Головна Листи Сокальська публічна біб­ліотека є одним з осередків волонтерства у Сокалі

Сокальська публічна біб­ліотека є одним з осередків волонтерства у Сокалі

«МРІЄМО ТА ДІЄМО»

На сьогодні західні та центральні області України стали гарячими точками для внутріш­ньої міграції та переміщення українців, які приїжджають з регіонів тимчасової окупації, повітряних нальотів та бойових дій. Таким чином, спостерігається величезна концентра­ція молоді та людей з дітьми, які потребують психосоціальної та емоційної підтримки, місця для пошуку роботи, тимчасового житла та інших ресурсів.

У Cокалі багато волонтерів, які готові ділитися добром та допомагати від щирого серця. Одним з таких осередків є Сокальська публічна біб­ліотека для дітей – місце зустрічі різних людей, де їх синергія креативу, інтелек­ту та любові до життя генерується в єдину добру справу.

Сьогодні маємо можливість допомагати з власної ініціативи колективу, а також завдяки проєкту ВільноХаб за підтримки команди прог­рами «Мріємо та діємо» від IREX in Ukraine.

Проєкт спрямований на посилення спро­можності бібліотек у роботі з внутрішньо пе­реміщеною молоддю та дітьми й створенні безпечного середовища для її подальшого навчання та розвитку. Зокрема, це стосується послуг на інформаційні, освітні та психосоці­альні теми.

В рамках проєкту ми отримали канцтовари, іграшки, побутові предмети та інші корисні матеріали, необхідні для проведення май­стер-класів, тренінгів, казко- та арт-терапії, флешмобів, відеоуроків та інших заходів, які щодня проводимо в бібліотеці з дітьми та молоддю. Окрім того, надається методична підтримка у вигляді друкованих та електрон­них матеріалів, а також навчання та тренінги для координаторів.

В Сокальській бібліотеці для дітей є можли­вість навчатися онлайн. У нас можна також просто відпочити душею, відволіктися від но­вин, подивитися фільм чи мультфільм, погра­ти настільні ігри. Великий попит молоді в цей непростий час є на психологічні тренінги, ре­сурси для пошуку роботи, заняття з арт-тера­пії, саморозвитку. А як тішаться наймолодші, з радістю бавляться, малюють, ліплять, складають конструктор, цікаво проводять час. І серце радіє, коли дивишся на них і бачиш на обличчях посмішки! Запрошуємо до бібліотеки дітей та батьків, сокальчан та гостей міста! Ми працюємо для вас з любов’ю!

Ольга ЧЕСАК,
заступник директора по роботі з дітьми Сокальської РЦБС.