Головна Листи У Сокалі відбулися чисті ігри Clean Games Baltic Cup

У Сокалі відбулися чисті ігри Clean Games Baltic Cup

20 вересня з ініціативи Софії Романів та ГО «Майстерня мрій», в рамках проекту Free Plastic Ocean, у Сокалі пройшли чисті ігри. Clean Games Baltic Cup – це міжнародний екологічний проект, який охоплює 80 міст Європи. Цього року місто Сокаль вибороло право брати участь у цьому міжнародному проекті. Фестиваль проходив в рамках Міжнародного Дня чистоти. Для реалізації проекту обрали територію старого міського пляжу. На учасників чекали: командний квест по збору і сортуванню сміття, інтелектуальні активності, гарячі чай та кава, піца, сувеніри, призи.

Участь у змаганнях взяло 26 команд, а це – 85 учасників віком від 10 до 69 років.
Прийшовши на зазначене місце, спочатку вони жартували, що потрібно було з собою брати сміття. Адже не перший погляд здавалось, що територія досить чиста. Лише денеде валялись обгортки від їжі, пакети. Та коли за перші декілька хвилин назбиралась чимала гора сміття, учасники з ще більшим eнтузіазмом підійшли до гри. За допомогою мобільного додатка вони бачили відмічені найбільші ділянки забруднення території. За правильно посортоване сміття команди отримували відповідні бали, за них ж мали змогу купувати собі допоміжні речі. Таким чином, по завершенню прибирання були підбиті підсумки по балах. Далі проводилась екологічна вікторина. Майже за дві години вдалось зібрати дві машини сміття! Серед поліетиленових пакетів та розбитого скла були справді дивовижні знахідки, такі як дитячі коляски, шини від машин, решітки та ін.

Чисті ігри в Сокалі проводилися за підтримки ПП Балко, ДП «Датський текстиль», піцерії «Фігаро». Долучився до прибирання території і Сокальський міський голова Вадим Кондратюк.

Організатор заходу Софія Романів висловила подяку волонтерам, які допомогли провести все на найвищому рівні: «Ми навчились сортувати сміття, отримували за це бали, а також подарунки, їли піцу, випили кави, чаю, потанцювали і провели час на свіжому повітрі – це круто! Люди – ви фантастичні!

Ми зібрали дві машини сміття! Звісно, це було азартно знаходити сміття ще і ще, але ж ми розуміємо, що хтось його там «забув»! Давайте будемо залишатись людьми і прибирати за собою! Сортуймо сміття, а ще краще не купуйте одноразовий пластик і «готове» сміття в магазинах, яке отруює планету і нас».

Найбільшим виграшем, звичайно, був прибраний чистий пляж, однак за результатами гри визначено та нагороджено призами три команди переможців.

Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.