Головна Листи Рейдові групи Державної служби з надзвичайних ситуацій в районі проводять обходи громадян...

Рейдові групи Державної служби з надзвичайних ситуацій в районі проводять обходи громадян у тих населених пунктах району, де вогонь господарює найчастіше

Сокальським районним сектором Державної служби з надзвичайних ситуацій в районі створено спеціальні рейдові групи, до складу яких входять працівники місцевих державних організацій, рятувальники, представники територіальних громад, органів внутрішніх справ, комунальних служб, громадських організацій.

Рейдові групи здійснюють подвірні обходи громадян у тих населених пунктах району, де вогонь господарює найчастіше. 14 грудня таке комплексне відпрацювання відбулося у селі Острів.

Коротка інструктивна нарада у сільській раді – і декілька груп, до складу яких входили рятувальники, соціальні працівники, місцеві депутати розійшлися вулицями села, аби відвідати оселі та розповісти їм про безпечне життя. Звісно ж, шлях таких рейдових груп стелився, насамперед, до помешкань найнезахищеніших перед вогняною стихією категорій населення: літніх громадян, багатодітних сімей. Рятувальники вели роз’яснювальні бесіди та роздавали застерігаючі листівки, здійснювали детальні обстеження протипожежного стану осель, вказували на виявлені недоліки і давали поради як найдоцільніше їх виправити.

Мешканці с. Острів дуже привітно зустрічали візитерів, уважно слухали їх та читали спеціальні застережливі листівки. Люди запевняють: правил безпеки життєдіяльності у побуті дотримуються неухильно, адже розуміють, якого лиха може завдати неконтрольований вогонь. Їм розповідали про правила поводження з вогнем у побуті, переконували, що іноді навіть невдало загашені цигарка чи сірник можуть призвести до фатальних наслідків.

Того ж дня рятувальники відвідали дітей Острівського навчально виховного закладу. Вони провели для них тематичний урок безпеки. Дітям пояснили, чому настільки важливо дотримуватись усіх правил безпеки життєдіяльності, розповіли про пожежнорятувальну службу, наголосили на небезпеці вибухонебезпечних предметів, особливо у теперішній час.

Олег ТИМЧАК, начальник Сокальського РС ГУ ДСНС України у Львівській області, підполковник служби цивільного захисту.