Головна Листи ЇХ МАНИТЬ ПЕДУЧИЛИЩЕ…

ЇХ МАНИТЬ ПЕДУЧИЛИЩЕ…

У 2018ому минає 60 років від закриття Сокальського педучилища. З цієї нагоди зібралися, як зазвичай, що стало доброю традицією у другу неділю червня. На жаль, з кожним роком випускників стає все менше. Але ті, хто мають змогу, приходять і приїжджають, щоб зустріти своїх друзів та згадати юнацькі роки, проведені в училищі.
Перед початком зустрічі випускники переглянули сторінки пам’ятної книги «Сокальське педучилище», фотографії, номери газети «Голос знад Бугу», в яких друкувалися розповіді про зустрічі та презентацію пам’ятної книги, збірку з творами вчителя української мови Івана Івка.

Зустріч відкрила голова оргкомітету, автор цих рядків, яка згадала тих, хто недавно відійшов у вічність – Петра Мойсака та Богдана Козярського. Хвилиною мовчання присутні вшанували їх пам’ять. Щиро та тепло привітали всіх випускниця педучилища, а нині поетеса Ганна Виноградовська (Нюся Ковалевська), голова районної ради Микола Пасько, директора Сокальської РЦБС ім.•В. Бобинського Христина Дасюк. Вони зазначили, що педучилище в історії Сокаля залишило пам’ятний слід, бо виховало плеяду хороших педагогів, науковців та патріотів, які відомі не тільки на Україні, але й цілому світу. Професор, дійсний член НТШ Григорій Возняк розповів, як організовував разом з Вірою Романяк першу зустріч випускників училища, розшукували їх, як нелегко було це зробити, а Степан Жеребецький й Евеліна Наумчук – про цікаве та неординарне навчання у навчальному закладі, яке відкрило їм нові горизонти і можливості.

А далі присутні, наче повернулись у часи своєї юності, ділились спогадами про студентські роки, про проходження практики в базовій школі (тепер ЗШ №5), дякували викладачам за привиту любов до знань та професії. Зокрема, Ольга Плоцідим (Андрейченко), яка колись була завідуючою ЗАГСом, вітала свою першу вчительку Віру Романяк (Гринюк).

Цікавими спогадами про училище поділились й родичі випускників та працівників: Наталія Блащук, Світлана Вуйцік, а Тетяна Золотоверхова (Редя), родичка поета Олександра Рисака, професора кафедри української літератури, доктора філологічних наук, назвала студентів педучилища елітою, на яку рівнялися учні СШ №1.
Зустріч минула у дружній теплій атмосфері та закінчилася виступом ансамблю «Берегиня» (керівник Марія Краковецька), в якому співає також наша випускниця Любов Ващук (Чоп). Подарувала присутнім гарну українську пісню учасниця клубу «Надвечір’я» Любов Ковальчук.

Випускники побажали не переривати зустрічей, й щороку, в другу неділю червня, приходити та приїжджати до своєї альмаматер.

Єлизавета ЦАР, студентка педучилища.