Головна Листи Володимир Полянчук: Я – за Сокальський район. А ви якої думки?

Володимир Полянчук: Я – за Сокальський район. А ви якої думки?

НЕ ВТРАТЬМО ШАНСУ

З самого початку проведення адміністра­тивно-територіальної реформи Сокальський район чомусь потрапив у немилість. Із семи районів області лише йому відібрали статус районного центру. А це був один з найбільших районів. За своєю площею він більший за територію Городоцького і Кам’янко-Бузького разом узятих або Самбірського і Стрийського чи Буського і Миколаївського. А ще один з най­потужніших. Тодішні керівники району не змогли захистити статус районного центру. Сокаль, який століттями був повітом і районом, змуше­ний був піти в небуття. Але тепер випала непе­редбачувана нагода повернути все на «круги своя», пов’язана з перейме­нуванням Червоно­града, що має змінити і назву району. Якщо направду відбудеться таке пере­лицювання, то Сокальщина, в свою чергу, ма­тиме можливість зая­вити і про свою позицію щодо справед­ливого вирішення перейменуван­ня на користь своєї громади. Таким шансом гріх було б не скорис­татись. Але треба боро­тись і боротись…

Дехто пропонує нову – ні нашим, ні вашим – компромісну назву – Прибузький район. Звучить непогано. Але вже є Буськ, Кам’янка-Бузька, Забужжя. До того всі землі від витоку до самого устя Бугу є прибузькі, надбузькі. Кожен населений пункт, що над Бугом, можна назвати Прибузьким.

В історії ціниться тяглість.

Тож річ не в тому, щоб вибрати нову назву, навіть найкращу. Йдеться, насамперед, про повернення історичної назви – Сокальський район.

Назва міста – Сокаль – оригінальна, єдина у світі, навіяна багатьма легендами і наділена багатьма науковими версіями про своє похо­дження.

Сокаль – старовинне місто, оспіване в піснях. Перший вірш про нього був складений ще в 1584 році. Найдавнішому символу міста гербу із зображенням сокола минуло вже більше як 400 років. Він є одним з найдавніших відомих українських героїв, поруч з гербами Львова, Володимира, Галича, Белза, Рогатина та ін. Тож нашу історію треба берегти і шанувати.

В наступному році Сокаль відзначатиме 600-ліття з часу отримання Магдебурзького права. Добрим подарунком до цієї дати було б повернення нашому місту його попереднього статусу – районного центру. Я – за Сокальський район!

 

Володимир ПОЛЯНЧУК,
член Сокальського ЛМО «Колос».

 

Від редакції. А якої думки Ви, шановні читачі. Надішліть свої роздуми на адресу редакції «Голос з-над Бугу».