Головна Освіта Першотравневе свято на Сокальщині… у масках

Першотравневе свято на Сокальщині… у масках

Карантин вніс корективи в життя багатьох укра­їнців, не оминув і школярів. Цілу весну всі учні, до­шкільнята навчалися вдома, дистанційно. Від березня до вересня більшість вже встигла скучити за шко­лою, тому з нетерпінням очікували свята Першо­го дзвоника. Ніхто не знав, яким буде навчання у цьому році, але, дякуючи Богові, всі учні Сокальщини роз­починають навчання за шкільними партами. Які настрої у них, вчителів, чи готові до навчання в нових умовах? Про це ми дізнавалися першого вересня.

На подвір’ї Сокальської школи №5 тихо, спокійно, про початок навчального року нічого не нага­дує. Не побачили тут ані першачків, ані старшокласників. Перед входом у школу медсестра вимірювала у всіх температуру, цікавилася само­почуттям дітей.

– Цьогорічний навчальний рік для нас розпочинається в нових умовах. Маємо 288 школярів, пе­ред початком навчання провели всі заходи для прийому дітей. Під­готовка школи здійснювалась з врахуванням протиепідемічних та профілактичних рекомендацій МОЗу. Ми завершили ремонти по класах та коридорах, поприбирали школу та територію, провели де­зинфекцію поверхонь, перевірили всі вікна щоб забезпечити провіт­рювання кабінетів та коридорів. Створили умови для мінімізації інфікування коронавірусом. На­приклад, визначили окреме при­міщення для зберігання верхнього одягу та взуття, плануємо встано­вити бактерицидні лампи, які замо­вили у ЦОЗО, збільшили вільний простір у навчальних коридорах, прибравши зайві меблі. Також зро­били ізолятор, там будуть перебу­вати діти, в разі, якщо виявимо у них симптоми гострого респіратор­ного захворювання. У школі зроби­ли місця для дезінфекції рук, розмістили контейнери для використа­них засобів індивідуального захис­ту. На першому уроці всі класні ке­рівники ознайомили дітей з інструкціями як поводитися у школі під час навчання в час епідемії. Скла­ли гнучкий графік занять для різних класів. Більшість уроків діти будуть проводити в одному класі, тобто не ходитимуть по різних. Плануємо частину уроків проводити на сві­жому повітрі, в парку – він біля на­шої школи, а також на лавочках на шкільному подвір’ї. Час покаже, як воно буде на практиці, основне – щоб і діти, і вчителі були здорові, – зазначила директор Сокальської СШ №5 Валентина Михайлевич.

На подвір’ї Сокальського ліцею №1 імені Олега Романіва зустріла випускників школи, одинадцяти­класники якраз робили фотосесію. Їх класний керівник Наталія Куцяба розповіла: «Цьогорічне свято Пер­шого дзвоника досить нетрадицій­не, адже немає всіх учнів ліцею на урочистій лінійці. Ми старалися відтворити елементи свята як мог­ли. Лінійка була лише для учнів першого, п’ятого та одинадцятого класів. Зробили розмітку з дотри­манням дистанції, кожен одинадця­тикласник вручав кульку п’ятиклас­нику та першокласнику і заводив у їхній клас. Також підготували для нових учнів презентацію про школу. Після карантину діти дуже скучили за школою, за однокласниками, тому сьогодні на свято 1 вересня йшли з великим задоволенням, майже всі одягнули красиві виши­ванки, мали святковий настрій. Школярі вже знають що таке і очне, і дистанційне навчання, тому готові до різних його форм. Мої учні – одинадцятикласники, попереду їх чекає ЗНО, тому краще як навчан­ня буде у школі, бо вдома самі стільки матеріалу не опрацюють, тому ми налаштовані на шкільне навчання».

 

Мама двох дівчаток-близняток Ольга Савчук привела донечок у перший клас школи №2 м. Сокаль. Вона зазначила, що до останнього не знали, чи діти навчатимуться вдома, чи у школі, тому тішиться, що таки привела донечок у школу. Перший клас – це дуже відпові­дально, тому Анастасійка і Ангелін­ка старатимуться добре вчитися. Дівчатка одягли однакові вишиван­ки, з кульками у руках тішилися, що відтепер вони – школярочки.

Найбільше учнів у Сокалі навча­ється у СШ №4. За словами вчите­ля школи Наталії Марчук, тут цьо­горіч здобуватимуть знання більше 800 учнів, тому старалися організу­вати навчальний процес так, щоб не було масового скупчення бать­ків і дітей. Традиційної шкільної лі­нійки не було, вчителі та учні зняли кіно­фільм та привітання з нагоди свята і вчителі показували його у класах дітям. У школі відкрили чо­тири вхо­ди та виходи, кожен клас поділе­ний, куди він має йти. Також є куточок, де знаходиться антисеп­тик, вимірюють при вході темпера­туру, зробили розмітку руху учнів, щоб запобігти поширенню корона­вірус­ної інфекції.

В Сокальській СШ №3 на вході нас зустрів директор Микола Боб­рецький, який зазначив, що бать­кам не дозволено заходити у школу. Привітання з нагоди Першого вересня провели в актовому залі лише для першокласників та оди­надцятикласників. У школі мають в достатній кількості засоби захис­ту, діти свідомо віднеслись до того, що потрібно ходити у масках. Їх у школі передбачено носити під час перерви старшокласникам, а учні 1-4 класів можуть бути без них.

Чи довго триватиме навчання, чи все таки на зимовий період шко­лярі навчатимуться дистанційно – покаже час. Однак і вчителі, і учні стараються дотримуватися правил безпеки та мінімізувати контакти, адже здоров’я – це найголовніше. Вдалого вам старту, школярики та школярочки!

Ольга ДЕНИСЮК.

Фото автора.