У Сокальській Малій академії наук 26 вересня відбулася урочиста академія з нагоди початку 2019-2020 навчального року, яка розпочалася Славнем.
Директор Світлана Мусій тепло привітала майбутніх науковців з початком нового навчального року, побажала успіхів та натхнення в наукових розвідках, досягненнi нових вершин та здійснення мрій і бажань. Опісля наголосила, що цей навчальний рік для академії є особливим, п’ятнадцятим, ювілейним! Адже 15 вересня 2004 року розпочався перший навчальний рік. 263 учні шкіл Сокаля та району вперше стали слухачами академії. Відтоді щорічно манівська родина поповнюється новими талановитими, творчими, креативними слухачами, юними науковцями. Цього року батьками подано 499 заяв на вступ до МАН та 268 старшокласників переведено з попереднього року. Отож, учні з 20 шкіл району навчаються в позашкільному закладі. Діятиме 15 творчих об’єднань, 25 груп. Слухачі зможуть спробувати свої сили у трьох проектах, що будуть реалізовуватись Малою академією наук. Це – «Вулицями міста Сокаля», «Історія розвитку освіти Сокальщини» та «Мистецька палітра соколиного краю».
З Божим благословенням та мудрими життєвими порадами до юних науковців звернувся парох катедрального собору св. ап. Петра і Павла м. Сокаль Ярослав Валюх, який є духовним наставником МАН.
Теплі та щирі побажання висловили директор «Центру обслуговування закладів освіти» Микола Мисак, головний спеціаліст районної ради Юлія Кулик. Вони зазначали, наскільки важливим на сьогодні є долучення школярів до дослідницької роботи, підтримка прагнень молодих науковців, розвиток інтелекту, спрямування енергії творчої молоді на опанування знаннями та навиками для майбутнього професійного життя. Дякували вчителям, що виховують майбутню еліту України, бажали їм наснаги у роботі, віри у своїх учнів та терпіння у розкритті їхніх талантів.
Методист методкабінету, відповідальна за роботу з обдарованими дітьми Олена Батіг зауважила, що Сокальська МАН за ці роки стала осередком наукового мислення, творчості, креативності. Голова ради МАН Сергій Гнідець від імені батьків подякував директору Світлані Мусій, колективу МАН та підкреслив їх надзвичайно важливу роль у навчанні та вихованні школярів, прищепленні їм поваги та любові до науководослідницької діяльності, наголосив, що дуже приємно, що з кожним роком у цьому залі все більше і більше дітей, а це значить є позитивна динаміка росту.
Методист МАН Світлана Воробей зачитала наказ «Про зарахування учнів слухачами МАН та призначення керівників творчих об’єднань».
Потому для школярів настала урочиста мить – складання присяги, як символу посвячення у слухачі МАН. Почесне право зачитати її текст мала призер ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсузахисту науководослідницьких робіт з польської мови Софії Доскоч. І тишу сколихнуло багатоголосе дзвінке: «Клянемось».
Ведучі свята Максим Звір та Оксана Бельзецька побажали манівцям, щоб їхнє життя у цьому домі було радісним та яскравим, сповненим лише позитивними емоціями та найкориснішими знаннями, адже серед них є багато успішних та обдарованих дітей.
У рамках проекту «Юні митціманівці» своїм досвідом навчання в Сокальській Малій академії наук та успіхами поділилась юна художниця Софія Чернявська, юна поетеса призер та лауреат поетичних конкурсів «Весняний легіт» та «Рими на колесах» Оксана Бельзецька, які презентували свої творчі роботи: картини, авторський вірш про позашкільний заклад.
Музичним подарунком став чудовий виступ талановитої юної вокалістки Роксолани Весній, яка виконала пісні «Місто спить», «Хто, як не ти», «Хочу миру на землі».
Наостанку всі дружно виконали гімн Сокальської Малої академії наук. Легкого вам старту та нових наукових відкриттів!
Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.