Головна Листи В Сокалі волонтерами засновано рух, мета якого – перетворити Сокаль у квітуче...

В Сокалі волонтерами засновано рух, мета якого – перетворити Сокаль у квітуче та затишне місто

«ЗРОБИМО НАШЕ МІСТО КВІТУЧИМ»

Такий волонтерський проект вирішив три роки тому ініціювати з друзями-однодумцями. Його мета – перетворити Сокаль у квітуче та затишне місто. Адже у вихідні та свята іноді хочеться пройтися неспішним кроком вулицями рідного міста, помилуватися природою, що нас оточує. Хотілось, щоб було більше «живих» яскравих кольорів у Сокалі, як це є у багатьох інших містах України. Завдяки озелененню в кожному куточку світу є свій унікальний і неповторний квітковий рай.

На щастя, є в нашому місті небайдужі люди, які погосподарськи опікуються благоустроєм, озелененням і віддають свій особистий час, зусилля і працю задля того, щоб Сокаль став мальовничим, чистим та квітучим. Спершу ми висадили квіткову клумбу на вулиці Міцкевича, потім – алею троянд та юк по вулиці Шептицького. Це стало добрим почином. Невдовзі з’явилися квіткові вази біля церкви святих апостолів Петра і Павла та стели Героїв Небесної Сотні, згодом – біля пам’ятника Шевченка, барельєфу Чорновола, у сквері біля фонтану та будинку районної ради, на площі Січових стрільців… Багато допомогли і допомагають нам працівники КП «Сокальжитлокомунсервіс», які координують нашу роботу. Зокрема, хотів би подякувати в. о. директора КП «Сокальжитлокомунсервіс» Галині Рекус за добрі поради у висаджуванні квітів на клумбах, адже ніхто з нас не має досвіду у цьому.
Завдячуючи спільним зусиллям усіх, у місті стало значно більше алей та клумб, які покращили візуальний вигляд центральних вулиць у період з травня по жовтень. Квіти додають їм яскравих кольорів та покращують настрій городян. А нещодавно з’явився ще один декоративний куточок біля столітньої липи, яка є пам’яткою природи й перебуває під охороною держави.

Волонтери й надалі планують висаджувати квіти та декоративні дерева, які тішили б всіх жителів міста та гостей. І готують сюрприз для сокальців, бо хочуть, щоб клумби рясно цвіли від травня до жовтня. Розпочинатимуть квіткову феєрію крокуси, тюльпани, потім цвістимуть петунії та чорнобривці. Плануємо подарувати місту декоративні рожеві каштани, які посадимо наступного року.

Хочеться від душі подякувати усім небайдужим сокальцям, які підтримали наш почин, і поділились з містом квітами, саджанцями декоративних рослин та кущів. Зокрема, це Петро Макара, Федір Гула, Оксана та Ігор Гуки. Останні ще й подарували чимало вазонів живих квітів та вази. Сокальчанка Наталія Мазур офірувала гроші на смітники, які встановили при центральному вході у міський парк. Під час висаджування клумб до нас долучалися громадські активісти, працівники КП «Сокальжитлокомунсервіс», районної бібліотеки, міської та районної рад, РДА, учні сокальських шкіл та інших державних установ.

З кожним роком збільшується кількість небайдужих жителів, які створюють зелені зони, клумби біля своїх прибудинкових територій. Це, насамперед, освітні заклади. Хотів би відзначити школу №4 та гімназію (нині ліцей №1 ім. Олега Романіва). Приємно, що до цієї роботи долучаються деякі підприємці, які роблять квітники біля своїх офісів та крамниць. Це Ігор Кокотень, Андрій Гріх, Ігор Плечінь, Ігор та Сергій Вапінськi, Любомир Михайлик, Володимир Голуб. Підтримували наш почин й керівники міста та району. Зокрема, Сокальський міський голова Вадим Кондратюк садив декоративні верби та троянди біля міської ради, а голова Сокальської районної ради Микола Пасько офірував кошти на саджанці троянд.

Низький уклін усім за ентузіазм і завзятість, небайдужість до того, що діється в місті, за господарський підхід, піклування й безцінне прагнення зробити наш Сокаль кращим та чистим. Хіба не з нас бере приклад молодь, діти. Тож покажімо на практиці як потрібно любити рідне місто, рідний край, природу, як спільними зусиллями зробити все для того, щоб Сокаль над Бугом потопав у квітах.

Олег ЧЕПІЛЬ, небайдужий мешканець Сокаля.