Головна Освіта Тартаківська школа отримає новий “Школярик”

Тартаківська школа отримає новий “Школярик”

Голова Сокальської районної ради Микола Пасько 20 лютого відвідав Тартаківський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад імені Петра Саноцького». Він поспілкувався з педагогічним колективом, батьками, оглянув класи Нової Української Школи. Разом із очільником районної ради були керівник «Центру з обслуговування закладів освіти Сокальського району» Микола Мисак та начальник відділу освіти райдержадміністрації Руслана Антонюк.

На початку зустрічі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та військовослужбовців, які загинули на сході України. Микола Пасько ознайомив присутніх із нововведеннями, які відбулись в галузі освіти Сокальського району за останні два роки.

По-перше, навчальні заклади отримали можливість самостійно розпоряджатись власними коштами та скеровувати їх на ті потреби, які колективи вважали першочерговими.

По-друге, була створена нова установа «Центр з обслуговування закладів освіти», яка змогла налагодити прозору систему управління фінансами. Це дозволило зекономити значні кошти освітньої субвенції та районного бюджету, які були скеровані на розвиток шкіл району.

Зокрема, Тартаківський НВК у 2018 році отримав 142 тис. грн., в 2019 році – 796 тис. грн. За ці кошти були придбані меблі, комп’ютерне обладнання, зроблений капітальний ремонт даху, замінені вікна і двері, закуплено додаткове обладнання для класу НУШ, оновлена шкільна їдальня. Відтак присутнім продемонстрували результати освоєння фінансів. Батьки змогли оцінити шкільні кабінети, які обладнали сучасною технікою, дидактичними матеріалами. Особливо вражає нове освітнє середовище в початкових класах Нової Української Школи.

М. Пасько наголосив, що такі зустрічі проводяться з основною метою – спільно обговорити майбутнє навчальних установ, як оновити матеріально-технічну базу, щоб кожна дитина могла вчитись комфортно і ефективно.

Директор Тартаківського НВК Ольга Дідич розповіла про основні проблеми школи, які потребують першочергового втручання. Це ремонт санвузлів на першому поверсі, ремонт підлоги та придбання нового автобуса «Школярик». Вчителі також цікавились районною Програмою «Національно-патріотичного виховання та підготовки молоді до служби Збройних силах України на 2017-2020 роки», в частині фінансування військово-патріотичної гри «Сокіл (Джура)».

Окремо присутні обговорили тему доріг, зокрема напрямів «Тартаків – Переспа» та «Тартаків – Лучиці». М. Пасько повідомив, що за останні три роки з районного та бюджетів місцевих рад Сокальщини на ремонт доріг загального користування місцевого значення виділено 59,272 млн. грн. Це майже вдвічі більше ніж виділено коштів з обласного і державного бюджету на вказані цілі у цьому періоді. Що ж стосується ремонту вищеназваних напрямів, наразі це питання розглядається.

Микола Мисактакождодав, що оновити шкільний автопарк планувалось ще минулого року. З районного бюджету було передбачено 3 млн. грн. для співфінансування обласної програми «Шкільний автобус». Сокальщина повинна була б отримати шість нових транспортних засобів. Але, через певні бюрократичні перепони, був придбаний лише один автобус для дітей із особливими потребами. Решту, п’ять «Школяриків», планують закупити вже цього року. Тартаківська школа обов’язково отримає оновлений автобус, запевнив Микола Мисак.

На завершення зустрічі керівники оглянули навчальні класи та інші приміщення освітньої установи. М. Пасько та М. Мисак обговорили разом з О. Дідич проведення ремонтів санвузлів, а також пообіцяли вивчити можливість виконання ремонту підлоги.

Ганна БРОДЮК.

Фото автора.