Головна Листи Станом на 1 січня 2018-ого на обліку в службі у справах дітей...

Станом на 1 січня 2018-ого на обліку в службі у справах дітей перебуває 119 дітей сиріт та дітей

Станом на 1 січня 2018ого на обліку в службі у справах дітей перебуває 119 дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Однією з важливих ланок роботи наших спеціалістів є захист майнових та житлових прав сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Завдяки коштам, які виділила Львівська обласна, Сокальська районна та Жвирківська селищна ради для п’ятьох сиріт придбали три житла в Себечеві, Стенятині та Червонограді.

За клопотанням служби у справах дітей торік було прийнято два рішення про негайне відібрання трьох малолітніх дітей від батьків у зв’язку з безпосередньою загрозою їх життю та здоров’ю. Також подано шість позовних заяв відносно позбавлення батьківських прав восьми батьків. Окрім того, в минулого році 56 дітей з 20 сімей Сокальського району потрапили у складні життєві обставини, тобто троє з них зазнали насильства, 46 – не отримували належного догляду зі сторони батьків, а одна дитина займалась бродяжництвом.

Відповідно до статті 184 кодексу України про адміністративні правопорушення ухиляння батьків щодо виконання своїх обов’язків, забезпечення необхідних умов для життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей – тягне за собою адміністративну відповідальність. До неї торік притягнуто тринадцять батьків, ще п’ятнадцятеро – попереджено.

Також працівники служби у справах дітей спільно з поліцією та іншими структурами проводять рейдові перевірки, під час яких виявляються неповнолітні, схильнi до правопорушень або безпритульнi. В минулому році було 36 таких перевірок, виявлено трьох неповнолітніх. Також відвідувались торгові заклади району, де проводили роз’яснювальну роботу щодо неприпустимості продажу дітям алкогольних і тютюнових виробів. Опрацьовано 16 подань навчальних закладів щодо пропусків занять неповнолітніми. Відтак, вже цьогоріч, завдяки виділеним коштам з районного бюджету і якщо буде підтримка з області, вісім дітей сиріт з Сокальщини теж отримають власне житло.

Галина ФЕДАШ,•начальник служби у справах дітей Сокальської РДА.