Головна Військо Напередодні Дня захисника України у Кінологічному навчальному центрі відбулись урочистості

Напередодні Дня захисника України у Кінологічному навчальному центрі відбулись урочистості

ЗАХИСТ СВОЄЇ БАТЬКІВЩИНИ – ЦЕ СВЯТА СПРАВА

14 жовтня ми відзначаємо День захисника України. Це свято тісно пов’язане з історичною традицією вшанування українських козаків та відзначення Покрови Пресвятої Богородиці. Свято об’єднує нашу країну та закликає до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами. Цього дня ми дякуємо усім борцям за незалежність та територіальну цілісність України за мужність та героїзм.

Напередодні Дня захисника України у Кінологічному навчальному центрі відбулись урочистості. 11 жовтня військовослужбовці приймали вітання від свого керівництва, районної та місцевої влади. Завітали до військової частини керівник апарату Сокальської районної державної адміністрації Віра Левандовська, головний спеціаліст з інформаційних технології Сокальської районної ради Анна Бродюк, Великомостівський міський голова Ярослав Ройко.

Свято розпочалось із внесення Державного прапора та виконання гімну України. Також присутні хвилиною мовчання вшанували тих, хто віддав своє життя за мир і спокій громадян України під час виконання військовобойових завдань у зоні проведення операції об’єднаних сил, хто загинув, відстоюючи незалежність нашої держави.

Із вітальним словом до військовослужбовців звернулись начальник Кінологічного навчального центру, полковник Андрій Квартирук, Віра Левандовська, Ярослав Ройко та голова ветеранської організації майор запасу Петро Моргунов. Виступаючі подякували воїнам за вірність присязі, за служіння Україні, її захист, а також побажали захисникам, їх рідним та близьким злагоди, добра, міцного здоров’я та миру.

Начальник Кінологічного навчального центру, полковник Андрій Квартирук подякував персоналу військової частини за професіоналізм та сумлінне виконання поставлених завдань: «Захист своєї Батьківщини – це свята справа. Вона вимагає від людей – сміливості, честі та відваги, величезної самопожертви та віддачі. Символічно, що свято захисника України припадає на день Покрови Пресвятої Богородиці, українського козацтва та створення УПА. День захисника України – це віддання шани всім тим, хто із зброєю в руках захищає свою Вітчизну, неодноразово демонструючи мужність та військові вміння у боротьбі з ворогом. В сучасних умовах персонал Кінологічного навчального центру сумлінно ставиться до виконання поставлених завдань, докладає зусиль по вдосконаленню організації підготовки курсантів і слухачів. Персонал прикордонної кандидатури швидкого реагування постійно проявляє професіоналізм та наполегливість. Щиро дякую Вам за відповідальне ставлення до службових обов’язків, старанність і дисциплінованість».

Керівник апарату Сокальської райдержадміністрації Віра Левандовська побажала всіх благ для захисників нашої держави: «Сердечно вітаю вас з нагоди свята. Цей день дорогий та близький для кожного з нас і впродовж багатьох років об’єднує різні покоління людей. Почуття любові до рідної землі, прагнення миру та волі. Тож нехай ці світлі почуття ніколи не покидають Вас, а служіння державі, її розбудова та захист залишаються справою честі та життя. В це світле свято бажаю Вам родинного щастя, сімейного затишку, козацького здоров’я, невичерпної енергії та миру».

Великомостівський міський голова Ярослав Ройко подякував прикордонникам за мужність та героїзм, які вони виявляють під час захисту кордонів України: «Щиро вітаю Вас з Днем захисника Вітчизни. Ви, воїниприкордонники, завжди стоїте на передовому рубежі нашої Батьківщини і своїми справами підтверджуєте вірність Україні. Дякуємо Вам за те, що мужньо бороните кордони нашої держави та даруєте мир. Ми гордимося Вами. Завдяки тісній співпраці з місцевою владою, депутатським корпусом та командуванням Кінологічного навчального центру, військова частина змінилась на краще. Добре що і держава повернулась лицем до проблем військових. Думаю, що з часом армія, як лице держави, стане сильною, а наша країна – міцною. Бажаю Всім мирного неба, здоров’я, благополуччя».

Голова ветеранської організації майор запасу Петро Моргунов у своєму виступі наголосив, що славні традиції багатьох поколінь захисників Батьківщини нині гідно продовжують військові на Сході України: «Багато хто хотів поневолити український народ. Так було за часів Богдана Хмельницького, українського козацтва, громадянської війни, ІІ світової війни і зараз, на Сході нашої держави знову йдуть бойові дії. Збройні сили України відродились і стали на захист незалежності та територіальної цілісності своєї Вітчизни. Відродилась самоповага, кохання до свого народу і своєї країни. Недоторканість кордонів наше почесне завдання. 5 років тому Кінологічний навчальний центр готував спеціалістів, які першими поїхали на Схід, де охороняли рубежі української держави. Зараз вони є прикладом для молодих воїнів, які не допустять проникнення російського ворога на територію нашої країни. Зі святом Вас, захисники України. Бажаю міцного здоров’я, мирного неба, щастя та добробуту у родинах».

На завершення військовий капелан о. Василь звернувся до прикордонників із благословенням: «Божа Матір покривала тих людей, котрі колись боронили, захищали Константинополь, яке у той час було безборонне. Тому, Патріарх скликав віруючих до храму і закликав всіх, щоби молитися до Бога, адже лише він міг врятувати Константинопіль. Під час молитви людям була явлена Богоматір, яка покривала їх своїм омоформ. Пресвята Богородиця сама прийшла до храму, щоб заступитись за Константинополь. І ворог відступив, а місто залишилось неушкодженим. Заступництво Божої Матері і сьогодні є дуже актуальним. З її підтримкою та допомогою ми є непереможні. Тому це свято є дуже важливим і для військових, і для всіх українців. Дорогі воїни! Будьте свідомі того, що Ви не є самі. З Вами Господь та Божа Мати. Гарної Вам служби і нехай Бог всіх вас благословить».
В ході урочистостей військові були нагороджені грамотами Сокальської районної ради та Сокальської районної державної адміністрації за сумлінне виконання військового обов’язку, вагомий особистий внесок у справу захисту незалежності і територіальної цілісності Української держави та з нагоди Дня захисника України. Окрім того, з нагоди свята, кращих військовослужбовців відзначили відомчими нагородами та вручили чергові військові звання.

Наш кор.