Головна Інтерв'ю В Белзі лікарня працює у посиленому протиепідеміологічному режимі

В Белзі лікарня працює у посиленому протиепідеміологічному режимі

З перших днів карантину медичні працівники Белзької лікарні дотриму­ються необхідних санітарно-протиепі­демічних заходів щодо запобігання поширення коронавірусної інфекції. Провели навчання для лікарів та медсестер щодо коронавірусу COVID-2019, де детально роз’яснили, як діяти в разі виявлення цієї недуги, в умовах епідемії: як захиститися са­мим і поводитися з пацієнтами, якою повинна бути дистанція для спілку­вання, як проводити дезінфекцію, об­робку поверхонь тощо. Також розмі­щені інформаційні плакати щодо коронавірусу, з якими варто ознайоми­тися кожному, аби знати, як уберегти­ся від інфікування, на які симптоми звернути увагу, як самоізолюватися в разі захворювання тощо.

Медичні працівники відповідально ставляться до роботи. Приміщення провітрюється, кварцується, прово­диться санітарна обробка поверхонь із застосуванням дезінфікуючих засо­бів. Усіх відвідувачів у лікарні зустрі­чає медичний працівник, який стежить, аби люди не заходили без масок.

Працюють Белзька амбулаторія, лабораторія, терапевтичне відділен­ня, хоспіс, де є пацієнти найбільш вразливої групи ризику. Хворі, які звертаються до лікарів, у черзі дотри­муються дистанції, у кабінет заходять по одному. Лікарям надано рекомен­дації у лікуванні надавати перевагу дистанційному спілкуванню з пацієн­тами. У лікарню з підозрою на корона­вірус ніхто не звертався. На жаль, люди приховують, що були на заробіт­ках, хоча нині різко зросла кількість пацієнтів зі скаргами на ГРВІ. Введен­ня карантину додало ще одну пробле­му: більшість лікарів добираються на роботу з Червонограда. Нині це зро­бити не так просто, коли не курсують автобуси.

Медпрацівники забезпечені маска­ми та рукавицями, однак бракує засо­бів індивідуального захисту, дезінфі­куючих засобів. Тож будемо вдячні будь-якій допомозі небайдужих людей та меценатів. Нині є домовленість з місцевим швейним цехом щодо по­шиття марлевих масок. Кожний пра­цівник має змінний одяг аби не при­нести інфекцію з вулиці. У лікарні є лише два захисних костюми на весь медичний персонал.

Використані одноразові маски спа­люємо аби уникнути поширенню ін­фекції. На жаль, цього не розуміють місцеві жителі і викидають маски, як папірці, просто на вулиці. І це небез­печно. Адже не варто ігнорувати пра­вил дотримання карантину, бо життя у кожного одне. Коронавірус – дуже небезпечний. Він підступно й швидко поширюється. Тому потрібно дотри­муватись карантинних заходів. Тільки спільними зусиллями ми зможемо захиститись і перемогти цю загрозу!

Шановні жителі Белза та навколиш­ніх сіл, просимо вас при перших озна­ках ГРВІ телефонувати сімейним ліка-рям. Бережіть своє здоров’я. Пам’я­тайте, що карантин – це не канікули і ваша безпека та ваших рідних у ва­ших руках.

Наталія СОЛЯК, виконуюча обов’язки головного лікаря Белзької районної лікарні.