Головна Інтерв'ю Назар Мороз з Великих Мостів: карате – його хоббі

Назар Мороз з Великих Мостів: карате – його хоббі

Назар Мороз з Великих Мостів з самого дитинства захоплювався бойовим мистецтвом. Тож дуже зрадів, коли у шість років батьки вирішили його записати в клуб СК GEPARD на карате, який ус­пішно функціонує у Великих Мос­тах.

– Цікавість до цього виду спорту з’явилася в сина ще рані­ше, – гово­рить мама Назарчика Зоряна Мо­роз. – Адже часто чув про досягнен­ня в карате одного із спортсменів клубу, а саме Во­лодимира Музики. Загорівся ба­жанням спробувати се­бе в карате. Коли син йшов у 1 клас на шкіль­ній лінійці побачив нагороди Воло­ді. Оглянувся до мене і сказав: «Мамо, я теж так хочу!»

Хлопець швидко опанував ази карате й зумів перебороти страх, невпевненість, переживання. До­помогли йому в цьому батьки, які підтримали його вибір, вболіва­ють за нього, гордяться ним, чим можуть допомагають: «Важко бути далеко й не відчувати тої ат­мосфери і адреналіну, коли пере­магає твій син. Але під час зма­гань постійно на зв’язку з ним і радію його досягненням», – го­ворить тато Назарчика Роман.

Розумінням того, що Назар об­рав правильний шлях стали його перші змагання і перші нагороди – 2 срібні медалі по ката і куміте. З того часу досягнення хлопця багатилися з кожними змагання­ми. Він брав участь у багатьох міських турнірах, Кубках та Чем­піонатах області та України. З кож­ним роком, атестуючись, змінюва­лися пояси. Зараз на його кімоно красується синій пояс – 4 Kiu. Зав­дяки наполегливості, сильному характеру, юний спортсмен набув майстерності та досвіду. Відтак не забарилися перемоги. Перше найбільше досягнення Назар ви­боров 1 червня 2019 р. у Києві, здобувши звання чемпіона Украї­ни по ката у сім років. Це був пер­ший чемпіонат України з Шотокан Карате-до W. S. K. F., на якому був присутній сам Хітоші Касуя – легенда японського карате. Крім того, він успішний учень вже 5 класу Великомостівського ОЗЗСО І-ІІІ ступенів. Третій та четвертий класи закінчив з Похвальними листами і нагородами. За чотири роки тренувань у клубі Назар до­сягнув неймовірних результатів. Незважаючи на юний вік, є трира­зовим чемпіоном області по ката, одноразовим чемпіоном області по куміте та одноразовим чемпіо­ном області по командному кумі­те, дворазовим чемпіоном Кубка області по куміте, одноразовим чемпіоном Кубка області по ката­та, одноразовим чемпіоном Кубка області по командному ката, од­норазовим чемпіоном Кубка Укра­їни по куміте та одноразовим чемпіоном Кубка України по ко­мандному ката, дворазовим чем­піоном України по ката та одно­разовим чемпіоном України по командному куміте.

Клуб СК GERARD – велика і дружня спортивна сім’я. Тренер Олег Матяш зумів знайти підхід до кожного вихованця, докладає максимум зусиль, щоб їх навчити бойовому мистецтву. Він для них – друг, психолог, порадник і взі­рець. Гепардинці підтримують один одного, вболівають, допома­гають. Після поєдинків і на тренуваннях разом з п. Олегом аналізу-ють бої, працюють над помилка­ми, відпрацьовують прийоми.

Бажаємо Назару нових спор­тивних вершин!

Любов ПУЗИЧ.