Головна Політика ПРОПУСКАЄ БІЛЬ ВИБОРЦІВ ЧЕРЕЗ СВОЄ СЕРЦЕ

ПРОПУСКАЄ БІЛЬ ВИБОРЦІВ ЧЕРЕЗ СВОЄ СЕРЦЕ

Народний депутат України, який у Верховній Раді представляє інтереси Сокальщини, Червонограда та частини Кам’янко-Бузького району, 29 січня прозвітував перед виборцями про свою діяльність за 2017 рік. Послухати обранця та поспілкуватися з ним прийшли в сесійну залу Сокальської районної ради декілька сотень людей. Розпочав нардеп із роботи у Верховній Раді, де він є позафракційним депутатом. Насамперед, розповів про основні напрямки своєї діяльності у парламенті. Це – участь у пленарних засіданнях та в засіданнях комітету, голосування з найважливіших питань, про запити, оголошені з трибуни, зареєстровані законопроекти. Він зазначив: «Я належу до тієї меншості Верховної Ради, яка регулярно ходить на роботу. І у 2017 році з 116 засідань не пропустив жодного» і додав, що «той, хто слідкує за політикою, мав можливість побачити, що не відсиджуюся у Верховній Раді, а доволі активно працюю, а коли випадає така можливість, висловлюю власну позицію». Кожен виборець може на сайті Верховної Ради України чи блозі народного депутата дізнатися як голосує кожен, прочитати про його діяльність у парламенті та на виборчому окрузі.
За звітній період в Олега Мусія було дев’ять виступів з трибуни Верховної Ради та 49 – з місця, він подав 167 правок до 9 різних законів, з них 119 враховано і 48 відхилено. Також у 2017 році народним обранцем виголошено 16 запитів, скеровано 743 депутатських звернення у різні інстанції, був співавтором 43 проектівзаконів України, 8 проектів постанов Верховної Ради, з них прийняті лише два закони і одна постанова.
Законотворчість
Найвагомішою, на його думку, є поправка, яка обговорюється до сьогодні і турбує наших сусідів, як зі Сходу, так і Заходу. Про що свідчать заяви міністерств закордонних справ Угорщини, Польщі, Румунії, Росії. Це правка до закону «Про освіту», яка чітко говорить про те, що в школах України навчання має вестися лише державною українською мовою. Мова національних меншин чи інших корінних народів може вивчатися як окремий предмет, але в жодному разі не є мовою навчання. «У Верховній Раді була гостра дискусія, значна кількість депутатів, як і керівництво держави, хотіли зберегти російську мову, як мову навчання в наших школах. Після суперечок було прийняте, на превеликий жаль, половинчасте рішення: в початкових класах може проводитись навчання мовою національних меншин, однак з п’ятого класу обов’язково (без винятку) впроваджується викладання предметів лише державною українською мовою. Тут проукраїнським депутатам вдалося відстояти свою позицію», – підкреслив Олег Мусій.


Робота на виборчому окрузі
Що ж стосується роботи Олега Мусія на виборчому окрузі в районі, у минулому році до нього на особистий прийом в Сокалі звернулось 317 громадян, а загалом в його приймальню – 578 осіб. В 2017ому він започаткував практику виїзних прийомів в місцевих радах. Зокрема, побував у Тудорковицькій, Хоробрівській, Домашівській, Бутинській, Двірцівській, Поторицькій, Волицькій, Смиківській, Лучицькій сільських та Угнівській міській радах. Торік до нього звернулось 166 осіб. Опрацьовано 122 письмових та 46 усних звернень, 400 осіб отримали юридичну підтримку. Загалом парламентар прийняв 1374 особи. За результатами прийомів було скеровано 1166 запитів та звернень. Останні стосувалися забезпечення фінансування, придбання медичного обладнання та збереження закладів охорони здоров’я в умовах реформування, питання формування госпітальних округів; протидія проявам корупції в окремих закладах охорони здоров’я та МСЕК; протидія порушенню норм законодавства України та неправомірним діям слідчих органів, органів поліції, працівників прокуратури та суддів; забезпечення прав людини у випадках порушення їх прав при нарахуванні пенсій, заробітних плат та інших соціальних виплат та перевищення влади відповідними органами влади та органами місцевого самоврядування; щодо внесення змін в окремі діючі законодавчі акти та нормативні документи з метою покращення стану та захисту соціально незахищених верств населення (пенсіонерів, інвалідів, дітей сиріт і багатодітних сімей), представників окремих професій (шахтарів, медиків, вчителів та інших); протидія незаконним діям та невиконання належно зобов’язань перед споживачами організаціями газо, водо, тепло та електропостачання та інше.
