РАЗОМ ДОПОМАГАЄМО ФРОНТУ
У цей непростий для України час кожен на своєму місці намагається бути корисним у боротьбі з ворогом. Вже вкотре ми довели самі собі і світу, що українців не зламаєш! Сьогодні Західна Україна активно допомагає фронту гуманітарною допомогою та приймає в себе людей з тимчасово окупованих територій.
У кожному районі та в кожній територіальній громаді Львівщини створено гуманітарні штаби. З перших днів вторгнення російських військ жителі Червоноградського району приймають активну участь у роботі штабів, допомагають ЗСУ та біженцям. У кожному населеному пункті функціонують пункти прийому гуманітарної допомоги, куди приносять все, що тільки можуть – від продуктів та води, медикаментів та засобів гігієни, до цивільного одягу та військової амуніції.
Волонтери організували плетіння маскувальних сіток, жіноцтво об’єдналося і випікає хліб, булочки, ліпить вареники… Кожен намагається допомогти українським захисникам, лікарням та мешканцям міст, які перебувають в облозі.
Щодня відправляється гуманітарна допомога у Львівський обласний гуманітарний штаб, у фронтові міста, військові госпіталі та інші регіони за призначенням.
До нас активно надходить гуманітарна допомога з інших країн, зокрема з Польщі, Німеччини, Італії, Нідерландів. І ми щиро вдячні їм за таку підтримку.
Нині на Сокальщині функціонує два гуманітарні пункти – один по вул. Українська (на базі старої панчішної фабрики), а другий – БФ «Карітас»-Сокаль (вул. Героїв УПА, 11). Такі штаби утворені у кожній територіальній громаді нашого району. Є ще окремі склади, зокрема і з Червоним Хрестом, де можна розвантажити гуманітарний вантаж.
Процес роботи гуманітарних штабів у районі координує Червоноградська районна військова адміністрація. За цей час було прийнято сотні тонн продуктів, одягу, засобів гігієни, ліків та відправлено у Київ, Ілловайськ, Ірпінь, Житомир, Миколаїв та інші міста, а також військові госпіталі.
Водночас приймаємо внутрішньо переміщених громадян на тимчасове проживання. Багато з них у нас перебувають транзитом, далі перетинають українсько-польський кордон. Так, ми вже прийняли близько чотирьох тисяч людей. І чекаємо наступних громадян, які вимушено полишають свої домівки, рятуючи життя своє і своїх рідних.
Розуміємо, що ситуація на сьогоднішній день стає критичною з поселенням, так як кількість переселених осіб зростає.
Начальник Червоноградської районної військової адміністрації Андрій Дяченко провів ряд нарад з керівниками гуманітарних штабів та з головами територіальних громад, на яких наголосив про необхідність резервного запасу гуманітарної допомоги на місцях та на питанні облаштування всіх можливих приміщень для тимчасового перебування людей, враховуючи освітні заклади, зали підприємств і ін. Акцентовано увагу на тому, що Червоноградщина є локальним пунктом прийому громадян, які далі збираються перетнути кордон. Їх потрібно прийняти та забезпечити комфортними умовами.
Розроблено спеціальні пам’ятки з координаційними номерами телефонів, за якими можна отримати інформацію про місце для ночівлі чи отримати медичну та гуманітарну допомогу. Їх роздаватимуть на основних блокпостах нашого району.
Війна – це випробування для кожного з нас. Багато людей, які вчора писали картини, шили вечірні сукні, вели підприємницьку діяльність, сьогодні стали волонтерами. Це абсолютно різні люди, які до повномасштабного військового вторгнення Росії на територію України мали відмінності в поглядах, позиціях та політичних вподобаннях. Вони просто телефонують і кажуть, що можуть допомогти транспортом чи взяти переселенців на ночівлю. Байдужих немає!
Зупинюсь на питанні, що стосується освітнього процесу, який був вимушено припинений через воєнні дії. З понеділка навчання в Червоноградському районі відновлено. Працюємо дистанційно. Складність у тому, що багато учасників освітнього процесу зараз за межами нашої держави, а до нас прибули діти з інших областей України, яких маємо охопити навчанням. Все дуже непросто, але, дякуючи департаменту освіти і науки Львівської ОДА, зокрема Олегу Пасці, керівникам відділів освіти територіальних громад Червоноградського району та їх педагогічному складу, ми всі труднощі подолаємо!
Попереду на нас чекає перемога і, разом з тим, багато випробувань. Адже треба буде відбудовувати зруйновані міста нашої держави, відновлювати Україну. Але я чітко знаю, що разом з волонтерами та жителями Червоноградщини, які завжди були християнами, справжніми патріотами, добрими та гостинними господарями, нам все під силу.
А зараз всі разом ми маємо забезпечити надійний тил для воїнів, щоби приблизити дату перемоги.
Світло переможе темряву! Слава Україні!
Руслана АНТОНЮК,
начальник відділу освіти, культури, релігій та туризму Червоноградської районної військової адміністрації, координатор пункту гуманітарної допомоги у Червоноградському районі.