Головна Свято Рятувальники Сокальщини – це самовіддані та небайдужі чужому горю люди

Рятувальники Сокальщини – це самовіддані та небайдужі чужому горю люди

Як ми вже інформували, 17 вересня своє професійне свято відзначили працівники цивільного захисту, чия нелегка, нерідко небезпечна служба проходить під девізом: «Запобігти, врятувати, допомогти». Вони постійно стоять на сторожі людських життів та суспільних цінностей. Цього осіннього дня увесь особовий склад Сокальського районного сектору ГУДСНС України у Львівській області та ветерани служби зібралися в районному народному домі на урочистості.

Рятувальники Сокальщини – це самовіддані та небайдужі чужому горю люди. Жителі району неодноразово були свідками їхньої професійної роботи під час ліквідації небезпечних пожеж, наслідків природних лих чи аварій.

Захід розпочався з короткої презентації про роботу Сокальського районного сектору Головного Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Львівській області. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих рятувальників, котрі віддали своє життя, виконуючи професійний обов’язок.

Митрофорний протоієрей, настоятель катедрального собору св. ап. Петра і Павла м. Сокаль о. Ярослав Кащук благословив присутніх та наголосив, що в їхньому покликанні вбачається високий обов’язок перед державою і людьми:

– Ви – люди мужніх професій, сильні духом, які захищають життя людей до самопожертви. Адже кожного дня виникають такі ситуації, коли надія людей залишається виключно на рятувальників. І ви, за велінням совісті та за покликом виконанням службового обов’язку йдете рятувати, не зважаючи ні на що. У певних ситуаціях ви залишаєтеся єдиними стражами безпеки на межі між Господом Богом та людьми, – зазначив священник.

З вітальним словом до колег звернувся начальник Сокальського районного сектору Юрій Тузяк. Він подякував усім працівникам за щоденне виконання поставлених завдань, за проявлені сумління та старанність, злагодженість та професіоналізм під час ліквідації надзвичайних ситуацій і запевнив, що рятувальники завжди готові до дій за призначенням і надалі прикладатимуть максимум зусиль задля збереження життя і здоров’я громадян.

Цього дня багато добрих слів почули рятувальники на свою адресу й від представників районної влади. Керівник апарату Сокальської райдержадміністрації Віра Левандовська зазначила: «Відзначення вашого професійного свята є визнанням неоціненного внеску людей цих мужніх професій, людей сильних духом, котрі з честю забезпечують надійний захист національного багатства, життя людей від огню та стихії, цілодобово знаходиться у постійній бойовій готовності до боротьби з надзвичайними ситуаціями, незваним лихом, у ДТП, на суші чи на воді… і завжди готові якнайшвидше допомогти тим, хто якнайбільше потребує невідкладної допомоги».

Заступник голови районної ради Василь Бойко від імені громади Сокальського району, депутатів та голови районної ради, подякував рятівникам за врятовані життя, самовідданість та самопожертву під час виконання службового обов’язку: «Люди героїчної професії – так кажуть про тих, чия службова діяльність безпосередньо пов’язана з щоденним ризиком. Це військові, пожежники… У цей список можна сміливо додати рятувальників Державної служби з надзвичайних ситуацій, котрі щохвилини, по всій країні, в містах і селах допомагають своїм співгромадянам. Те, що для звичайних людей є подвигом, для рятувальників – просто робота. Спасибі вам за вірність обов’язку, постійну бойову готовність до боротьби з незваним лихом. Переконаний, що ви й надалі збагачуватимете кращі традиції своєї професії, віддано та сумлінно служитимете обраній справі». Він подякував усім рятувальникам за врятовані життя, самовідданість і самопожертву під час виконання службового обов’язку.

А Сокальський міський голова Вадим Кондратюк від імені жителів міста подякував їм за те, що приходять на допомогу у найстрашніші моменти нашого життя: під час пожеж, стихій, аварій, ризикують своїм життям, щоб знайти вибуховий пристрій, побажав безвиїзних робочих днів, міцного здоров’я, благополуччя, взаєморозуміння та злагоди у родинах, бо робота рятувальників надзвичайно важка.

За високий професіоналізм в роботі, сумлінне виконання службових обов’язків, проявлені героїзм та самовідданість нагороджено грамотами районної ради та РДА багатьох працівників Сокальського районного сектору Головного Управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Львівській області.

Старший лейтенант служби цивільного захисту Роман Войтович зачитав наказ начальника районного сектору ГУ ДСНС України у Львівській області про присвоєння спеціального звання та відзначення грамотами з нагоди Дня рятувальника ряду працівників, які урочисто вручили на сцені підполковник служби цивільного захисту, начальник сектору Юрій Тузяк та лейтенант служби цивільного захисту Віктор Прокоп.

Вихованці Сокальського районного БДЮТ та працівники Сокальського народного дому підготували рятівникам у дарунок святковий концерт, який вела Марія Поліщук.

Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.