Головна Листи Ключі від власного житла отримали ще двоє дітей, позбавлених батьківського піклування

Ключі від власного житла отримали ще двоє дітей, позбавлених батьківського піклування

У житті дев’ятнадцятирічної Оксани та шістнадцятирічного Сергія Кв’ятковських з с. Хлівчан 8 грудня стане пам’ятним на все життя: вони отримали ключі від двокімнатної квартири в м. Червоноград. Житло для дітей, які є рідними між собою, придбали завдяки обласній та районній програмам забезпечення житлом дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у Львівській області на 20162018 роки. На цю мету з обласного бюджету скеровано – 289 тисяч гривень, з районного – 157 тис. грн. Вагому частину коштів – 94 тис. грн. вклали й прийомні батьки – Марія та Ігор Возьні. Діти в їх родині проживають уже десять років. Схвильовані юні господарі за українською традицією хлібомсіллю зустрічали гостей, які переступили поріг їхньої нової затишної оселі. Це заступник голови районної ради Василь Бойко, начальник апарату Сокальської РДА Віра Білець, начальник служби захисту дітей Галина Федаш, заступник начальника служби у справах дітей Ірина Ващук, голова бюджетної комісії районної ради Володимир Пограничний, місцеві ЗМІ.

Привітав дітей та названих батьків з незабутнім та радісним днем в їхньому житті заступник голови районної ради Василь Бойко: «Сьогодні ви отримали ключі від власної квартири, про яку мріють сотні, а може тисячі юнаків та дівчат в України. Доля приготувала вам нелегкі випробування. Але світ не без добрих людей. І перш за все, це ваші названі батьки, які виховують вас і ведуть по житті. Низько схиляю голову перед ними, бо не кожен здатний відважитись на такий вчинок. Завдяки єдності районної влади та депутатів прийнята програма забезпечення житлом дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у Львівській області на 20162018 роки, завдяки якій у цьому році вже четверо дітей отримали свої власні домівки. На черговій сесії районної ради прийнято доповнення до програми і ще дітисироти зможуть отримати житло. Нехай Вам Бог допомагає у житті. Будьте щасливі, здорові, творіть і будуйте Україну, ви – її майбутнє».

Начальник служби захисту дітей РДА Галина Федаш урочисто вручила дітям ключі від квартири, побажала, щоб вони були у ній повноправними господарями, жили щасливо, щоб панували любов і благополуччя. Вона також подякувала Марії Василівні та Ігорю Григоровичу Возьним за те, що люблять дітей, переживають за них, виховали їх достойними людьми.

Опісля присутні за традицією перерізали символічну стрічку.
Марія та Ігор Возьні щиро подякували усім, хто долучився до того, щоб діти мали власне житло та привітали Оксанку та Сергійка з новосіллям. Побажали їм щастя і затишку в квартирі. Адже Оксана є студенткою другого курсу біологічного факультету Східноєвропейського національного університету м. Луцьк, а Сергійко навчається у 10 класі Белзької загальноосвітньої школи.

Діти подякували очільникам Сокальської влади за небайдуже ставлення до їхньої долі та побажали їм здоров’я, злагоди і взаєморозуміння у родинах, духовного спокою та достатку. Нехай Господь Бог віддячить їм сторицею за добрі діла.
Оксанка та Сергійко з радістю показували своє помешкання.

Загальна площа понад 50 квадратних метрів. Пані Марія розповіла, що багато чула про програму підтримки дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, завдяки якій виділяють житло. Але не дуже в це вірила. Більше покладалася на прислів’я: «На Бога надійся, але на себе сподівайся», бо «коли ще була на курсах у Львові нам казали: маєте якусь копійку, відкладайте, щоб дітям могли придбати житло. Ми так і робили. Для нас, наче грім серед ясного неба, була звістка про те, що Оксанці та Сергійкові держава хоче допомогти придбати квартиру. З Божою допомогою оперативно знайшли її в новому будинку». Господар сімейства – Ігор Возьний – додав, що вдячний працівникам служби захисту дітей Сокальської РДА, які весь час опікувалися їхньою родиною. Вони підказували та допомагали у всьому. «Ми вдячні усім за такий подарунок Сергійкові до святого Миколая, до Нового року, а Оксанці – ще й до дня народження, яке вона відзначає 18 грудня. Думав, що такі подарунки бувають лише у казках і у фільмах», – сказав він.

Начальник апарату Сокальської РДА Віра Білець і голова бюджетної комісії Сокальської районної ради Володимир Пограничний також привітали юних господарів з новосіллям та побажали їм, щоб на новому місці жилося радісно і весело, щасливо і спокійно. Нехай ця квартира стане надійною фортецею, в якій завжди пануватимуть мир, доброта, щастя і взаєморозуміння.

Як зазначила начальник служби захисту дітей Сокальської РДА Галина Федаш, це вже друга квартира, яку цього року вдалось придбати у рамках програми для дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У вересні двоє дітей з прийомної сім’ї отримали ключі від житлового будинку в селі Себечів, а до кінця року планують придбати ще один житловий будинок у с. Стенятин для однієї особи з числа дітейсиріт, позбавлених батьківського піклування.

– Дякую депутатам районної та Жвирківської селищної рад за те, що вони виділили кошти на придбання житла для дітей, які потрапили у скрутну життєву ситуацію. Радію, що спільними зусиллями ми зробили цих дітей щасливими та дали їм кров над головою, – зазначила вона.
Розділити радість з родиною Возьних приїхали й родичі, серед яких Ганна Яцишин з с. Волиця, яка з чоловіком опікується трьома дітками, позбавленими батьківських прав. Волею долі вони є двоюрідними з Оксаною та Сергієм.

У сім’ї Возьних панує доброзичлива атмосфера. Це помітно одразу. Сергійко каже, що йому попри все пощастило з сім’єю, яка у нього дуже дружна. Квартира йому дуже сподобалася.
Марія Василівна – комунікабельна та життєрадісна, вміє переконати, що світ не такий сірий. Вона невимушено розповідала про дітей, ділилася спогадами про пережите: Оксанці було дев’ять років, а Сергійкові – сім, коли вперше познайомилися в інтернаті м. Червоноград. Відтоді минуло багато часу, який їх здружив, а терпіння, дружба, взаєморозуміння, любов зробили єдиною родиною. Вона хвалилась дітьми, розповідала які вони хороші, працьовиті й талановиті: Оксана гарно вишиває, її картинки з бісеру прикрасили квартиру, а Сергійко займається футболом, закінчив школу мистецтв у м. Белз, грає на кларнеті. Мріє бути музикантом і після закінчення школи буде поступати у Львівське музичне училище. Сергій охоче взяв до рук музінструмент і продемонстрував майстерність, виконавши декілька класичних творів.

На згадку присутні записали дітям побажання у книзі «Побажань» та заспівали «Многая літа». Тож нехай це нове помешкання стане для Оксани і Сергія Кв’ятковських новим кроком і новою сторінкою їхньої історії, яка дозволить відкрити чистий аркуш їхнього життя. Бажаю благополучно облаштуватися, кожен день зустрічати з радістю і посмішкою, збирати у себе вдома дорогих людей і радувати їх веселими святами, насолоджуватися життям і вірити в диво, яке не раз уже траплялося з ними. Бо світ не без добрих людей…

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.