Головна Листи ДРУЖНА ГРОМАДА Й КАМІНЬ З МІСЦЯ ЗРУШИТЬ

ДРУЖНА ГРОМАДА Й КАМІНЬ З МІСЦЯ ЗРУШИТЬ

У жовтні 2017 року була створена двадцять шоста на Львівщині міська об’єднана територіальна громада з адміністративним центром у м. Великі Мости, до якої ввійшли ще три сільські ради. Одне з сіл, яке входить до Великомостівської ОТГ – це Куличків, де проживає понад 500 мешканців. Вони довірили представляти свої інтереси Віталію БУСЬКУ, який є депутатом від ВО «Свобода». Він – голова депутатської земельної комісії міської об’єднаної територіальної громади. Про це з ним розмова.

– Скажіть, будь ласка, яких змін зазнало село після утворення об’єднаної громади?

– Насамперед, зміцнилася наша громада, стала більш ініціативною. Так, завдяки звернення у міську раду декількох жителів села, зробили благоустрій території цвинтаря: вирізали старі, високі дерева (40 штук), які падали та псували пам’ятники. Також з секретарем міської ради Романом Кісілевичем і депутатом обласної ради Михайлом Нискогузом подарували сільській бібліотеці 30 нових книг «Видавництва Старого Лева». Крім того, село Куличків, від об’єднаної громади, перемогло у мікропроекті Львівської обласної ради на облаштування нового комп’ютерного класу в школі. Зазначу, що ще до утворення Великомостівської ОТГ, за моєї ініціативи та на прохання односельчан, у селі проведено вуличне освітлення, на яке бюджетна комісія виділила майже 170 тисяч гривень. Це вкотре доводить, що дружна громада може й камінь з місця зрушити. Були б добрі наміри…

– У селі, безумовно, є проблеми, які потребують вирішення… Які з них, є життєво необхідними для громади?

– Найперше, мабуть, як і в кожному населеному пункті, це дорога, яка вся у вибоїнах. Поганий, навіть неестетичний вигляд має необлаштована зупинка громадського транспорту, яка в принципі є аварійною, тому що протікає дах. Наболілою проблемою є також сміття, яке ніхто не збирає. Крім того, жителі села незадоволені місцевим ФАПом, оскільки, поперше, приміщення в оренді, подруге, людям похилого віку чи матусям з дітьми важко туди заходити, адже медпункт розташований на другому поверсі, куди ведуть дуже круті сходи.

– Що планується зробити в Куличкові згідно з перспективним розвитком ОТГ?

– В цьому році міська рада планує побудувати дитячий майданчик, для якого вже відведене місце в центрі села. Сподіваємось, що до кінця року малеча зможе тут бавитись. До 2020ого планується відремонтувати дорогу по вул. Бігуна, хоча це буде не капітальний ремонт, але все ж таки трохи покращить її стан. Також очікується облаштувати новий комп’ютерний клас в школі. Окремо розглядається питання побудови нового ФАПу. Міська рада працює над тим, як налагодити сміттєзбирання у населених пунктах, які входять у її склад. Тож невдовзі в селі Куличків буде встановлено сміттєві баки. Вивіз сміття на сміттєзвалище здійснюватиме Великомостівський ЖЕК. Можливо, в майбутньому, розглянеться питання про облаштування зупинки громадського транспорту, але сьогодні такого в планах немає. Поблизу села є декілька газових станцій, які вийшли на хороший рівень видобутку газу. Станції транспортують газ в центральну розподільну станцію, яка знаходиться у м. Великі Мости, сплачують податки, приблизно 35 тис. грн. в місяць.

– Чим зайняте місцеве населення? Чи є можливість для розвитку підприємництва та створення нових робочих місць?

– У Куличкові важко знайти роботу, бо є лише школа, крамниця, Народний дім, де не так багато працівників. Село маленьке, підприємств на околиці немає. Роботи, як такої, також. Ще старше покоління працює на городах, тримає господарку, а молодше – на шахтах або заводі з виробництва абразивних матеріалів «Клінгспор». Дехто їздить на заробітки. Жителі села, колишні учасники АТО, стоять на черзі на земельні ділянки під житлове будівництво та на отримання землі для ведення особистого селянського господарства.

– Чим зайнята сільська молодь?

– В основному, навчанням… Багато хлопців та дівчат здобувають освіту в вишах та училищах. На дозвіллі юнаки грають у футбол. У нас створений ФСК «Куличків», який захищає честь села. Міська влада закупила для команди футбольні м’ячі, воротарські рукавиці та знеболюючі балончикизаморозки.

Гляньте, яка у нас навколо дивовижна природа. Мрію, щоб моє рідне село розбудовувалося, ставало сучасним, щоб тут залишалася молодь, чувся дитячий щебіт…

Записала Ольга КОВАЛЬ,•студентка Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола.
Фото автора.