Головна Листи Волевиявлення за сценарієм москви

Волевиявлення за сценарієм москви

Аналізуючи думку значної частини світової громади щодо багатовікової диктаторської політики Росії, точніше її сліпих поводирів, не раз задумувався над питанням: чому їх так не поважають, чому вони такі нахабні і зухвалі? Опра­цьовував історичні документи, неодноразово був і сам дописувачем якоїсь думки, слухав розмови на цю тему поляків, білорусів, німців і поміркованих росіян. Зрозумів, що для цього є вагомі фактори, попередні події і багато іншого. Бо ж народ, який постійно думає про війну, загарбання інших терито­рій, пияцтво і блуд, іншим бути не може. Я ж нині хочу зупинитися на двох темах, які є дорогими і святими для кожно­го народу – це віра і національність. Але про все по порядку.

Росія є одним із світових великанів, не можу вжити сло­ва «лідерів» – тому що воно їм не підхо­дить, бо має інші цінності і відміннос­ті. Якби цей великан покерував ще пару десятків років, то від деяких народностей, як їх називає кум Путіна, блазень Медведчук, залишились би тільки історичні згадки. Розглядаючи атлас світу п’ятнадця­тирічної давності, знаходжу факти, які аналізую і просто жахаюсь. Росіяни по Європі і Азії становлять: в Білорусії – 15%, Естонії – 30%, Казахстані – 38% (а самих казахів 40%), Латвії – 35%, у той час коли самих латвійців 50%, Молдавії – 15%, Туркменії – 12%, Україні – 25%, а ще є чимало країн, де їх трохи менше – 10%. У самій Росії «мєстних» більше 80%, українців лише 3%, татарів – 4%. І що ви ду­маєте, такої демографіч­ної ситуації хотіли ці країни? Та зовсім ні, але така була воля «старшого брата»: або ти москаль, або ти ніхто. Бо ж як можна тракту­вати факти, що у 30-х роках у Краснодарському краї мешкало більше 60% українців, а у місті Таган­рог – більше 70% ко­рінного українського населення. А населення всієї Української держави на початку ХХ століття стано­вило більше 100 млн. осіб. Була політика витіснити корінне населення через репре­сії, вбивства, терор, був задум порозпихати по цих країнах своїх катюг, щоб потім мати прямий вплив і повний контроль над цими територіями. Грубо, підло, цинічно, але Москва іншого не бачила. Це був план на сотні ро­ків, який чітко виконувався. Шкода тільки, що часто його реалізовували свої зрадники і перевертні.

Друге питання – це церква, а точніше – підпоряд­кування парафії, а тут місцевим волевиявленням навіть не пахне. Факти говорять, що Московський патріархат (не буду судити про його законність) має свої парафії в Україні, Узбекистані, Сербії, Румунії, Литві, Киргизії, Грузії, Білорусі, Болгарії, Азербайджані. І тут впровадження чужих канонів супроводжувалося тиском, терором, вбивствами, виселенням у Сибір. І коли хтось спробує це за­перечити, то нехай пояснить, чому в Росії немає української національної церкви. Нема і ніколи не буде, допоки там ке­рує терор і бандити в різних формах і рясах. То ж якої тре­ба несправедливос­ті та зухвалості, щоб на території України розміщувалося три Лаври і всі вони бу­ли Московського підпорядкування. Говорячи на цю те­му з одним знайо­мим, він заува­жив: друже, віра одна! На що я йому заперечив, що один тільки Бог, а віра та, яку тобі дали батьки, твій народ і помісна церква. А ще читачам хочу сказати: патріарх Московський Кіріл має особисті мільярдні статки, а в них, шановні земляки, є і ваші гроші, яких вам так бракує у пов­сякденному житті. А найбільше – коли ви виявили бажання підремон­тувати свою стареньку церкву. Підпорядковуватись тим, хто нищив церкви, підри­вав тисячолітні святині, вбивав священників, робив стайні і конюшні з монас­тирів, – мабуть, це неспра­ведливо.

Чому нашим агресорам сприяють і допомагають різними шляхами кіцмани і рабіновичі? Чому цим бандитським силам підігрують нащадки Галілеї та Іудеї? Я б зрозумів, коли б вони пропагували свій іврит чи мазі Мертвого моря, а вони підігрують тим, хто їхнім прародичам «надирав зад» через збройні сили Палестини, Єгипту, Сірії, Йорданії, Лівану. Дивлюсь на цих кіцманів, рабіновичів і думаю: чи ви такі розумні, чи ви патріоти «рашинські», чи ви «жихарі», як кажуть білоруси, з берегів Неви. Ні, ви просто проплачені Росією маріонетки, баласт для українського народу, ви – зрадники країни, яка вас терпить і годує. У вас нема святого майбутнього, вас чекає ганьба.

Василь ПАНЧЕНКО,
с. Савчин.