Головна Листи До пам’ятника Тарасу Шевченку у Великих Мостах всі стежки «заросли»

До пам’ятника Тарасу Шевченку у Великих Мостах всі стежки «заросли»

Місце Тарас Григоровича Шевченка – сина селян-кріпаків, в українській історії та літературі надзвичайно почесне. Це заслужив він талантом та любов’ю до свого народу, рідної землі. Тараса Шевченка знають, пам’ятають, люблять, поважають у цілому світі. Дату його народження – 9 березня відзначають по всій Україні та далеко за її межами. На жаль, тільки не у Великих Мостах, де до пам’ятника всі стежки «заросли». У місті не знайшлося нікого, хто прийшов би сюди, і вклонився Великому Кобзареві. Цього дня ніхто з великомостівчан чи гостей міста не побачив біля його підніжжя ні скромної корзини квітів, ні квіточки. В свій час в районній газеті, яка ще мала назву «Вперед», у своєму дописі розказував про долю пам’ятника Великому Кобзареві, пропонував перенести його на інше місце. Адже його «пристосували» за розваленою синагогою, в літній час в парку навколо пам’ятника скачуть кози, а в базарний день неподалік нього приїжджі господарі беззастережно паркують вози, впряжені кіньми. І нікому нема до цього діла, бо місцева влада та громадські осередки організацій та партій забули про нього.

Ми бачили як величаво з мистецькими акціями та з покладанням квітів свято було відзначене у Львові. До пам’ятника Т. Г. Шевченку прийшли сотні людей, прибули воїни з війни на Донбасі. Вразило, як українські військовослужбовці емоційно читали поезії Тараса Шевченка.

Це є дуже актуально, коли продовжується війна на сході, а фашистсько-кацапська орда несе смерть і горе в наші домівки. Тарас Шевченко любив свій народ, Україну, відчував тонку українську душу. Він закликав українців бути єдиними, любити один одного. В його творчості – жага до свободи, віра, що Україна стане вільною та незалежною. Поет став для нас, українців, Пророком і Генієм.

Про це треба не забувати та поклонятися Кобзарю. В багатьох містах та селах світу встановлено йому пам’ятники, один з них є у Великих Мостах. Великомостівчанам потрібно не на словах, а на ділі довести, що вони люблять і шанують Великого Кобзаря, пам’ятнику якого нині потрібні увага і шана.

Віктор ВЕРГУН, м. Великі Мости.