Головна Листи У Стенятині відкрито та освячено меморіальну дошку на честь односельчан, котрі віддали...

У Стенятині відкрито та освячено меморіальну дошку на честь односельчан, котрі віддали своє життя за волю і незалежність України

У Стенятині 23 серпня на приміщення Народного дому відкрито та освячено меморіальну дошку на честь односельчан, котрі віддали своє життя за волю і незалежність України.

Історичний екскурс у минуле зробив сільський голова Григорій Студінський. Він наголосив, що важко нам далася свобода та незалежність, адже за неї віддали життя мільйони українців, в тому числі і стенятинці, котрі боролися в лавах Січових Стрільців, стрільців УГА, УНР в 1914-1920 рр., в УПА, у Другій світовій війні… Цей список можна продовжувати.

Вшановуючи світлу пам’ять всіх, хто боровся за нашу державність, настоятель УГКЦ Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього с. Стенятин о. Володимир Августовський провів молебень та освятив меморіальну дошку.

У День Державного Прапора вшанували пам’ять і новітніх патріотів України, воїнів Небесної Сотні та військових, які загинули на сході України. Найменше, чим нація може віддячити своїм героям – зробити так, аби їхні світлі імена не пішли у забуття, а слугували наочним прикладом для прийдешніх поколінь. Присутні також помолились за збереження життя і здоров’я всіх, хто зі зброєю захищає Україну від російського агресора. Нехай у наших захисників все буде добре, нехай Господь оберігає їх – звучало у молитві.

Про невмирущу пам’ять про українців, котрі полягли за наше щасливе сьогодення говорили заступник голови районної ради Василь Бойко, депутат сільської ради Іванна Мочульська, директор Народного дому Ганна Гарасимчук.

Аматори художньої самодіяльності виконали патріотичні пісні.

І символічно, що після освячення меморіальної дошки почав падати теплий, рясний літній дощ. А це, як знаємо, несе на землю життя й достаток. Хай же принесе він на нашу Україну ще мир і спокій. Ми повинні пам’ятати, що наша єдність освячена кров’ю.

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.