Головна Листи В Сокалі у спортивному клубі «Скульптор» мають можливість займатися люди з особливими...

В Сокалі у спортивному клубі «Скульптор» мають можливість займатися люди з особливими потребами

РУХ – ЦЕ ЖИТТЯ, своїм прикладом підтверджують люди з особливими потребами

Котрий юнак чи юнка не хоче мати струнке, підтягнуте тіло, щоб легко рухатися та бути витривалим… Майже кожен. Проте лише одиниці наполегливо й вперто працюють над цим. Признаюсь, що не сподівалася побачити стільки завзяття, енергії та наполегливості в молоді з особливими потребами, які що­вівторка з 12.00 години, безкоштовно зай­маються у спортивному клубі «Скульптор» над «моделюванням» свого тіла.

– При Сокальській асоціації людей з особ­ливими потребами функціонував спортзал, де і молодь, і люди старшого віку могли зай­матися на спортивних тренажерах, – розпо­відає голова асоціації Оксана Кононова. – Однак приміщення не опалювалося повно­цінно, через сирість у нашому спортзалі кинувся грибок. Тож, щоб займатися, треба спершу зробити ремонт. А на це потрібний час. Це дуже засмутило тих, хто тут займав­ся. Усі люди, а особливо молодь, заслугову­ють на рівні можливості для занять спортом, спілкування з ровесниками, розвитку та пошуку себе. І немає різниці, чи це людина має інвалідність чи інші особливості, бо усі ми, перш за все, люди. Інколи ми наштовхує­мось на думку, що якщо людина має інвалідність, то значить вона хвора і батьки дитини з інвалідністю повинні постійно ліку­вати її. Це неправильно і неспра­ведливо. Безперечно потрібно прикласти всіх зусиль для розвитку і покращення здоров’я дитини з інвалідністю, наскільки це можливо. Але життя цієї дитини і її рідних в жодному разі не повинно складатися лише з лікарні, постійних переживань і очікування того, що недуга мине. Інвалідність – це не хвороба. Насамперед, потрібне спілкування й ігри з друзями та заняття спортом. Рух – це життя. Інколи наші можливості доз­воляють нам рухатись не так швидко, але жити ми точно повинні, і повинні використо­вувати ті ресурси і можливості, які у нас є.

Допомогти асоціації погодився власник спортивного клубу «Скульптор» Андрій Ан­дрійчук: «Ми з дружиною вирішили, щоб спортовці з асоціації людей з особливими потребами приходили у наш спортзал до обіду, коли мало хто ще тренується. Щовів­торка є 7-10 осіб, які займаються під нагля­дом тренера, який до­помагає їм підбирати тренажери та корегу­вати навантаження, бо не всім вони під силу. Сподіваюся, що занят­тя у нашому спортивному клубі принесуть користь, впев­неність у собі, гарний настрій».

Молодь з інвалідністю супроводжують волонтер асоціації Люба та батьки. До речі, ті теж за бажанням можуть позайматися на тренажерах.

– Андрій та Юля надають нам послуги тренажерного залу безкоштовно, – наголо­сила волонтер пані Люба. – Завжди нам ра­ді, допомагають кожному вибрати потрібний тренажер.

Розпочинається заняття з розминки, далі вправи на тренажерах, які кому подобають­ся. Хтось підкачує м’язи ніг, хтось рук чи усього тулуба. Христина Штикало каже, що сюди приходить охоче, бо заняття спортом дозволяють підтягнути тіло, а ще це корисно для здоров’я і краси. До того ж це можли­вість поспілкуватися з друзями. Ніхто не повірив би, що енергійний Іван Ни­чай, який встигає пограти у теніс, попідніма­ти гантелі, позайматися майже на усіх трена­жерах, ледь не з примусу вперше йшов сюди на заняття.

– Мені тут подобається, – каже він. – Я хочу сюди ходити й буду займатися. Це наче ковток свіжого повітря.

Руслана Кальмук та Юлія Батюк теж задо­волені, стараються виконувати усі рекомен­дації тренерів та волонтерки Люби. Дівчата дуже зраділи, коли після двох місяців
занять побачили позитивні зміни у фігурі.

Задоволені й батьки:

– Моя дочка, Руслана, має інвалідність ІІ групи, – каже Алла Кальмук. – Дуже зміни­лася, коли стала ходити в спортивний клуб «Скульптор», де старається позайматися на всіх тренажерах. Вона схудла, стала за­доволена собою. Всі ще більше здружилися.

Мама Юлії Любов Батюк розповіла, що дочка ніколи не любила займатися спортом, бо має проблеми із серцем. Тепер охо­че ходить у спортзал і займається з групою. Відчуває себе щасливою. І це – головне.

– Ми дуже вдячні всім, хто допоміг орга­нізувати таке спортивне дозвілля для наших дітей, зокрема, активістам Сокальської асо­ці­ації й подружжю Юлії та Андрію Андрійчукам, власниками спортивного клубу, – каже Марія Штикало. – Хотілось, щоб влада не забувала про дітей та молодь з особливими потребами, підтримувала проєкти та прог­рами, які сприяють їм у всесторонньому розвитку.

– Ні дітей, ні дорослих, не можна ділити за їхніми особливостями розвитку чи фізич­ними можливостями, – говорить Оксана Кононова. – Усі рівні і потрібно працювати разом громаді та владі, щоб створити рівні умови та передбачувати кошти для розвитку, зокрема, занять фізкультурою, спортом, а також гуртки ручної роботи, заняття арт-те­рапією і хореографією. Усі ці заняття прово­дять волонтери в асоціації: Ольга Ровецька, Мар’яна Блащук, Любов Штикало, Людмила Середюк, Ярослава Швед, Ірина Гулявська. А Любов Махоркіна щовівторка приводить хлопців і дівчат в «Скульптор». Протягом останніх років в Сокальській ДЮСШ «Буг» працює інструктор по роботі з людьми з інвалідністю Олександр Пікунов, в роботі йому часто допомагає дружина Марія. Ця посада дуже актуальна сьогодні, ми віримо в те, що з кожним роком до нашої діяльності будуть долучатися нові люди, волонтери і влада активно підтримуватимуть наші ініці­ативи. Хотілося б відновити програму «Дос­тупне місто», яка працювала з 2016 до 2019 року. Завдяки якій було облашто­вано пони­ження багатьох бордюрів в Сокалі, що зро­било життя багатьох людей більш комфорт­ним і безпечним. Понижені бордюри вкрай пот­рібні на пішохідних переходах. Доступ­ність міста – це є безпе­ка його меш­канців, і мова іде не тільки про людей з інва­лідністю, а й про матерів з дитя­чими коляс­ками, літніх людей чи людей із тимчасовими травмами чи переломами. Сьогодні, звичай­но, ми ма­ємо підтримку Сокальської міської ради та Червоноград­ської районної дер­жавної ад­міністрації. Віри­мо в те, що нам вдасться примножити наші досягнення, розвивати і в жодному разі не закривати діючі програми для створення рівних умов та можливостей для всіх у нашій громаді.

Любов ПУЗИЧ.

 Фото автора.