Головна Листи 20 лютого на віче сокаль­чани вшанували пам’ять Ге­роїв Небесної Сотні

20 лютого на віче сокаль­чани вшанували пам’ять Ге­роїв Небесної Сотні

ЗАЛИШАЄМОСЯ ГІДНИМИ СВОЇХ ГЕРОЇВ!

20 лютого на віче сокаль­чани вшанували пам’ять Ге­роїв Небесної Сотні і всіх во­їнів захисників України, які віддали своє життя за нас, за звільнення нашої землі від російського агресора. Не­хай наші серця запалають незгасимим вогнем святої любові до Бога й українсько­го народу! Не маємо права на безнадію, на гріх відчаю і байдужості, тому що перед нами очі тих, кого били і кату­вали за спів українського Славня, кому відтинали руки за Тризуб, над ким глумились за Український прапор. Не маємо права на зневіру пе­ред нашими Героями і перед тими, чиї очі на нас зорять вже зверху. Це вже не Сотня Небесна – це легіони ангелів, які, за словами Шевченка, пролили кров невинну, а сьо­годні над нами ангелами ви­тають з душами праведних української землі, просіявши, щоб постало слово правди, «щоб був син, і була мати, і були люди на землі».

Панахиду відправили свя­щенники Ярослав Кащук, Ан­дрій Дутчак, Михайло Мен­тух, Михайло Назар і Володимир Жарський. Молитва – це та сила, яка підтримує нас в обставинах війни москов­ського агресора, що здійсню­ється проти української дер­жави.

До краян звернулися о. Ярослав Кащук та Сокаль­ський міський голова Сергій Касян. Вони наголосили, що Україна обов’язково перемо­же і наш Прапор замайорить над звільненими від ворога територіями. Звичайно, це дається нелегко, гинуть наші Захисники. 53 жителі грома­ди віддали своє життя за Не­залежність України.

Хвилиною мовчання вша­новано пам’ять героїв Небес­ної сотні. Під мелодію пісні «Плине кача» присутні по­клали квіти до Стели та за­палили лампадки.

Ведуча Аліна Коберенко наголосила, що «Небесна Сотня – це наш біль і наша гор­дість, це наші сльози, і наш душевний щем вдячності за все, що вони зробили для нас. Сьогодні вони дивляться на нас з небес і думають – не дайте злу перемогти…»

Патріотичні вірші прочитали Діана Бондарчук, Юлія П’ятковська, Марія Данілова, а пісню виконав Ігор Курач.

20 лютого для нашої держави назавжди увійде в історію не лише як чорно-кривавий день жалоби, але й білим кольором ангелів, полинувши у небо в ім’я України.

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.