Головна Листи У цей непростий для України час кожен на своєму місці намагається бути...

У цей непростий для України час кожен на своєму місці намагається бути корисним у боротьбі з ворогом

РАЗОМ ДОПОМАГАЄМО ФРОНТУ

У цей непростий для України час кожен на своєму місці намагається бути корисним у боротьбі з ворогом. Вже вкотре ми довели самі собі і світу, що українців не зламаєш! Сьогодні Західна Ук­раїна активно допомагає фронту гуманітар­ною допомогою та приймає в себе людей з тимчасово окупованих територій.

У кожному районі та в кожній територіаль­ній громаді Львівщини створено гуманітарні штаби. З перших днів вторгнення російських військ жителі Червоноградського району приймають активну участь у роботі штабів, до­помагають ЗСУ та біженцям. У кожному населеному пункті функціонують пункти прийому гуманітарної допомоги, куди при­носять все, що тільки можуть – від продуктів та води, медикаментів та засобів гігієни, до цивільного одягу та військової амуніції.

Волонтери організували плетіння маску­вальних сіток, жіноцтво об’єдналося і випікає хліб, булочки, ліпить вареники… Кожен на­магається допомогти українським захисни­кам, лікарням та мешканцям міст, які пере­бувають в облозі.

Щодня відправляється гуманітарна допо­мога у Львівський обласний гуманітарний штаб, у фронтові міста, військові госпіталі та інші регіони за призначенням.

До нас активно надходить гуманітарна допомога з інших країн, зокрема з Польщі, Німеччини, Італії, Нідерландів. І ми щиро вдячні їм за таку підтримку.

Нині на Сокальщині функціонує два гума­нітарні пункти – один по вул. Українська (на базі старої панчішної фабрики), а другий – БФ «Карітас»-Сокаль (вул. Героїв УПА, 11). Такі штаби утворені у кожній територіальній громаді нашого району. Є ще окремі склади, зокрема і з Червоним Хрестом, де можна розвантажити гуманітарний вантаж.

Процес роботи гуманітарних штабів у ра­йоні координує Червоноградська районна військова адміністрація. За цей час було прийнято сотні тонн продуктів, одягу, засобів гігієни, ліків та відправлено у Київ, Ілло­вайськ, Ірпінь, Житомир, Миколаїв та інші міста, а також військові госпіталі.

Водночас приймаємо внутрішньо перемі­щених громадян на тимчасове проживання. Багато з них у нас перебувають транзитом, далі перетинають українсько-польський кор­дон. Так, ми вже прийняли близько чотирьох тисяч людей. І чекаємо наступних громадян, які вимушено полишають свої домівки, ряту­ючи життя своє і своїх рідних.

Розуміємо, що ситуація на сьогоднішній день стає критичною з поселенням, так як кількість переселених осіб зростає.

Начальник Червоноградської районної військової адміністрації Андрій Дяченко провів ряд нарад з керівниками гуманітарних штабів та з головами територіальних гро­мад, на яких наголосив про необхідність ре­зервного запасу гуманітарної допомоги на місцях та на питанні облаштування всіх можливих приміщень для тимчасового пере­бування людей, враховуючи освітні заклади, зали підприємств і ін. Акцентовано увагу на тому, що Червоноградщина є локальним пунктом прийому громадян, які далі збира­ються перетнути кордон. Їх потрібно прийня­ти та забезпечити комфортними умовами.

Розроблено спеціальні пам’ятки з коорди­наційними номерами телефонів, за якими можна отримати інформацію про місце для ночівлі чи отримати медичну та гуманітарну допомогу. Їх роздаватимуть на основних блокпостах нашого району.

Війна – це випробування для кожного з нас. Багато людей, які вчора писали картини, шили вечірні сукні, вели підприємницьку діяльність, сьогодні стали волонтерами. Це абсолютно різні люди, які до повномасштаб­ного військового вторгнення Росії на терито­рію України мали відмінності в поглядах, позиціях та політичних вподобаннях. Вони просто телефонують і кажуть, що можуть допомогти транспортом чи взяти переселен­ців на ночівлю. Байдужих немає!

Зупинюсь на питанні, що стосується освіт­нього процесу, який був вимушено припине­ний через воєнні дії. З понеділка навчання в Червоноградському районі відновлено. Працюємо дистанційно. Складність у тому, що багато учасників освітнього процесу за­раз за межами нашої держави, а до нас прибули діти з інших областей України, яких маємо охопити навчанням. Все дуже не­просто, але, дякуючи департаменту освіти і науки Львівської ОДА, зокрема Олегу Пасці, керівникам відділів освіти територіальних громад Червоноградського району та їх пе­дагогічному складу, ми всі труднощі подо­лаємо!

Попереду на нас чекає перемога і, разом з тим, багато випробувань. Адже треба буде відбудовувати зруйновані міста нашої дер­жави, відновлювати Україну. Але я чітко знаю, що разом з волонтерами та жителями Червоноградщини, які завжди були христия­нами, справжніми патріотами, добрими та гостинними господарями, нам все під силу.

А зараз всі разом ми маємо забезпечити надійний тил для воїнів, щоби приблизити дату перемоги.

Світло переможе темряву! Слава Україні!

Руслана АНТОНЮК,
начальник відділу освіти, культури, релігій та туризму Червоноградської районної військової адміністрації, координатор пункту гуманітарної допомоги у Червоноградському районі.