ВСЕ ДЛЯ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ!
З перших днів російської агресії на Україну, Сокальський народний дім став штабом гуманітарної допомоги, де триває збір продуктів та речей для підтримки Збройних Сил, а ще місцем, куди приходять, бо хочуть допомогти армії, яка мужньо та самовіддано захищає українські міста та села від рашистів. Жінки та дівчата взялись за незвичне заняття – плетіння маскувальних сіток. Наступного дня до роботи приєдналося ще більше людей. За кожним закріплене завдання: одні нарізають клаптики, інші – вплітають їх. Кожен приходить тоді, коли може, і допомагає стільки, скільки має часу. Сітки та матеріали підносять волонтери. Головна вимога, його натуральний склад, щоб моментально не спалахував і не плавився під час горіння. Використовують тканини таких відтінків – зелених, сірих, коричневих та чорних. Плетення маскувальних сіток – це нескладне заняття, але вимагає посидючості й часу, однак при такій кількості волонтерів, це робити не так довго. Вузлик за вузликом і за ці два дні зробили понад десять сіток. «Коли у Телеграмі прочитала оголошення про те, що треба плести маскувальні сітки для наших захисників, то взяла тканину, ножиці і разом з подругою прийшла в народний дім. Радію, що в таких спосіб можу допомогти армії», – каже Ірина Шукатка.
– Була в гуманітарному центрі – реєструвала біженців, – розповідає Анна Фенчин, – почула, що таке організовують, й прийшла сюди, зробити хоч би мінімальний вклад у нашу перемогу. Кожен з нас повинен робити те, що може. Сьогодні плетимо сітки, вчора могли щось купити – купили, завтра доведеться подавати патрони – робитимемо. Нехай часточка кожного буде підтримкою та вірою у наших хлопців, які захищають нашу Батьківщину.
– Тут зібралися люди різного віку, різних професій, які не можуть, склавши руки, сидіти вдома, а хочуть підтримати українських захисників хоча б таким чином, – каже сокальчанка Леся Мельничук. Вчора вчилися за допомогою майстер-класу в Інтернеті плести сітки, а сьогодні уже ділимся своїм досвідом з тими, хто долучився до нас. Приємно, що нас багато, це мотивує, додає духу та бадьорості. Ми нікуди не виїжджали і не виїжджаємо. Будемо стояти до перемоги.
У сусідніх кімнатах вже два дні поспіль чоловіки сортують продукти, постіль, складають в коробки, а потім вантажать у машини аби передати військовим.
Начальник гуманітарного штабу Ольга Мамуладзе пояснила, що цей гуманітарний вантаж вони відправляють у Львів. А також на митниці в с. Угринів підтримують комфортні умови для біженців-жінок з дітьми, які хочуть виїхати до Польщі. Щиро дякуємо усім жителям Сокальської ОТГ, які активно долучаються до волонтерської діяльності, приносять і при
возять матеріальну та гуманітарну допомогу для наших захисників та біженців, допомагають плести маскувальні сітки. Усе зібране передаємо захисникам.
Начальник відділу культури Сокальської міської ради Мирослава Михайлюк привела дівчину з валізами. З’ясувалося, що це біженка з Луганської області, студентка Олександра, навчалася у виші в Кривому Розі. Війна її застала в гуртожитку. Повернутися додому не могла, бо російські війська захопили рідну домівку. Дівчину поселили у ЛОК «Ровесник».
п. Мирослава розповіла, що біженців забирають до себе місцеві жителі. Вона також відзначила жертовну роботу керівників народних домів Сокальської ОТГ, які організували збір гуманітарної допомоги для українських військових. Спільними зусиллями тільки за один день відправили дві машини з необхідними речами. Наступного – ще три мікроавтобуси і рефрижератор. Два рази вдень довозимо гуманітарну допомогу в Угринів, де люди стоять у черзі, щоб виїхати за кордон. Це є допомога для мамів з дітьми і людей похилого віку. Керівник Народного дому с. Нісмичі Наталія Демків організувала пункт обігріву. Є вони у Хоробрівській та Угринівській школах.
Ми об’єднуємося, щоб разом зробити свій посильний вклад у перемогу.
Маскувальні сітки також плели у Будинку дитячої юнацької творчості Сокальського ОТГ та у школах №2 і 4, у Сокальському професійному ліцеї.
Переконана, що й надалі жителі Сокальської громади робитимуть те, що можуть аби допомогти і підтримати захисників Батьківщини.