У відповідь на вхідні звернення та актуальні питання суспільства, народним депутатом в 2017 році було скеровано 225 депутатських звернень до вищих посадових осіб держави, центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, керівників підприємств, установ і організацій, об’єднань громадян з метою усунення проблем та вирішення порушених заявниками питань. Значна кількість звернень (близько 40%) скерована до Міністерства охорони здоров’я України, Департаментів охорони здоров’я та соціального захисту в областях та містах України, окремих інститутів Академії медичних наук України та закладів охорони здоров’я.
Велику частку депутатських звернень склали звернення до Генеральної прокуратури України та особисто Генерального прокурора Ю. Луценка, до Вищої ради юстиції України, Національної поліції України, Служби безпеки України, НАБУ та інш. Серед тих звернень, які вдалось вирішити позитивно – пільгове забезпечення медикаментами, перерахунки пенсій, дотримання законності та захисту прав заявників в органах судочинства та інше.
Про наболіле
Одним з найбільш болісних питань для Сокальщини, як вважає Олег Мусій, залишається стан доріг, хоча за два роки, спільними зусиллями вдалося зробити дуже багато: «Хотів би відзначити роботу Сокальської районної ради, яка займає перше місце по ефективності використання місцевого бюджету для ремонту і відновлення доріг у районі. Багато років у цьому напрямку нічого не робилося», – сказав він. Завдяки виділеним коштам з районного бюджету на ремонт і відновлення доріг, народний депутат відстоював це питання на обласному та всеукраїнському рівнях. Відтак він висловив сподівання, що в 2018 році особлива увага буде приділена дорозі СокальСтоянів, особливо на території Тартаківської сільської ради, де окремі її відтинки у вкрай аварійному стані. О. Мусій також поінформував, що з 1 січня цього року всі дороги пeредані у відання обласної державної адміністрації. І сподіваєтеся, що це сприятиме тому, що на Львівщині значно покращиться їхній стан.
Цільові кошти на соціальні об’єкти
Народний депутат також доповів, що в минулому році через Державний фонд соціальноекономічного розвитку йому вдалось залучити для 124 виборчого округу 10 млн. грн., з них 5 млн. грн. вже використані, а 5 млн. грн. надійшли в грудні, але їх можна буде освоїти цьогоріч. Ці кошти скеровані на 84 об’єкти соціальної сфери Сокальщини, Червонограда та Кам’янкаБузького району. Відповідно до розпорядження КМУ №689р Червоноград отримав 2 млн. 298 тис., Сокальський район – 1 млн. 756 тис., Кам’янкаБузький район – 946 тис. грн. Тридцять три об’єкти – дитячі садочки, школи, медичні заклади, народні доми, освітлення вулиць матимуть вкрай необхідний для них фінансовий ресурс. Інші п’ять мільйонів гривень субвенції (відповідно до розпорядження Уряду від 6 грудня 2017 р. № 861р) виділено на 13 об’єктів соціальної інфраструктури Сокальського району (2010000 грн.). Ще 1970000 грн. на 25 об’єктів м. Червоноград та 1020000 грн. – на 11 об’єктів Кам’янкаБузького району. Кошти підуть на закупівлю обладнання та ремонти лікарень, садочків, народних домів, тощо.
Він подякував очільникам районної ради та депутатам за розуміння й співпрацю, бо вони оперативно вносять зміни до бюджету району, що сприяє ефективному освоєнню коштів та соціальноекономічному розвитку територій.
