Головна Листи З перших днів російської агресії на Україну Сокальський народний дім став штабом...

З перших днів російської агресії на Україну Сокальський народний дім став штабом гуманітарної до­по­моги

ВСЕ ДЛЯ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ!

З перших днів російської агресії на Україну, Сокальський народний дім став штабом гуманітарної до­по­моги, де триває збір продуктів та речей для підтримки Збройних Сил, а ще місцем, куди приходять, бо хочуть допомогти армії, яка муж­ньо та самовіддано захищає українські міста та села від рашис­тів. Жінки та дівчата взялись за незвичне заняття – плетіння маску­вальних сіток. Наступного дня до роботи приєдналося ще більше лю­дей. За кожним закріплене завдання: одні нарізають клаптики, інші – вплітають їх. Кожен прихо­дить тоді, коли може, і допомагає стільки, скільки має часу. Сітки та матеріали підносять волонтери. Го­ловна вимога, його натуральний склад, щоб моментально не спа­лахував і не плавився під час горін­ня. Використовують тканини таких відтінків – зелених, сірих, ко­рич­не­вих та чорних. Плетення мас­кува­ль­них сіток – це нескладне заняття, але вимагає посидючості й часу, однак при такій кількості волон­терів, це робити не так довго. Вуз­лик за вузликом і за ці два дні зро­били понад десять сіток. «Ко­ли у Телеграмі прочитала оголошення про те, що треба плести маскува­ль­ні сітки для наших захисників, то взяла тканину, ножиці і разом з подругою прийшла в народний дім. Радію, що в таких спосіб можу допомогти армії», – каже Ірина Шукатка.

– Була в гуманітарному центрі – реєструвала біженців, – розповідає Анна Фенчин, – почула, що таке організовують, й прийшла сюди, зробити хоч би мінімальний вклад у нашу перемогу. Кожен з нас по­вин­ен робити те, що може. Сьо­годні плетимо сітки, вчора могли що­сь купити – купили, завтра до­ведеться подавати патрони – роби­тимемо. Нехай часточка кожного буде підтримкою та вірою у наших хлопців, які захищають нашу Бать­ківщину.

– Тут зібралися люди різного віку, різних професій, які не можуть, склавши руки, сидіти вдома, а хочуть підтримати українських за­хис­ників хоча б таким чином, – каже сокальчанка Леся Мельничук. Вчо­ра вчилися за допомогою майстер-класу в Інтернеті плести сітки, а сьо­годні уже ділимся своїм досві­дом з тими, хто долучився до нас. Приємно, що нас багато, це моти­вує, додає духу та бадьорості. Ми нікуди не виїжджали і не виїжджа­ємо. Будемо стояти до перемоги.

У сусідніх кімнатах вже два дні поспіль чоловіки сортують про­дукти, постіль, складають в короб­ки, а потім вантажать у машини аби передати військовим.

Начальник гуманітарного штабу Ольга Мамуладзе пояснила, що цей гуманітарний вантаж вони відправляють у Львів. А також на митниці в с. Угринів підтримують комфортні умови для біженців-жінок з дітьми, які хочуть виїхати до Польщі. Щиро дякуємо усім жителям Сокальської ОТГ, які ак­тивно долучаються до волонтерсь­кої діяльності, приносять і при­

во­зять матеріальну та гуманітарну допомогу для наших захисників та біженців, допомагають плести мас­кувальні сітки. Усе зібране пере­даємо захисникам.

Начальник відділу культури Сокальської міської ради Мирос­лава Михайлюк привела дівчину з валізами. З’ясувалося, що це бі­женка з Луганської області, студентка Олександра, навчалася у виші в Кривому Розі. Війна її застала в гуртожитку. Повернутися додому не могла, бо російські війська за­хопили рідну домівку. Дівчину поселили у ЛОК «Ровесник».

п. Мирослава розповіла, що бі­женців забирають до себе місцеві жителі. Вона та­кож відзначила жер­товну роботу керівників народних домів Сокаль­ської ОТГ, які організували збір гу­манітарної допомоги для українсь­ких військових. Спіль­ними зусил­лями тільки за один день від­правили дві машини з не­обхідними речами. Наступного – ще три мік­роавтобуси і рефриже­ратор. Два рази вдень довозимо гуманітарну допомогу в Угринів, де люди стоять у черзі, щоб виїхати за кордон. Це є допомога для ма­мів з дітьми і людей похилого віку. Керівник Народного дому с. Нісмичі Наталія Демків організувала пункт обігріву. Є вони у Хоробрівській та Угринівській школах.

Ми об’єднуємося, щоб разом зробити свій посильний вклад у перемогу.

Маскувальні сітки також плели у Будинку дитячої юнацької твор­чості Сокальського ОТГ та у шко­лах №2 і 4, у Сокальському профе­сійному ліцеї.

Переконана, що й надалі жителі Сокальської громади робитимуть те, що можуть аби допомогти і під­тримати захисників Батьків­щини.