Головна Листи У БФ «Карітас»-Сокаль» щодня людно

У БФ «Карітас»-Сокаль» щодня людно

РАЗОМ – МИ СИЛА!

Війна з російським агресором об’єднала усіх, і нині люди різного віку, різних професій намагаються допомогти українським захисникам та біженцям, несуть необхідні речі для них, плетуть маскувальні сітки. Чимало з них стали волонтерами, і з перших днів війни працюють у штабі гуманітарної допомоги, який функціонує при БФ «Карітас» – Сокаль».

У БФ «Карітас»-Сокаль» щодня людно. Одні приносять продукти чи необхідні речі, інші – пропонують свою допомогу. Волонтери сортували продукти, речі першої необхід­ності та пакували у коробки, на яких робили написи що там. Координувала їхню роботу менеджер БФ, депутат міської ради Мар’яна Яремчук, допомагали їй Жанна Журавінсь­ка, та депутат міської ради Тетяна Федун. Як з’ясувалося збирали продукти та необ­хідні речі: ліхтарі, батарейки, для прикор­донників застави в Угринові. Один чоловік зго­лосився відвезти їх на заставу.

– Жителі Сокальської громади нині стали єдиним фронтом для допомоги нашим захисникам, – каже п. Мар’яна. – Приносять необхідні речі, про які дізнаються з повід­омлень у соцмережах. Сільські господині печуть хліб, пиріжки, готують вареники, для наших ЗСУ та гарячі обіди для прикордон­ників, бійців територіальної оборони. В штабі гуманітар­ної допомоги отримують підтримку і розу­міння біжен­ці. Ми старає­мось їм допо­могти чим мо­же­мо.

Враз задзвонив телефон і п. Мар’яна стала запи­сувати, що потрібно надіслати військовим. Волонтери оператив­но збирали нове замов­лен­ня для бійців на блокпост.

Невдовзі прийшло повідомлення про по­вітряну тривогу. Усіх попросили відійти від вікон. Схвильовані жінки телефонували рідним, аби ті пішли в укриття. Ми ж пере­чекали у коридорі.

– Перший день, мені було важко прийняти факт, що розпочалася вій­на, – розповідає Жан­на Журавінська. – Потім оговтавшись взяла себе в руки, прий­шла сюди аби допома­гати біжен­цям та війсь­ковим, аби бути чимось корис­ною. Проходжу до­дому пізно ввечері дуже втом­леною, але щасли­вою, бо ми з дівчатами зіб­рали і пе­ре­дали необ­хі­дні речі на­шим військо­вим чи під­тримали бі­жен­ців.

Коли надійшов відбій тривоги, жінки взялись до роботи. Цього дня два буси відпра­вили для дітей з Львівського сиро­тинця. Для них волонтери зіб­рали дитячі су­міші, медика­ме­нти, памперси, соло­дощі.

Тим часом в іншій кімнаті жін­ки сортували ко­в­дри, постіль, ру­шники, подушки, чоловічі шкар­петки, термо­бі­лизну та інше, що принесли жи­телі Сокаль­ської грома­ди. Кожен тут виконує яку­сь ділянку робо­ти: це їхня допомога українській армії та вклад у перемогу.

– Безмежна вдячність усім, хто приносив і привозив теплі речі для дітей і дорослих, продукти харчування довготривалого зберігання, засоби гігієни, постільну білизну, матраци, рушники, взуття, побутову хімію, одноразовий посуд, медикаменти, – каже Мар’яна Яремчук. – Для наших воїнів-захис­ників, зараз потрібні кава, чай, цукор, крупи, сигарети, продукти довгострокового збері­ган­ня, спальні мішки, каремати, засоби гігієни, турнікети, джгути, жарознижуючі та кровоспинні медикаменти, перев’язочні ма­те­ріали… Дякуємо нашим землякам, які зараз проживають в Іспанії, Італії, Польщі, які зібрали гуманітарну допомогу для українських бійців.

Згодом, підсумовуючи зроблене за день, п. Жанна написала: «Перш за все, вдячні жителям Сокальщини, які невтомно при­носили допомогу, вантажили з машини та в машину, зголошувались везти її у точки призначення, забирали речі з Червонограда та виконували дрібні доручення… Велике дякую сокальчанкам, які за добу пошили 28 балаклав та 28 підшоломників для війсь­кових! А ще в нас є дівчата, які дістають пот­рібні речі з-під землі. Дякуємо всім, хто долучається! І не забуваймо про наших захисників».

…За ці дні світ змінився назавжди… Нині українські солдати гинуть за свободу та свою державу. Війна об’єднала українців, схід і захід, бо в єдності сила народу. Україна переможе!

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора та Жанни Журавінської.