Громадська діяльність…
Робота Олега Мусія, як народного депутата, тісно переплітається з громадською. Він допомагає проводити різноманітні просвітницькі медичні заходи. В їх рамках на Сокальщині безкоштовно вимірювали тиск, цукор в крові в поліклініці СЦРЛ, на шахтах та в його приймальні в міській раді. У 2017 р. пройшли обстеження 762 особи, з них 30 політв’язнів, 222 шахтарі.
Минулого року на громадських засадах він представляв лікарів України на трьох міжнародних форумах та з’їзді Світового лікарського товариства. За його активної участі проведено низку заходів Всеукраїнського лікарського товариства та Національної лікарської ради, результатом яких стала оновлена й узгоджена редакція законопроекту «Про лікарське самоврядування», яку готують до реєстрації у Верховній Раді України.
У січнілютому 2017ого з його ініціативи, підтриманої ВУЛТ, розпочато роботу по формуванню широкої консолідованої платформи громадських сил у складі: медичних професійних асоціацій, пацієнтських організацій та сторін соціального діалогу, щодо організації спільних дій, спрямованих на захист прав громадян у сфері охорони здоров’я та прав професіоналів галузі на працю і врегулювання питань професійної діяльності.
Ця робота увінчалась проведенням у жовтні минулого року Першого національного форуму охорони здоров’я «За здорову націю» та одноголосним ухваленням його резолюції, спрямованої на обстоювання непорушності Конституції України та Конституційних прав громадян на здоров’я за рахунок побудови нової національної системи охорони здоров’я, її докорінної модернізації на основі відповідної Концепції від громадської експертної платформи «ПРО S VITA» і комплексу законопроектів…
…І громадянська позиція
Олег Мусій торкнувся й політичної ситуації. Він з сумом сказав: «Після Революції Гідності у мене, як і у всіх нас, була надія, що влада стане проукраїнською, пронародною і дбатиме про державу і своїх громадян. Мені вистачило півроку, щоб переконатись, що перебування у блоці Петра Порошенка абсолютно неефективне і зрозуміти, що влада, на превеликий жаль, і більшість у Верховній Раді не відстоюють інтересів українського народу. Вважаю, що депутати Верховної Ради мають служити виборцям та захищати їхні інтереси. В 124 окрузі є 160 тисяч виборців. В кожного з них своя особлива думка, і хтось може бути задоволений, а хтось – ні, як моєю позицією та діяльністю, так і влади. Є різні люди, але чим більше спілкуєшся з ними, тим більше дізнаєшся про життя громадян, країни… Виборці, які приходять до мене, діляться своїми болями, баченням розвитку держави, і того, що відбувається в нас загалом. Вони стурбовані сучасним і майбутнім України. Здавалось обіцяні Президентом та Урядом реформи змінять життя українців на краще, але так не сталося.
Вважаю, що реформи дуже необхідні нашій державі, тому, що той стан, в якому зараз перебуває українське суспільство, не витримує жодної критики, в тому числі і медицина. Маса претензій, як з боку пацієнтів, яких шокує корупція, так і з боку медпрацівників, які не вдоволені тим станом речей, в яких вони знаходяться: ні умовами праці, ні заробітною платою, ні можливістю підвищувати свій життєвий рівень.
…Натомість те, що прийнято Верховною Радою, і те, що підписано Президентом, і те, що намагається впровадити теперішнє Міністерство охорони здоров’я, я не тільки категорично не підтримую, а вважаю це злочином проти України, українського народу, і української медицини. Зміни погіршать стан речей. Органи місцевого самоврядування не будуть спроможні утримувати заклади охорони здоров’я. Це призведе до скорочення медзакладів та працівників. Поки що немає продуманої державницької політики, і не лише в медицині.
