Головна Листи Представники польської громадської організації вирішили апросити дітей та молодь з особливими потребами...

Представники польської громадської організації вирішили апросити дітей та молодь з особливими потребами на відпочинковий захід

На Сокальщині 10 травня побувала делегація громадської організації «Товариство рибалок» з міста Краснік Люблінського воєводства Республіка Польща, щоб запросити дітей та молодь з особливими потребами зі Сокальщини на відпочинковий захід, який називається «Пікнік біля води» і проводиться біля м. Краснік Люблінського воєводства. Вони зустрілись з головою Сокальської районної ради Миколою Паськом, першим заступником голови Сокальської РДА Іриною Задолинною, начальником управління соцзахисту населення РДА Володимиром Огінським та головою Сокальської районної асоціації інвалідів Оксаною Кононовою.

Ось що про цю зустріч розповів голова районної ради Микола Пасько:

– До нас приїжджали представники громадської організації Владіслав Ребейко, який запропонував дітям-інвалідам з Сокальщини взяти участь у спортивному рибальстві для неповносправних дітей і молоді. Благодійний захід відбудеться 18 червня на водоймі, яка розташована біля міста Краснік. Діти зможуть порибалити. Польська сторона пообіцяла їх забезпечити харчуванням, медичним наглядом та надати рибальське спорядження. Кожній дитині будуть вручати відзнаки і сувеніри. Це зроблено, щоб ці діти відпочили і поспілкувалися між собою.

Польське товариство рибалок проводить такий захід вже не вперше, його підтримують і спонсори, і влада міста. Але цього року вперше вони вирішили запросити неповносправних дітей з України, щоб влаштувати їм невеличке свято. З такою пропозицією та запрошенням вони приїхали до нас. Це – гарна ідея. Думаю, що ця акція дуже потрібна дітям, які через свою хворобу відчувають себе ізольованими.

Під час зустрічі обговорили організаційні моменти, зокрема, як організувати довіз дітей та молоді Сокальщини на місце, де проходитиме «Пікнік біля води». Вирішили скласти списки дітей. Основне, це забезпечити необхідні документи для перетину кордону. Правда часу для цього мало. Мені б хотілось, щоб поїхати туди могли діти з віддалених сіл. І навіть якщо вони не матимуть закордонного паспорта, якщо ми знайдемо спільну мову з батьками, то допоможемо їм його виготовити. Бо є діти, хворі на ДЦП, для яких поїдка у Сокаль – це велика подія в житті. Якщо така дитина побуває за кордоном, і побачить світ, то для неї це буде велика і незабутня подія в житті.

Приємно, що представники польської громадської організації вирішили провести таку благочинну акцію для українських дітей.

У нас ще є пропозиція залучити до акції дітей, в яких батьки, захищаючи територіальну цілісність України, загинули в зоні АТО. І зараз управління соціального захисту населення Сокальської РДА разом з головою Сокальської районної асоціації інвалідів Оксаною Кононовою будуть працювати, щоб її втілити в життя.

Сподіваємося, що такий благодійний захід відкриє неповносправним дітям багато цікавого, допоможе знайти добрих друзів по ту сторону кордону.

Наш кор.