Головна Листи КЛЮЧІ ВІД ВЛАСНОГО ЖИТЛА отримали двоє дітей-сиріт із Сокальського району

КЛЮЧІ ВІД ВЛАСНОГО ЖИТЛА отримали двоє дітей-сиріт із Сокальського району

21 вересня відбулося урочисте вручення ключів від будинку, придбаного завдяки реалізації двох програм – районної (забезпечення житлом дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа в Сокальському районі на 20162018 роки) та обласної. Нове житло отримали Артур та Зоряна Дребути. Наразі Зоряна навчається у ВолодимирВолинському педагогічному коледжі ім. А. Ю. Кримського, а Артур – у Львівському вищому професійному училищі комп’ютерних технологій та будівництва.

Привітати сім’ю завітали начальник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис, голова комісії з питань бюджету, соціальноекономічного розвитку Львівської обласної ради Олег Домчак, голова районної ради Микола Пасько, заступник голови районної ради Василь Бойко, голова Сокальської райдержадміністрації Роман Токай та інші.

Як ведеться за нашими українськими традиціями, голова Сокальської РДА Роман Токай та голова Сокальської районної ради Микола Пасько зустріли нових господарів помешкання з хлібом, щоб хата завжди була багата, та подарунком – писанками, які виготовили майстрині Сокальського будинку учнівської творчості. Ключі ж від власного помешкання Артуру та Зоряні вручили В. Лис та О. Домчак. Володимир Лис зазначив, що «сьогоднішня подія – це результат важкої праці, в першу чергу, батьків. Ми спільними зусиллями, крок за кроком йдемо до того моменту, коли діти, позбавлені батьківського піклування, матимуть своє житло. Ми сьогодні довели, що держава, не зважаючи на війну, на інші різні моменти, думає про своїх дітей та підтримує їх».

Теплі слова привітань та побажань звучали від гостей новим власникам будинку. Депутат обласної ради Олег Домчак наголосив: «Мабуть, це подія номер один на Сокальщині та Львівщині. Оскільки, ми допомагаємо тим, хто у свій час опинився в складних обставинах. Об’єднавшись можна робити добрі справи. Це хороший старт для вашого майбутнього. Програма є однією з пріоритетних програм Львівської обласної ради щодо соціального спрямування і, приємно, що область сьогодні перша по придбанню житла для цієї категорії. Нехай ця домівка стане затишною, щоб народжувались нові сім’ї».
Побажали щастя господарям у новій домівці Роман Токай і Микола Пасько, які наголосили, що нині у Себечеві свято – свято поселення нової родини. Їхня міцна родина, яка буде тут жити та господарювати – це запорука розквіту нашої незалежної держави, її зміцнення та подякували попередній господині, котра пішла на зустріч. Щоб в оселі жилося добре і спокійно, благословив родину єпископ церкви Християн віри Євангелівської Володимир Якимів. Не приховував радості й Мурованський сільський голова Іван Василишин: «Ця подія надзвичайно радісна та приємна. Однак, мені, як голові сільської ради, найбільш приємно, що хата не буде пустувати. Будуть жити люди, а з часом і сім’я поповниться». Він пообіцяв всіляку підтримку новим мешканцям села.

Першими поріг хати переступили котики, подаровані новим господарям помешкання. Артур та Зоряна проживають у прийомній сім’ї Магдалини та Йосипа Чави, яка функціонує з 2006 року. Загалом у ній виховувалось четверо дітей: Зоряна Дребот, 2000 р. н., Андрій Логінський, 2005 р. н. та двоє вже повнолітніх – Артур Дребот, 1998 р. н. та Анджела Дребот, 1996 р. н.

Начальник служби у справах дітей Сокальської РДА Галина Федаш зазначила, що це перше житло придбане за Програмою забезпечення житлом дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа в Сокальському районі на 20162018 роки. Кошти виділили з обласного та районного бюджетів – 213 тисяч гривень та 143 тисяч гривень відповідно. Загальна вартість житла – 356 тис. грн. Будинок загальною площею 92,4 кв. м., складається з трьох кімнат та розташований на земельній ділянці 0,21 га. А до кінця 2017 року планується придбати ще два житла для чотирьох дітей.

Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.