Головна Інтерв'ю Ігор Дем’янчук – директор КНП «Великомостівська міська лікар­ня»

Ігор Дем’янчук – директор КНП «Великомостівська міська лікар­ня»

ВДИХНУЛИ НОВЕ ЖИТТЯ У ЛІКАРНЮ…

9 грудня 2021 р. відбувся конкурс на зайняття посади директора КНП «Великомостівська міська лікар­ня», а 22 грудня рішенням сесії призначено керівником (дирек­тором) лікарні Ігоря Дем’янчука, який до того часу був виконуючим обов’язки директора, тому добре знає потреби та проблеми цього закладу. Він приклав багато зусиль для того, щоб у лікарню, яка була на межі закриття, вдихнути нове життя і запрацювати по новому.

Безперечним досягненням і ос­нов­ною гордістю на даний мо­мент в лікарні вважають надсучас­ний рентген апарат фірми «Ші­мацу» з повним комп’ютерним облад­нанням до нього. На апарат також придбана ліцензія. На цьому обладнанні можна робити обсте­ження всіх ділянок скелету (від голови до ніг), в тому числі тазу та хребта, чого не було раніше. Таких апаратів є лише зо три у Львівській області. Рентген кабінет повністю відремонтований з обладнаною вентиляцією, закуплено нові меблі. Також встановлено французький рентген апарат для стоматологіч­них потреб, який відповідає ви­могам Національної служби здо­ров’я України.

Налагоджена онлайн співпраця з лікарями зі Львова та Івано-Франківська, що дає можливість в межах 10-15 хвилин отримати висновок лікаря-рентгенолога. Для порівняння, в деяких медичних закладах це займає значно більше часу, в межах кількох годин.

«Рентген апарат себе дуже доб­ре зарекомендував. Тепер до нас їдуть пацієнти з Червонограда, Сос­нівки, Сокаля і навіть зі Львова», – розповідає директор зак­ладу Ігор Дем’янчук.

По сучасному обладнано також стоматологічний кабінет, закуплено дві нові установки, крісла та інше обладнання для лікарів. Послугами стоматологів та рентгену можуть скористатись будь-які особи, для них послуга буде платною, а для дітей, віком до 18 років послуги стоматолога є безкоштовними.

На даний момент медичний заклад має підписано угоди з НСЗУ на два пакети медичних послуг, які фінансуються службою здоров’я, а саме: «Профілактика, діагности­ка, спостереження, лікування та реабілітація в амбулаторних умо­вах» та «Стоматологічна допомога дорослим та дітям».

На наступний рік вже погоджено підписання ще одного пакету пос­луг «Ведення вагітності в амбула­торних умовах». Умовою для цього мала бути наявність у закладі двох лікарів-гінекологів та лікар УЗД, який має відповідну підготовку. Ці умови на цей час є забезпечені. У лікарні близько року працює новий лікар-гінеколог, яка також прохо­дить підготовку роботи з УЗД.

До слова, тепер лікар УЗД пра­цює щоденно. У лікарні можна об­сте­жити: органи черевної порож­ни­ни, нирки, сечовий міхур, прос­тату, жіночі обстеження по гінекології. Обстежують вагітних жінок, а також закуплене дороговартісне обладнання, щоб відстежувати серцебиття плоду.

Зараз триває ремонт приміщень лікарні, зремонтовано вхідну групу, облаштовано реєстратуру, яка в майбутньому буде розрахована на два робочі місця, щоб виконати умови відкриття стаціонару, який планується, але є ще багато ро­боти в цьому напрямку, бо потрібно виконати ряд вимог.

«На вході в приміщення є пан­дус, який ми зробили за власні кош­ти, але зараз виникає ще одна складність, за новими стандартами надання послуг, для функціону­ван­ня закладу та стаціонару зокрема, нам треба облаштувати ліфт для забезпечення безбар’єрності та дос­тупності для всіх груп населен­ня. А це знову ж таки не малі витрати, а ще обов’язково треба перекривати дах над лікарнею», – продовжує пан Ігор.

Незабаром у лікарні працювати­ме ЛОР, деякий час буде у нас за су­місництвом, а з серпня – вже за ос­новним місцем роботи.

У майбутньому планується роз­ширення хірургічної допомоги, зок­рема будуть проводити прості гіне­кологічні операції та операції по офтальмології (деякі проводять вже зараз). На нині операційна відремонтована, також придбана лампа і незабаром отримаємо опе­раційний стіл, ще потрібно прид­бати новий апарат ШВЛ для реанімаційної палати, наркозну станцію, 2-3 концентратори кисню, автома­тичні шприци для введення ліків.

Дуже добре зараз запрацював денний стаціонар, різко підвищи­лась кількість проплат за кожного пацієнта.

Також є лікар-офтальмолог, який має відповідне обладнання, зокре­ма офтальмоскоп, мікроскоп. Пла­нується закупівля обладнання для розширення платних послуг, в тому числі з метою проходження мед­огля­дів для водіїв.

«При лікарні працює й лаборато­рія, обладнана сучасною унікаль­ною апаратурою. Є біохімічний аналізатор, аналізатор сечі та кро­ві, робимо розширений аналіз ревмопроб, також є ІФА апарат. Прийняли на роботу лікаря-біоло­га, який виконуватиме аналізи по біохімії, є по клінічній лабораторії біолог. Ще хочемо відправити на навчання когось з наших біологів по імунології, що дасть можливість ще більше розширити спектр про­ве­дення аналізів.

Щодо дороговартісних та склад­них аналізів (наприклад по СНІДу), які не можемо робити, маємо підписані угоди з лабораторіями з м. Львів: ми проплачуємо їм кошти, які нам потім повертає НСЗУ. Забір крові вони беруть у нас в лікарні. В основному, це аналізи для жінок, особливо для вагітних, які будуть для пацієнтів безкоштовними. Та­кож кожен охочий може тут зробити й інші аналізи, зокрема, на covid-19», – продовжує Ігор Дем’янчук.

Статистика ВООЗ свідчить, що рак грудей є найбільш розповсюд­женим видом раку у всьому світі. В Україні рак грудної залози теж лідирує серед жіночих онкологічних хвороб. За даними Інституту раку, кожна 7-8 жінка має проблеми з грудними залозами, але до лікарів звертається занадто пізно: при першому огляді у четверті жінок виявляють метастатичні стадії хвороби, які лікувати надзвичайно важко. Змінити ситуацію допоможе раннє виявлення хвороби, адже на першій стадії рак грудей вилі­ковується у 95% жінок.

Саме тому в планах КНП «Ве­лико­мостівська міська лікарня» є придбання мамографу, адже онко­зас­тереження сьогодні у МОЗУ ви­ходить на перший план і це дасть можливість підписати з НСЗУ ще один пакет медичних послуг.

«Дуже хотів би, щоб ми таки придбали мамограф. Адже ми би дуже гарно себе заявили: «Медич­ний центр, ще й з мамографом, з таким чудовим рентгеном, з УЗД, з кваліфікованими спеціалістами, повірте, оце буде звучати дуже привабливо!», – підсумовав Ігор Дем’янчук.

І хочеться вірити, що так воно й буде. Адже, як запевняють в лікар­ні, керівник слів на вітер не кидає.

Ірина ПЕТРУК,
провідний спеціаліст Великомостівської міської ради.

Фото автора.