Головна Освіта На Сокальщині впроваджують систему організації освітнього процесу «ОКо»

На Сокальщині впроваджують систему організації освітнього процесу «ОКо»

19 вересня в Сокальській районній раді відбулася нарада з керівниками закладів освіти за участі в. о. директора департаменту освіти й науки Львівської обласної державної адміністрації Ігоря Гайдука. Її відкрив голова Сокальської районної ради Микола Пасько, який привітав освітян з початком навчального року та ознайомив присутніх з порядком денним. Очільник освіти Львівщини коротко зупинився на реформуванні галузі освіти, наголосивши, що її якість є однією з актуальних проблем української педагогічної спільноти. Вирішення цієї проблеми пов’язане з модернізацією змісту освіти, а саме: оптимізацією способів і технологій організації освітнього процесу, досягнення сучасної якості освіти, що відповідає потребам країни і світовим стандартам.

А далі присутні заслухали директора комунальної установи Сокальської районної ради «Центр обслуговування закладів освіти Сокальського району» Миколу Мисака, який підсумував готовність закладів освіти до нового навчального року, опалювального сезону та детально розповів про те, що зроблено в освітніх закладах для зміцнення матеріальнотехнічної бази.

Керуюча справами Сокальської районної ради Любов Ребрина звернула увагу на важливих аспектах кадрової роботи в закладах освіти, наголосила на важливих моментах в оформленні документів згідно з чинним законодавством. Опісля відповіла на запитання, які цікавили директорів шкіл.

Директор компанії «Українські інтерактивні технології» Віктор Притулко презентував систему організації освітнього процесу «ОКо», яку розробили на замовлення районної ради для освітніх закладів району. Система комунікацій в галузі освіти дозволить зробити співпрацю батьків, вчителів, учнів ефективною та корисною. В. Притулко зазначив, що «ОКо» – це традиційний класний журнал у смартфоні батьків («Школа у смартфоні»), де доступ до колонки своєї дитини/учня мають лише рідні. Вони зможуть з будьякого куточка земної кулі спостерігати за успіхами своїх дітей у школі, бачити як вони відвідують уроки, їхні оцінки, домашні завдання. Головне, щоб у їх гаджеті був встановлений мобільний додаток «ОКо». Цікаво, що завдяки цій системі також доступні можливості «Чату класу» та «Аналітика успішності» учня/класу/школи. Таким чином, відділ освіти може складати рейтинги шкіл, не залучаючи додаткові робочі руки – електронна система у допомогу. Директори шкіл задавали запитання та отримували на них відповіді.

В. о. директора департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Ігор Гайдук зазначив основну мету зустрічі:

– Ви – піонери в впровадження нової системи, що стосується електронної організації освітнього процесу електронного обліку оцінок. Система «ОКо» – це тільки перший крок. Вона буде наповнюватися іншими додатками, розширюватиметься. Головне, що її розробники є в межах Сокальського району. Як вона запрацює, залежить, насамперед, від керівників освітніх закладів, вчителів та батьків.

І. Гайдук також наголосив, що прогрес не стоїть на місці, з’являються нові технології, яких не потрібно боятися, а необхідно впроваджувати у різні сфери життя, бо вони спрощують і покращують роботу у багатьох галузях, зокрема, й в освіті. Це дуже зручно для вчителів та батьків, покращує комунікацію між ними, сприяє успішності учнів. Він впевнений, що невдовзі досвід сокальських освітян буде поширений в школах Львівщини.

Голова Сокальської районної ради Микола Пасько закликав керівників шкіл впроваджувати систему організації освітнього процесу «ОКо»в своїх освітніх закладах, зробити освітній процес прозорішим. Він зазначив, що ця система – це «живий» організм, який весь час вдосконалюється та оновлюється. Тому кожен може подавати свої пропозиції, щоб зробити її ще ефективнішою та дієвою:

– Система розроблена з ініціативи Сокальської районної ради в рамках відповідної бюджетної програми. Відтепер батьки матимуть змогу бачити всі оцінки своєї дитини, порівнювати її успішність з різних предметів, знати,чи була вона в школі на уроках. Крім того, можна буде дізнатись, коли і ким були виставлені оцінки, яке домашнє завдання отримав учень. «ОКом» можна скористатись в добровільному порядку, безкоштовно. Для цього потрібно звернутись до дирекції школи або до засновника – районної ради.

Очільник районної ради також поінформував, що райрада у перспективі планує зробити додаток – інтерактивну карту «Стежками героїв Сокальщини», яка пропагуватиме національно-патріотичне виховання підростаючого покоління, розповідатиме про події, що тут відбувалися та національних героїв, які проживали на наших теренах. Під час національновизвольних змагань на Сокальщині, Белзчині, Угнівщині відбувалися теж історичні події, про які, на жаль, не можна прочитати у підручнику з історії. Про це потрібно розповідати нашим дітям, внукам, щоб вони знали про них.

Микола Пасько подякував усім за роботу під час наради, яка дала відповіді на багато запитань, однак час диктує нові вимоги, ставить нові завдання, які доведеться вирішувати разом.

Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.