Головна Листи Зоозахисники застерігають і просять власників домашніх тварин, щоб ті пильнували своїх улюбленців

Зоозахисники застерігають і просять власників домашніх тварин, щоб ті пильнували своїх улюбленців

У неділю вранці, 21 січня, мешканці Сокаля, вийшовши в місто, побачили трупи двох собак біля будинків №№25, 31 по вул. Героїв УПА. Один з небайдужих громадян – сокальчанин Роман Стасюк, зателефонував волонтерцізоозахиснику, голові громадської організації «Притулок для тварин «Врятуй життя» Христині Чапаріній (Прокопчук). Вони викликали поліцію та написали заяву про отруєння собак. Зоозахисниця розповіла, що першим знайшли труп собаки, який жив на «Моснафті». «Балбєс», так його звали, був лагідним. Працівники автозаправки прив’язалися до нього, зробили для нього буду, купили нашийника, приносили їсти. «Бім», білий собачка, жив біля магазину. Його любили, годували і пускали погрітись. Ці мертві тварини, коли їх знайшли, лежали на відстані 150-200 метрів.

Працівники Сокальського відділення поліції проводять перевірку щодо загибелі тварин, щоб об’єктивно встановити всі обставини події. Трупи тварин скеровано у ветеринарну лабораторію. Згодом з’ясувалося, що наприкінці тижня у поліцію звернулися ще власники собак, які стверджують, що їхні чотирилапі друзі загинули після прогулянок у місті. Симптоми також були схожі на отруєння. Їх також скеровано на експертизу. Невдовзі знайшли ще декілька мертвих котів. Волонтери переконані, що тварин хтось навмисне труїть.

Нещодавно такий прикрий випадок стався і в Соснівці, де нелюди отруїли 9 собак, а тепер і в Сокалі. Не так давно у Кропивницькому працівники ЖЕКу труїли бездомних собак. Невже і в Сокалі вдалися до такого способу? Волонтери у відчаї, адже усі чотирилапі були соціалізовані, тож загрози мешканцям міста не становили. Цікаво, хто вирішив у такий жорстокий спосіб розправитись з тваринами? Була це спланована акція чи просто помста неврівноваженої людини, яку колись могла покусати собака? Хто ж ті «доброзичливці», яких турбує безпека місцевих жителів від собак? А який приклад подаємо дітям, які бачать таке жорстоке поводження з тваринами? А крім того, немає впевненості, що отрута не залишилася десь на дитячому майданчику, біля смітника чи на тротуарі, де можуть ходити та бавитись діти. Маємо надію, що світло на цю ситуацію прояснить висновок ветеринарної експертизи.

Сподіваємось, що працівники поліції з’ясують, хто вбив тварин. Однак, на думку Христини Прокопчук, правоохоронці до смертей бездомних тварин не ставляться всерйоз. Тому волонтеризоозахисники оголосили нагороду в 5000 гривень за інформацію, яка допоможе знайти злочинців. Якщо хтось бачив і містить інформацію про цих тварин або про нелюдів, які це зробили з безневинними собаками, повідомте, будь ласка, за телефоном: 0638259253, або в Сокальський відділ поліції – 102.

Зоозахисники застерігають і просять власників домашніх тварин, щоб ті пильнували своїх улюбленців, не випускали на самовигул! Адже домашня тварина, яка вільно гуляє по місту, візуально збільшує кількість тварин на вулицях. Тим самим створює напружену ситуацію для жителів. Просять при виявленні підозрілих симптомів негайно звертались до ветеринарів чи до громадської організації «Притулок для тварин «Врятуй життя».

До відома власників тварин, в ГО «Притулок для тварин «Врятуй життя»: діють акції по стерилізації та вакцинації тварин. Стерилізована тварина не дає потомства. Вакцинована тварина не захворіє, не є носієм вірусних інфекцій і є безпечною для людини. Деталі за телефоном: 0638259253.
Марта СУМНА.

P. S. З Львівської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини, де була проведена експертиза, надійшов висновок, що собак отруїли. Сподіваємось, що це стане підставою для правоохоронців відкрити справу та знайти вбивць тварин.

ЧОМУ таке жорстоке поводження з тваринами?