Головна Свято Я – УКРАЇНЕЦЬ, Є У МЕНЕ ПРАВО

Я – УКРАЇНЕЦЬ, Є У МЕНЕ ПРАВО

Таку назву мало свято, приурочене 25-річниці Конституції України та Дню молоді, яке відбулося 27 червня в Со­калі на площі Січових стрільців. Його відкрили Славнем. Далі за доброю тра­дицією надали слово священникам. Отець Ярослав Кащук порівняв Конституцію з Божим законом, якого пови­нен дотримуватись у житті кожен християнин та громадянин: «Конституція – це наша Євангелія, тому маємо жити по-євангельськи: чесно, справедливо, просити благословіння на нашу землю, мудрості та щедрих ласк для молоді та українського народу». Він побажав молоді виростати Богові на славу, батькам на потіху, собі й нашому народо­ві на пожиток. Отець Володи­мир Жарський наголосив, що маємо гордитися тим, що жи­вемо у незалежній державі, й закликав до спільної молит­ви за Україну та припинення війни на східних кордонах.

Почесний громадянин Со­каля Михайло Куцяба сказав, що гордий, бо дочекався сьо­годнішнього дня і має честь тут виступати. Ще колись у малих літах дістав доручення від Героїв національно-виз­вольних змагань, що коли до­живе до старості, має переда­ти ону­кам, правнукам правду про ті грізні часи, коли Україна борола­ся за свою незалежність. Він закликав молодь пам’ятати нашу історію, славу і честь української держави, розбудо­вувати її. М. Куцяба прочитав вірш Володимира Полянчука «Україна».

Заступник начальника управління гуманітарної сфери, начальника відді­лу освіти, культури, релігії та туризму Червоноградської РДА Руслана Анто­нюк підкреслила, що День Конституції України є одним з найголовніших дер­жавних свят. Бо Конституція – це є Основний закон України. Вона нагада­ла, що, окрім прав, кожен з нас має обов’язки перед державою й суспіль­ством, й побажала усім міцного здоро­в’я, Божого благословення, мирного неба, любові, злагоди у кожній родині, добробуту і процвітання нашої держави.

Сокальський міський голова Сергій Касян зазначив, що нелегкий шлях пройшла Україна у прийнятті Конститу­ції. Й зробив екскурс в минуле, нага­давши про першу Конституцію України Пилипа Орлика (5 квітня 1710 року), яка мала назву: «Договори і Постанов­лення Прав і вольностей Війська Запо­розького». У 1918-ому Центральна рада УНР прийняла основний закон другу Конституцію. Нині гарантує права й свободи українців Конституція, яка була прийнята в ніч з 27 на 28 червня 1996 року. Тож ми відзначаємо особли­вий ювілей – 25 років. Він привітав усіх з Днем Консти­туції й побажав здоров’я, успіхів, без­хмарного конституційного майбутнього.

Представники влади поклали квіти до підніжжя пам’ятника Євгенові Пет­рушевичу та барельєфа В’ячеслава Чорновола.

Урочистості продовжилися святко­вим концертом за участю вихованців Сокальського Народного дому та ама­торських колективів Сокальської об’єд­наної територіальної громади, а також окремих виконавців. Свято організува­ли відділ культури Сокальської міської ради, Народний дім м. Сокаль та Со­кальська публічна бібліотека. На площі охочі могли оглянути тематичну книж­кову виставку, приурочену 25-річчю Конституції України «Фундамент укра­їнської держави».

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.