Хоча він разом з колегамиоднодумцями, зокрема, Ольгою Богомолець, розробив «Концепцію побудови нової національної охорони здоров’я», під яку написано 10 фундаментальних законів, які подали на розгляд Верховної Ради. Вони будують нову систему охорони здоров’я. «Якщо б влада була зацікавлена у реальній медичній реформі, а не у цій профанації, яка зараз відбувається, то парламент мав би їх почати розглядати. Натомість жоден фундаментальний закон, де я є автором, не розглядається і не ставиться на голосування. На жаль, немає на це політичної волі перших осіб держави», – констатував нардеп.
Олег Мусій критикував й пенсійну реформу, яка на його думку, є нечесною, бо пенсію обіцяли підвищити всім, а зробили це лише 10 відсоткам, а 90% пенсіонерів просто обманули. А як їм вижити в теперішніх умовах?!
На думку народного депутата, для людей не зроблено жодної прийнятної реформи. «Все те, що вони називають реформою, це чергове махлювання і обман людей під виглядом реформ. А насправді казнокради залишаються керувати державою на самому найвищому рівні. Вони розповідають про боротьбу з корупцією. Чого лише не створили, яких органів, а корупції все більше і більше. Напевно щось роблять неправильно, починаючи від судової реформи. Правди в судах знайти дуже важко (підтвердженням цього є звернення громадян щодо винесення несправедливих рішень). Проте найбільше скарг на роботу Національної поліції, яка не розслідує кримінальні справи по 37 роки. На жаль, реформування поліції не привело до позитивних змін. Причина цього і найбільша проблема – це система, яка загниває згори. Вона починається теперішнім керівництвом держави і Верховної Ради та більшістю у ній», – сказав він.
І додав: «Мені соромно за теперішній склад Верховної Ради, хоча я там працюю. І за тих людей, з якими був на Майдані. Вважаю їх зрадниками ідеалів Майдану. Адже прийшовши на посади, продалися за тридцять срібників. І таких, на превеликий жаль, дуже багато. Насправді ніщо так не випробовує людей, як гроші і влада. Мало хто проходить випробування гідно. Навіть майданівці не пройшли його і нині голосують у парламенті так, як вигідно владі, а потім виправдовуються перед виборцями, що не знали за що голосували».
Олег Мусій закликав виборців бути господарями на своїй землі, у державі, і в майбутньому, перш, ніж обирати політиків до місцевих чи центральних органів влади, дивитися на їхні конкретні справи, щоб потім не нарікати, що погано живуть і немає жодних поступів до кращого. Адже за Конституцією, влада у державі належить народу, і він обирає парламентарів, аби ті представляли і відстоювали їхні інтереси. Тому просив їх зробити висновки, щоб знову вкотре не помилитися під час нових президентських, а потім парламентських виборів. «Зрозуміло, влада на майбутніх виборах буде робити все для того, щоб кардинально зменшити кількість неугодних опозиційних народних депутатів, до яких я належу. Тому застосовуватиме всілякі методи – від дискредитації до публічних звинувачень. Напевно, такі технології будуть застосовувати і проти мене. Але я не боюся, бо знаю, що за мною правда. Мені нема чого приховувати. Завжди публічно можу відзвітувати за все, що роблю, як ваш представник у Верховній Раді»…
Олег Мусій подякував виборцям, які прийшли на зустріч та своїм помічникам, які йому допомагають у роботі та небайдужі до проблем пересічних громадян. Вони пропускають їхню біль через своє серце, як і він.
На кожне запитання – відповідь
У другій половині зустрічі присутні «закидали» запитаннями Олега Мусія, розповідали про наболіле. Виборці наголошували на недосконалості пенсійного законодавства, скаржились на перевізників, висловлювали претензії щодо роботи правоохоронних органів, закладів охорони здоров’я, здорожчaння комунальних послуг, товарів першої необхідності, аварійний стан окремих ділянок доріг; давали пропозиції з проведення референдуму щодо вступу в НАТО, відповідальності народних депутатів тощо.
Серед присутніх були й голови сільських рад району, які дякували Олегу Мусію за допомогу і підтримку у реалізації мікропроектів, які вдалося реалізувати, отримавши кошти за його сприяння з Державного соціальноекономічного фонду.
На зустрічі з виборцями народний обранець відповів на запитання, не проігнорувавши жодного.
Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.