Головна Освіта На території Белзького освітнього округу оновлюють освітній простір шкіл

На території Белзького освітнього округу оновлюють освітній простір шкіл

Заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко та директор КП «Центр обслуговування закладів освіти» (Ц030) Микола Мисак 19 червня побували в навчально-виховних закладах Белзького освітнього округу. Зокрема, вони відвідали заклади освіти у селах Муроване та Ванів, де зустрілися з керівництвом шкіл, педагогами, технічними працівниками та батьками.

Особливу увагу приділили покращенню стану матеріально-технічної бази шкіл, підготовці до нового навчального року. Окрім того, представники влади району не оминули увагою і зроблені ремонти у навчальних закладах та їхні нагальні проблеми.
У Ванівському НВК «ЗШ I-ІІ ст. – дитячий садок» заступник голови районної ради В. Бойко, директор комунальної установи М. Мисак з адміністрацією НВК та представниками батьківського комітету обговорили підготовку закладу до нового навчального року, проблеми і потреби НВК. Зокрема, йшлося про ремонт спортивного залу, протікання даху над приміщенням дошкільної установи, покращення умов в харчоблоці шкільної їдальні.

Гості оглянули школу, пришкільну територію, харчоблок, спортзал, ознайомилися з навчальними планами роботи тощо.

Керівники району відзначили активну підготовку закладу до нового навчального року. Зокрема, зроблено ремонт в усіх класних кімнатах, скошено траву на пришкільній території, упорядковано стадіон, квітники, в належному стані огорожа.

Директор НВК Марія Гремента розповіла про співпрацю закладу з органами місцевого самоврядування та батьками. Так, спільними зусиллями успішно реалізовано три проекти місцевого розвитку, завдяки яким замінено старі віконні рами на нові енергозберігаючі склопакети. Завдяки реалізації четвертого проекту придбали мультимедійне обладнання для двох навчальних кабінетів.

«На жаль, у цьому році нам не вдалося отримати фінансування в проектах «Капітальний ремонт спортивного залу», «Придбання обладнання для дитячого майданчика», «Придбання обладнання для спортивного майданчика». Відтак ці потреби залишилися актуальними для навчального закладу. Але нагальною проблемою є капітальний ремонт спортивного залу», – наголосила п. Марія.

У вирішенні цього наболілого питання для сільської школи вже зроблені перші кроки: депутати Ванівської сільської ради виділили сто тисяч гривень для ремонту спортзалу. На жаль, цих коштів недостатньо. Адміністрація Ва-нівського НВК звернулася до Сокальської районної ради з проханням про співфінансування.

Наступна локація робочої поїздки – Мурованський навчально-виховний комплекс «ЗШ І-ІІІ ст. – дитячий садок». Директор школи Михайло Золочівський провів екскурсію по затишних та комфортних навчальних кабінетах та класних кімнатах. За минулий навчальний рік тут замінили підлогу в спортивній кімнаті та в кабінеті інформатики, поклали лінолеумне покриття в підвальному приміщенні. Планується заміна покрівлі даху та утеплення фасаду дошкільного підрозділу НВК, яке проводитиметься за кошти районного бюджету.

Вчителі та учні ще мріють про спортивний зал, де можна було б проводити уроки фізкультури та спорту, а після-урочний час хлопці та дівчата могли б тут займатися у секціях. При сприянні районної ради та ЦОЗО повністю завершено перекриття даху НВК та виготовлено проєктно-кошторисну документацію для будівництва спортивного залу. За це дирекція НВК щиро вдячна депутатам районної ради, а також голові районної ради Миколі Паську й директору КП «Центр з обслуговування закладів освіти» Миколі Мисаку.

Керівники району також ознайомились зі організацією навчально-виховного процесу. Тут впроваджується науково-методична програма «Застосування інноваційних технологій як засіб підвищення ефективності навчальновиховного процесу та формування пріоритетних компетентностей учнів», майданчик інновацій «Використання сучасної технології формування творчої особистості», дбають про формування патріотичних почуттів у підростаючого покоління.

Педагогічний колектив працює над безперервним удосконаленням рівня педагогічної майстерності педагогів, їхньої ерудиції й компетентності в галузі навчального предмета, методики його викладання та дистанційного навчання.

Результативно проводиться робота з обдарованими дітьми. Команда учнів брала активну участь у проведенні районних олімпіад з навчальних предметів. Й протягом багатьох років вони є неодноразовими призерами районних олімпіад. Зокрема, у 2020-ому школярі отримали п’ять призових місць: з української мови та літератури, математики, хімії, фізики. Учениця 7 класу Богдана Зубрицька зайняла перше місце в міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика та третє – в обласному етапі цього ж конкурсу.

З настанням літніх канікул у Мурованському НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» розпочали підготовку до нового 2020/2021 навчального року, аби 91 школяреві, що планує тут навчатися, було комфортно у відремонтованих та затишних класах. Директор школи Михайло Золочівський звернув увагу на наболілі проблеми. Навчальний заклад своїми силами зробив утеплення половини фасаду дитячої дошкільної установи, й сподівається, щодо початку навчального року буде утеплена й друга частина.

Присутні також обговорили проблемні питання функціонування та перспективи розвитку освітньої галузі регіону в умовах реформування школи. Вони зазначили, що потроху освітній простір навчальних закладів перетворюється на сучасне освітнє середовище.

Микола Мисак, аналізуючи підсумки об’їзду, окреслив ті проблемні питання, які потрібно вирішити кожному навчальному закладу до початку нового навчального року.

Заступник голови районної ради Василь Бойко констатував, що в закладах освіти Сокальського району йде постійне оновлення освітнього простору. Він висловив вдячність керівникам навчальних закладів, технічним працівникам, батькам за створення комфортних умов для навчання дітей та наголосив, що хід підготовки закладів освіти вселяє упевненість, що 1 вересня діти району прийдуть у світлі, відремонтовані приміщення.

Загалом, підготовка навчальних закладів до початку нового навчального року триває.
Любов ПУЗИЧ.