Головна Свято Окрасою святкування Дня Соборності у Сокалі став виступ гурту «Galicia folk band»...

Окрасою святкування Дня Соборності у Сокалі став виступ гурту «Galicia folk band» та нашого земляка Назара Куртяника

святкування Дня Соборності у Сокалі
святкування Дня Соборності у Сокалі

Давно вже на відзначенні державних та національних свят у Сокальському народному домі не було стільки людей. Цьогоріч окрасою святкування Дня Соборності у Сокалі став виступ гурту «Galicia folk band» та нашого земляка – студента Львівського музичного коледжу імені Станіслава Людкевича Назара Куртяника.
З 22 січня 1919 року розпочалася наша дорога до єдності, соборності, цілісності України. Саме про це вела мову ведуча урочистостей, присвячених Дню Соборності, Романа Шевченко. Поблагословив святкове зібрання, відзначивши значимість Акту Злуки для України, а також сердечно привітав гостей отецьдекан Петро Звір. З вітальними словами до присутніх звернулися перший заступник голови Сокальської РДА Ірина Задолинна та міський голова Вадим Кондратюк.

А далі на сцену вийшли учасники гурту«Galicia folk band» та акордеоніст Назар Куртяник. Вони чудово колядували і не лише українською мовою, а й польською та англійською, виконували патріотичних пісень. У складі цього гурту виступає двоє наших земляків: Володимир Іванець та Оксана Зубенко. А Назар виконував класичні твори та знаменитий «Щедрик».
Ось що сказав про концерт та свій гурт його лідер, викладач та заступник директора Львівського музичного коледжу імені Станіслава Людкевича Володимир Іванець: «Враження від концерту несамовиті, я навіть не сподівався аж на таку чисельність глядачів. Публіка з першої пісні дуже щиро та емоційно реагувала на наш виступ і це додавало наснаги і концерт відбувся на одному диханні. Хоча ми гастролювали і в Польщі, і в Швейцарії, були в Парижі, Люрді, Чикаго, але рідне місто Сокаль зустріло нас по родинному тепло. Вже п`ять років існує наш гурт, який спочатку складався з трьох музикантів, які грали на баяні, скрипці та бандурі, а також співали, проте згодом ми долучили ще перкусію і басгітару. Ми намагаємось так складати свій репертуар, щоб він був цікавий для публіки різного віку та уподобань, це: класика, духовні пісні, колядки, український фольклор та авторські пісні. Виконуємо твори українською, польською, англійською та німецькою мовами». Володимир Іванець щиро подякував усім спонсорам, а також сказав про свого вихованця Назара Куртяника, що він талановитий і дуже працьовитий студент, нині виконує твори дуже складні, які студенти вивчають на випускних курсах. «Дуже швидко схоплює, тому перед ним постійно потрібно ставити щораз складніші завдання. У нього є великі музичні можливості, а ще й до того добрий інструмент, що дає йому можливість виступати на сценах і брати участь у конкурсах», – підкреслив викладач.
Концерт минув як одна мить. Присутні щиро аплодували, вигукували «Браво!», несли артистам квіти, були напоєні чудовою українською пісенною атмосферою.
Оксана ПРОЦЬ.
Фото Юлії ЯМБОРКО.