Головна Листи Межиріччя: село моє – моя колиска

Межиріччя: село моє – моя колиска

Кожне село має свою давню іс­торію. Не винятком є і Межиріччя, яке відоме здавна під назвою Пар­хач. Тут шанують традиції та звичаї предків, які передають з покоління в покоління. Одна з них – День села. Адже це свято всіх, хто тут народився і виріс, проживає, хто приїхав колись, щоб залишитися назавжди. Межирічанці урочисто відзначили його 12 вересня. З цієї нагоди запросили вихідців села, жителів Червонограда та навко­лишніх сіл на свято «Село моє – моя колиска».

Святкування розпочалося з свя­тої Літургії в місцевому храмі свя­того Василія Великого, яку від­служив отець Климентій. Він привітав усіх з Днем села та поблагос­ловив. А після обіду біля Народ­ного дому відбулися урочистості. З привітанням до межирічан звернулися староста села Ольга Лемеха, заступник голови Червоно­градської районної ради Наталія Кохан, заступник міського голови Червоно­града Надія Зем­ницька. Вони побажали селу роз­витку та процвітання, а присутнім – щасливої долі, міцного здоров’я та незламного українського духу. Під час концерту згадали колишніх і теперішніх героїв, які творили й творять історію села. А ще відзна­чили багатодітні родини, привітали молодят, котрі недавно поєднали свої долі, родини, в яких цього року народилися діти, та його уроджен­ців, які прославили його. Це заслу­жений лікар України Михайло Си­роїд, завідувач клініки хірургії серця магістральних судин Василь Ма­лицький, журналіст, письменник, публіцист, громадський діяч Богдан Теленько, автор книги «Лист зоря­ної порожнечі» Юрій Канюк, підпри­ємець-кулінар Наталія Кінах, настоятель церкви в с. Бендюга отець Атанасій Євуш, сестра-монахиня Ярослава Ільків, аматор художньої самодіяльності Михайло Малиць­кий, пісняр Роман Сміхур та інші.

Святкову концертну програму підготували учасники художньої самодіяльності Межирічанського народного дому. Жителі та гості села з великим задоволенням слу­хали пісні у виконанні церковного, дитячого та дорослого хорів, жіно­чого вокального ансамблю «Виши­ванка» (керівник Надія Яцик). Запальні танці подарував танцю­вальний колектив «Молодички» (керівник Зоряна Куліш). Тепло зус­трічали глядачі й юну вокалісту Катерину Приймак з Гірника. Біб­ліотекар Леся Чорній організувала тематичну книжкову виставку тво­рів письменників, вихідців з Межи­річчя «Квітне талантами рідна земля», а також виставку-інсталя­цію «Цікава казка в житті підказка».

Староста Ольга Лемеха подяку­вала всім за любов до рідного се­ла, бо всі здобутки громади були б неможливими без щирих, гостин­них, щедрих і талановитих жителів, які своєю самовідданою працею й теплом сердець примножують його славу, зберігають традиції та пере­дають у спадок прийдешнім поко­лінням. Саме їм присвятила пісні «Ось, така межирічанка» та «Хай добро вам сіється».

Після офіційної частини на всіх чекали смачні куліш та юшка, які приготував Сергій Байбородін. Відбулися й спортивні змагання, футбольний турнір пам’яті місце­вих футболістів Василя Литвина та Володимира Пелеха, а також творчі майстер-класи, зокрема, з гончарства, який вів Назар Івашків.

Кожен присутній міг поласувати смачними тістечками, перекладан­цями, пиріжками, пончиками, які привезла в дарунок односельчанам виходець села – власниця крамни­ці «Солодка скриня» у Червоногра­ді та Сокалі Наталія Кінах, посма­кувати короваями, які спекли сільські господині Наталія Висоцька та Ірина Савіцька. Ані­матори забав­ляли дітей та дорос­лих, а бажаючі могли сфотографу­ватися біля ціка­вих тематичних фотозон, до створен­ня яких долу­чилися Марія Старченко та Марія Лобай. Мелодійні пісні, запальні танці, музика, чарівні ведучі – всі намагалися показати свої найкращі таланти та дарували присутнім своє тепло й посмішки.

Ввечері присутніх розважали та забавляли музиканти Тарас Кіх та Михайло Мигаль. Організатори дій­ства подбали, щоб кожне покоління змогло знайти щось до душі. А го­ловне – тут панувала атмосфера злагоди, відчувалося, що День села – це свято єднання, де кожен бажав, щоб надалі рідне Межиріч­чя процвітало, народжувалися й підростали діти, які любили б його та рідну землю.

Любов ПУЗИЧ.