Головна Листи ЛІТНІ ЛЮДИ ПРАГНУТЬ ТЕПЛА, УВАГИ, ЛЮБОВІ

ЛІТНІ ЛЮДИ ПРАГНУТЬ ТЕПЛА, УВАГИ, ЛЮБОВІ

За ініціативою ООН, 1 жовт­ня в усьому світі відзначають День людей похилого віку. Гро­мадські організації та фонди присвячують цьому святу різні благодійні акції та заходи, які є гарною нагодою приверну­ти увагу до проблем літніх людей, ще раз засвідчити по­вагу ветеранам війни і праці, нашим батькам і матерям, старшим друзям, за чиїми пле­чима нелегкі життєві дороги. Адже турбота про людей по­хилого віку – справа кожного з нас.

Не забули про своїх підопічних і в комунальній установі «Центр надання соціальних послуг» Сока­ль­ської міської ради Львівської області, які напередодні свята по­бу­вали у селах нашої громади, де проживають громадяни похилого віку, якими опікуються соціальні ро­бітники. Соціальну послугу «Дог­ляд вдома» в установі отримують 242 особи, з них 88 проживають в Сокалі. Під час поїздки працівники установи дізналися як живуть са­мотні люди, що їх турбує та вручи­ли продуктові набори (макарони, гречка, рис, тушонка, олія, вівсяні пластівці, горохові брикети, чай), які були закуплені за кошти місце­вого бюджету на суму 73495,40 грн. Це є для них вагомою допо­могою, бо їхніх мізерних пенсій, на жаль, вистачає на найнеобхід­ніше, крім того їм потрібна допо­мога, а іно­ді й опіка, бо не рідко через не­мічність вони не можуть дати собі ради.

Недарма кажуть, що в соці­аль­ній сфе­рі можуть працювати лише ті, хто не є бай­дужими до чу­жого болю й горя, хто вміє ша­ноб­ливо ста­витись до людей старшого віку, з теп­лотою турбу­єть­ся про їх здо­ров’я.

– Мій соціальний робітник – Оле­на Назар – ввічлива і співчутлива, – розповідає сокальчанка Вален­тина Яцик. – Я ходжу на палках, практично ледве пересуваюся. Вона й порозмовляє зі мною, по­миє мене і переодягне, нагодує і схо­дить в аптеку, принесе продук­ти і наварить їсти. І ще прибере у квар­тирі… Я дуже вдячна їй за доброту, терпеливість, людяність і гарне ставлення до мене. Бачу як вона пропускає мій біль через се­бе. Рідко коли зустрінеш таких людей. Мої сусідки теж мають соціальних робітників, які також доб­ре справляють зі своїми обо­в’язками, уважно ставляться до них. Дякуємо комунальній установі «Центр надання соціальних пос­луг» (керівник Надія Іванюк) та долі за таких сумлінних працівни­ць, які скрашують нашу самотню старість, роблять наше життя бі­льш комфортним, а, головне, не дають відчувати себе відірваними від світу.

Старенькі люди прагнуть уваги, тепла й любові. У нас дружний ко­лектив, який сумлінно справляєть­ся з своїм завданням не тільки через службові обов’язки, а за пок­ликом душі. Дякую їм за це.

Пам’ятаймо, що люди старшого покоління зберегли для нас най­кращі національні традиції, пере­да­вали нам свої знання та досвід, допомагали робити перші свої кро­ки на шляху опанування професії, навчали долати труднощі. Їх прак­тичний життєвий досвід – нероз­рив­ний місток, який з’єднує по­ко­ління.

Сьогодні вони потребують на­шої уваги і підтримки. День людей похилого віку – це не лише мож­ливість нагадати всім про люд­сь­кий обов’язок бути турботливими та милосердними до найповаж­нішої частини суспільства, але й звер­нути увагу на те, що в часі війни не можна бути байдужим до людей літнього віку, які живуть по­ряд.

 

Юлія ОГІНСЬКА,
начальник відділення соціальних послуг за місцем проживання КУ «Центр надання соціальних послуг» Сокальської міської ради.