Головна Листи НЕБЕСНА СОТНЯ У ВИРІЙ ВІДЛЕТІЛА

НЕБЕСНА СОТНЯ У ВИРІЙ ВІДЛЕТІЛА

Хочемо мати Українську державу – мусимо мати патріотичну еліту нації, на яку маємо опиратися, за якою маємо іти. Кожна історична віха в історії України мала свою національнополітично сформовану еліту. Нинішня частина її свідомо, безстрашно віддавала своє життя під час війни з московським окупантом та нашими перевертнями на сході України. Серед них є і сокальчани. Це – Віктор Сивак, Валентин Прихід, Ігор Білик, Роман Лагно, Андрій Костенецький, Роман Галас, Юрій Білик, Сергій Мельник, Олег Галатюк, Антон Козачук, Василь Соляк, Ярослав Слободюк.

Власне, пам’яті Героїв Небесної Сотні та Героїв, які загинули на сході України, був присвячений виховний захід «Небесна Сотня у вирій відлетіла…», який підготували і провели учні 6 класу під керівництвом класного керівника Галини Солдат.
Розмірковуючи про ці події, учні Волицької ЗШ IIII ступенів вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та всіх українських вояків, які беруть участь у війні на сході України, усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній і суверенній державі. Всі вони залишаються в пам’яті народу назавжди, стають гордістю та прикладом для майбутніх поколінь.
З перших днів Революції Гідності Роман Лагно був на Майдані десятником 10 Сокальської Сотні Самооборони. 18 лютого 2014 р. отримав поранення. Після Майдану Роман пішов воювати в рядах Національної гвардії на східні кордони України, захищаючи її цілісність та суверенітет. Був справжнім патріотом.
9 січня 2015 р. прийшла сумна звістка у наше село. Під час виконання бойового завдання в зоні АТО, на околиці селища Станиця Луганська його батальйон потрапив у засідку, вчинену незаконним збройним формуванням. Під час бойового зіткнення героїчно загинув Роман Лагно.
25 березня 2015ого указом Президента України Романа Лагна – старшого солдата резерву нагороджено орденом «За мужність III ступеня (посмертно).
Зображення на екрані, проникливі слова дітей та вчительки Марії Король, яка вчила Романа, у багатьох присутніх з`явилися сльози на очах. Патріотичне піднесення збудило в серцях дітей найщиріші почуття. Учні відчули себе частиною історії, що твориться разом з ними. Вони з квітами та лампадками вийшли на сцену і називали імена Героїв.
Ми не маємо права забути, якою ціною дісталася можливість збудувати нову Україну. У виконанні Анни Солдат прозвучала «Молитва за Україну».
Революція Гідності кардинально змінила напрямок розвитку держави, згуртувала свідомих громадян – справжніх патріотів Батьківщини. Але шанс на зміни дістався нам дорогою ціною – ціною людських втрат.
Вічною раною в серці кожного українця буде пам’ять про Героїв Небесної Сотні. Ми вшановуємо пам’ять всіх, хто загинув, захищаючи незалежність та свободу України. Ми віримо у перемогу наших військових, які з почуттям гідності, патріотизму нині воюють на сході України, захищаючи її територіальну цілісність.
Ведучі вели мову про те, що вони не повинні схибити, що мають гідно відповідати на всі виклики часу.
Учні вірять у мир, порозуміння й згуртованість, вірять у краще майбутнє нашої держави. Вони поетапно розповідали про події, які відбувались на головному Майдані столиці в 2014 р. Згадали всіх героїв поіменно. Під мелодію пісні «Пливе кача…» запалили свічки пам’яті, які стали даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради справедивості жертвував собою. Вони повинні жити у нашій пам’яті.
Учні обговорили якості, які необхідні гідному громадянину нашої держави та познайомилися з революційною поезією Майдану. На фоні мультимедійної презентації школярі декламували патріотичні вірші, присвячені Небесній Сотні. Зокрема, «Небесна Сотня – безневинна жертва», «Майдан ридав, а Сотня в небо йшла», «Вони співали «Ще не вмерла…», «Звернення сина до матері»…. Доповненням була музична композиція «Мамо, не плач, я повернуся весною…», пісня – молитва «За Україну». Активними учасниками заходу були Ярина Бурка, Юлія Костенюк, Анна Солдат, Марія Войтович, Вероніка Гагат, Вадим Пирський, Михайло Паращинець, Назарій Шмирка, Наталія Гусак, Регіна Лозінська.
Під час заходу учні прослухали змістовні повідомлення, переглянули відеофрагменти про Героїв Небесної Сотні, документальні кадри про буремні події, доторкнулися серцем до величі подвигу Героїв, що віддали життя за наше щасливе майбутнє.
Перед школярами виступила виховник «ЮнСічі» Марія Король: «Це дуже важливо, що діти так свято бережуть пам`ять про наших Героїв. Співпереживають тим, хто в цей час захищає нашу державу, наш рідний край. Захід підтвердив, що не міліє криниця патріотизму у наших учнів, вони гідні продовжувачі слави, подвигу і гідності всіх українців, хто боронив і боронить нашу Незалежність. Такі учні не дадуть загинути Україні».
Галина СОЛДАТ, класний керівник 6 класу Волицької ЗШ IIII ступенів.