Головна Листи Горбків: село моє – моя колиска

Горбків: село моє – моя колиска

Горбків урочисто 5 вересня зустрічав гостей з нагоди свого 590-річчя, які з’їхались з Сокаля, Червонограда, Львова та сусідніх населених пунктів. День розпочався із святої Літургії, опісля місцевий настоятель храму – отець Павло Пащук відправив панахиду за односельчан, які заги­нули в боротьбі за незалежність України.

А вже після обіду під звуки козацького маршу і оплески глядачів, які зустрічали діточок з шестиметровим прапором України і козацьким військом, на чолі з Богданом Хмельниць­ким (Іван Соліч), Петром Сагайдачним (Володимир Костюк), Іваном Мазепою (Андрій Кальмук) та незамінним отаманом (Іван Вавринчук) розпочалися святкування. Ведуча – старос­та сіл Поториця, Горбків Ольга Кальмук, запросила до вітального слова от­ця Павла Пащука, депутата обласної ради Олега Фенчина, депутата міської ради Мар’яну Ярем­чук, які привітали гро­маду з 590-ою річницею заснування села та побажали їй процвітання та добробуту.

А далі усі присутні мали змогу насолодитися співом місцевого хору, який функціонує 45 років під керівництвом Наталії Заблоцької. Сільські аматори виконували патріотичні та веселі пісні під акорди чудового баяніста Богдана Шеремети. Хлопці та дівчата танцювали, читали вірші. Глядачі теплими оплесками підтримали Ольгу Сеньчук, яка декламувала власного вірша. Насміялися досхочу й з гуморесок, які прочитав Мар’ян Березюк. А далі на свято завітали красуні-циганочки – Ольга Гасюк, Оксана Шаліга, Світлана Євуш, Олена Миколайчук, Юля Тара-ненко, які внесли свій шарм у дійство. Вони танцювали, ворожили, жартували. Усім було дуже весело та цікаво.

Ольга Кальмук пригадала присутнім сторінки історії села, зокрема сумні – роки національно-визвольних змагань, Двох світових воєн та АТО/ООС. Опісля вручила подарунки: найстаршій жительці села, якій виповнилося 98 років, Марії Ковальчук, матерям-героїням, також їх передала і наймо­лод­шим жителям – новонародженим діткам.

Цікаво було подивитися інсценізацію сценки «Їхав козак за Дунай», у виконанні актора Червоноградського театру Мар’яна Березюка і старости села Ольги Кальмук.

А під час свята Андрій Кальмук, як добрий господар, пригощав усіх смачним борщем і пампухами, які готували Мирослава Ковальчук, Надія Кальмук та Марія Весній. Своїми кулінарними витворами частували й інші сільські господині. В цей час неподалік проходив шаховий турнір, який організував Ярослав Тимошенко.

Свято вийшло цікавим, тут кожен знайшов щось до душі. Наприклад, старше покоління згадало свою молодість і танцювало під чудову музику духового оркестру, а юнаки та дівчата надали перевагу дискотеці, яку спонсорували для односельчан фермери Володимир Семенович та Сергій Кравчук, підприємець Василь Іваніцький.

Програма була досить насичена, завдяки сценаристам і організаторам свята – Ользі Кальмук і Мирославі Коваль­чук, а також усім, хто долучився до його проведення – заві­дуючій Народним домом Ользі Мамчур, звукорежисеру Івану Ко­вальку, хлопцям та дівчатам, які допомогли офор­мити сцену та фотозони, та нашим сільським аматорам, якими пишаються горбківці. Велике спасибі й Катерині Панчишин за альбом «Горбків – передзвін поколінь», який дозволив кожному через старі фотографії, спогади старожилів, від­творити у пам’яті цікаві епізоди минулого.

Адже не часто ми тепер збираємося на такі заходи, має­мо змогу побачити «козацьке військо», танцюючих «цигано­чок», іще рідше пригощають борщем і пампухами. А у нас це все було. Щиро вдячні усім, хто прийшов та приїхав на уродини Горбкова, вшанувавши його жителів і разом з нами занурився в неповторну атмосферу цього дійства.

Мирослава КОВАЛЬЧУК,
жителька с. Горбків.