Головна Листи ДУМАЙМО Й ПРО ІНТЕРЕСИ ГРОМАДИ

ДУМАЙМО Й ПРО ІНТЕРЕСИ ГРОМАДИ

11 червня 2018 року о 16.00 год. мало відбутися засідання в кабінеті Острівського сільського голови Івана Дидака. Депутати були вже на місці, зайшов і я. Тільки переступив поріг, а О. Сало, І. Дидак, Т. Войцик, одразу вказали мені на двері. Мовляв, це нарада є закритою, тож посторонніх на ній бути не може. Я настояв, і всетаки зайшов у кабінет. Це присутнім не сподобалось і вони почали кричати, щоб я вийшов. Хтось з депутатів вигукнув: «Виведіть його!», але ніхто цього не зробив. Недовзі депутати перенесли засідання у сесійний зал, який знаходиться на першому поверсі. Серед них побачив помічника народного депутата України Олега Мусія Олександра Клімова. Щоб ніхто їм не заважав, депутати одразу зачинили двері на ключ… Як мені стало відомо, так вони радились з ким їм об’єднуватися. 14 червня мала відбутися сесія, тож, мабуть, отримували інструктаж?

Тим часом 13 червня з’явилося оголошення, що фермери хочуть зустрітися з пайовиками о 19 год. Однак ніхто з селян на цю зустріч не прийшов. Було й оголошення про сесію, яка мала відбутися 14 червня об 15.00 год., де в порядку денному було питання про об’єднання Острівської сільської ради з м. Червоноград. На сесію прийшло дуже багато людей, які живуть тривою за своє майбутнє.
Червоноградський міський голова Андрій Залівський, до слова його запросили на сесію, намагався пояснити, що таке ОТГ, і яку користь матимуть жителі чотирьох сіл Острівської сільської ради від об’єднання з Червоноградом. Його часто перебивали, не дали можливості висловити свою точку зору, а головуючий – Острівський сільський голова Іван Дидак, не реагував на це. Наостанок міський голова Червонограда сказав: «Я Вас не просив, ви мене запросили на цю зустріч. Пустих обіцянок давати не буду, а висловлю своє бачення об’єднання ваших сіл з м. Червоноград». Пояснив перспективу розвитку цих населених пунктів, яка чекає на них, якщо відбудеться таке об’єднання, подякував громаді й вийшов.

Шановні депутати, громада села обрала вас представляти свої інтереси. Надіялась, що будете її підтримувати та захищати. А ви підтримуєте позицію Острівського сільського голови, за якого проголосував мізерний відсоток виборців. Звернуся ще до п. Оксани Сало, котру шанують і поважають у селах, не раз обирали депутатом у сільську чи районну ради представляти їхні інтереси. І нині ви є депутатом Острівської сільської ради. Та чомусь за чотири роки жодного разу не прозвітували перед громадою, що зробили чи куди подали депутатське звернення, чи хтось відреагував на нього. Хоча мали б це робити згідно з чинним законодавством.

Як громадський активіст, у «Голосі знад Бугу» висвітлював, що зробив для села. Мені дорога довіра громади і я боюсь її втратити. Бо мене болить душа за село, за його майбутнє. А ви, мабуть, певно навіть не замислювалися над цим. Мене вразили ваші слова, що я не маю права бути на закритій нараді депутатів. Але хіба це забороняє закон «Про місцеве самоврядування»?! Тож може не я, а Ви, панове депутати, порушуєте його!!! Та й в історії України вже була чорна рада, яка обернулася чорною зрадою проти України. Не повторіть і ви їхніх помилок, не зрадьте своїх виборців, громаду! Думайте не тільки про свої інтереси, але й громади, думку якої навіть не вислухали і не врахували. Адже більшість жителів села не хочуть бути в складі запропонованої вами ОТГ.

Остап СИДОРЯК,  представник громади с. Борятин.