Головна Інтерв'ю У Савчинському старостинському окрузі, як і всюди, є чимало проблемних питань

У Савчинському старостинському окрузі, як і всюди, є чимало проблемних питань

ПРО ДОРОГУ, ЦЕНТР ДОЗВІЛЛЯ, КРИЇВКУ…

У Савчинському старостинському окрузі, як і всюди, є чимало проблемних питань. Це розуміє і староста Василь ПАНЧЕНКО, який завжди радо допомагає мешканцям у їх вирішенні. Я попросила його відповісти на декілька запитань.

– Василю Миколайовичу, минув рік, від­коли Ви очолили Савчинський старостинський округ. Як можете охаракте­ри­зувати цей період праці?

– Період пізнання, період нового… Між ро­ботою сільського голови та роботою ста­рости є суттєва різниця, тому що в cільраді працювали секретар, бухгалтер, земле­впорядник, було з ким що вирішу­вати. Зараз я і діловод. З обов’язків прак­тично все залишилося, крім бух­галтерії. Щодо час­тини діловодства, то в нас за період роботи бли­зько сім­сот звернень, довідок, харак­те­рис­тик, проєктів. Щодо роботи старости, то най­­бо­лю­чішою проблемою як для мене, так і для гро­мади є дорога. З цим пи­тан­ням ми звер­нулися до народного депутата Украї­ни Юрія Камельчука, який нещодавно побу­вав у Сав­чинській школі. Сподіва­ємося на пози­тивне ви­рі­шен­ня цієї проблеми.

– Чи відразу погоди­лися на по­саду старости? Можливо, були пев­ні сумніви?

– Чесно кажучи, не відразу. Спочатку були певні сумніви, адже думав, що доведеться працювати самому: поєднувати адміністра­тивну і господарську роботу, а ще роботу ді­­ло­вода. Після розмови з міським головою та колегами, зрозумів, що у мене є підтрим­ка, тому варто спробувати.

– Чи допомагає керівництво громади та депутати Сокальської міської ради у вирішенні найболючіших питань?

– У 2021 році нам було виділено 50 тисяч гривень на проєктно-кошторисну докумен­тацію благоустрою дороги. Але, на жаль, ці кош­ти можуть бути використані лише на комунальні дороги, а дорога, ­що є при в’їзді в Савчин і закінчується зупинкою у кінці села Гути, знаходиться на балансі ТзОВ «Ав­тодор», тому зробити бодай ямковий ремонт ми не можемо, а дорога потребує термінового ремонту. Хотілося б ці кошти спрямувати на комунальну дорогу. Крім цього, в планах є подальше освітлення присілків Хутора та Домиків с. Гути. Дуже прикро, що через карантинні обмеження влітку 2021 року не вдалося провести міжнародний фес­тиваль кухні ГутаFest. Сподіваємося, цьо­горіч все надолужимо, тим більше, що кошти передбачені. Також за підтримки Сокальського відділу освіти, молоді та спорту 8-9 червня минулого року на території Шміткова проведено міський етап Всеукраїнської військово-пат­ріотичної гри «Сокіл-Джура». Є чимало болючих питань, надіємося на всебічне сприяння з боку не лише влади, а й громади.

– А чи відчуваєте підтримку з боку громади?

– Так. Адже жителі прекрасно розуміють, що все, що не робиться, робиться, в першу чер­гу, для них і вони повинні бути в цьому зацікавленні. Так побудоване життя, що не все можна вирішити за рахунок бюджету і держави, дещо мусимо вирішувати своїми силами. Найбільше мені подобається, коли хтось приходить зі своїми проблемами чи питаннями й пропонує шляхи їхнього ви­рі­шення. Ці ситуації справді зігрівають душу і працювати з такими людьми надзвичайно приємно. Хоч дехто думає, що якесь заува­жен­ня чи інша позиція має гнітити. А я, нав­паки, вдячний за господарську позицію.

Також дякую діловоду Марії Гаврилюк, міському голові Сергієві Касяну, депутатам Євгенові Мат­віїву, Ігореві Плечіню, Олегові Кожушку, Михайлові Вавріву, Світлані Ксьонжик та багатьом іншим.

– Які у Вас плани на майбутнє стосовно нашої громади?

– Щодо господарських питань, вже наго­лошував попередньо, це є дорога. Хотілося б влаштувати, зокрема, Центр дозвілля на Шміткові чи дитячий майданчик. З соціальних питань, варто закласти бюджет розвитку для людей різних соціальних категорій. Ад­же є й ті, хто потрапив у скрутне становище з тих чи інших причин. Не завжди вдається когось підтримати фінансово, як би нам цьо­го не хотілося.

Щодо культурних питань – це, звичайно, впорядкування криївки: зелені насадження, сміттєві баки, інформаційний стенд, відпо­чинкова зона. Хотілося б ще вирішити питан­ня з вирубкою лісу. Розумію, що дрова в селі дуже потрібні, але ми повинні усвідом­лювати, що ліс – це легені планети. Все по­винно бу­ти згідно з чинним законодавством. Лісам мають радіти й наші нащадки.

Розмову записала
Софія КУЗНЯК,
студентка факультету журналістики Львівського національного університету
ім. Ів. Франка.

 

Фото автора.