Головна Політика На черговій сесії Сокальської районної ради призначили керівників шкіл та підтримали звернення

На черговій сесії Сокальської районної ради призначили керівників шкіл та підтримали звернення

ВШАНУВАЛИ ВЕТЕРАНА ВИЗВОЛЬНИХ ЗМАГАНЬ, ПІДТРИМАЛИ ЗВЕРНЕННЯ ТА ЗАТВЕРДИЛИ ПРИЗНАЧЕННЯ ДИРЕКТОРІВ ШКІЛ

На перше пленарне засідання депутати Сокальської районної ради зібрались 3 жовтня. Перед початком роботи сесії Почесною грамотою районної ради за особливі заслуги перед українським народом та з нагоди 95річного ювілею нагороджено ветерана визвольних змагань Максима Васильовича Савку. Ювіляр поділився з присутніми історією свого непростого життя (розповідь про нього читайте на 3ій стор.). Гучними аплодисментами, в знак подяки і пошани, проводжали ветерана депутати і присутні.

Після традиційних привітань з днем народження депутатів, котрі святкували свої уродини у міжсесійний період, перейшли до затвердження питань порядку денного.

Голова районної ради Микола Пасько повідомив, що напередодні відбулися сесії Львівської та Тернопільської обласних рад, які підтримали звернення про недопущення капітуляції України у російсько-українській війні та про недопущення виведення українських військ з тимчасово окупованих територій. Головуючий запропонував внести поправку в порядок денний і першими на розгляд винести аналогічні звернення вже від Сокальської районної ради.

Олег Кожушко виступив із пропозицією розглянути на сесії питання конфлікту між Малою академією наук та ЗЗСО Сокальським ліцеєм №1 ім. Олега Романіва. Депутат довів до відома колег, що свідоцтво на право власності на будівлю МАН є в районній раді, «конфлікт виник на пустому місці. З 2011 року усе було добре, діти гімназії ходили в «малу школу», вчилися хореографії та інші уроки. А цього року виникли якісь проблеми. Керівник МАН не пускає дітей, закриває приміщення. Хоча МАН працює з 16.00 год. і є закладом позашкільної освіти. Діти не в змозі отримувати повноцінної освіти з 9.00 до15.45 год. Це питання виключно районної ради. Потрібно внести зміни про розмежування використання цього приміщення». Попри його аргументацію, цю пропозицію не підтримано (не було готового проекту рішення), і питання не включили в порядок денний. Роман Шевчук заявив, що він і його депутатиоднопартійці не готові розглядати це питання, оскільки проблема для них є зовсім невідома і потребує вивчення.

Ігор Гуз наголосив, що проблема є внутрішньою і вирішити її мають керівники установ між собою. У відповідь на це Микола Поліщук заявив, що «кожна сторона займає свою позицію, і кожна по-своєму права», тому запропонував створити спеціальну комісію для вивчення та знаходження шляхів вирішення конфлікту.

Оксана Береза, як голова профільної комісії райради, надала коментар: «Ми заслухали керівників і сподівались, що на комісії вдасться дійти до консенсусу. На жаль, не вдалося. Ми надали керівникам тиждень часу, щоб якось усю цю ситуацію прояснити, щоб не втягувати в конфлікт вчителів та батьків».

Головуючий нагадав депутатам, що є відповідна процедура передачі приміщення. «Якщо є питання по приміщенню, є його власник і юридичні особи, на яких воно зареєстроване. Тому, це правовідносини між двома юридичними особами. Процедура проста. Якщо хтось хоче отримати в оренду приміщення, він звертається в районну раду. Цей лист ми скеровуємо на розпорядника приміщення, на якого воно зареєстроване. Він дає свою згоду чи ні, лише після того воно розглядається на сесії».
Микола Поліщук ще раз наголосив, що немає великої проблеми: «До 16 години займається гімназія, після – Мала академія».

Тринадцять депутатів проголосувало за включення в порядок денний питання «Про створення депутатської комісії по розгляду конфлікту між Малою академією наук та Сокальським ліцеєм №1». Таке рішення підтримали аплодисментами батьки учнів ліцею, які були присутні на сесії.

Рішенням президії було запропоновано розглянути на сесії ряд питань, які депутати підтримали і включили у порядок денний. Відтак, перейшли до їх розгляду.
Депутати одноголосно підтримали Заяву щодо недопущення капітуляції України у російськоукраїнській війнi та Заяву щодо неприпустимості відведення сил і засобів Збройних сил України, інших утворених відповідно до законів України військових (друкуються).

Наступні два рішення стосувались призначення нових директорів шкіл. Заслухавши інформацію керуючої справами районної ради Любові Ребрини щодо процедури конкурсу, та кандидата на посаду керівника Борятинського навчальновиховного комплексу «Загальноосвітня школа ІІІ ступенів – дитячий садок» Віталія Комбеля, депутати без вагань погодили цю кандидатуру (30 – «за»).

Щодо переможця по іншій установі, то тут вирували пристрасті. На конкурс на посаду директора Сілецької загальноосвітньої школи ІІІІ ступенів імені Івана Климіва«Легенди» зголосилось два претенденти: Оксана Чорна і Галина Навроцька. За результатами конкурсу комісія рекомендувала сесії районної ради затвердити кандидатуру Галини Навроцької. Після його проведення обидві претендентки надіслали заяви із своїми зауваженнями по проведенню конкурсу. Відповідно, конкурсна комісія зібралась ще раз і їх розглянула. Суттєвих змін у результаті конкурсу не відбулось. Тому на сесії пропонувалось затвердити кандидатуру Галини Навроцької.

О. Кожушко зачитав звернення мешканців с. Сілець, котрі просили не голосувати за затвердження рішення конкурсної комісії у зв’язку з їхньою не згодою з її рішенням.
Депутати надали слово Ірині Побережник. Вона звернулась до депутатів з проханням не підтримувати Галину Навроцьку, пояснюючи це тим, що громада підтримує теперішнього заступника директора і бачать саме Оксану Чорну новим директором школи. Запропонувала зібрати віче в селі і почути думку громади.

У підтримку пропонованого комісією кандидата на вакантну посаду директора школи виступила Марія Саїв. «Конкурс відбувався прозоро і відкрито. В комісії були і представники вчительського колективу. Одному із кандидатів треба вміти прийняти поразку і гідно вийти з цієї ситуації», – наголосила вона.

Перед прийняттям рішення депутати заслухали Галину Навроцьку. Вона розповіла про свої основні напрямки розвитку закладу. У відповідь на запитання депутатів, яким шляхом вирішуватиме конфліктну ситуацію, претендент на посаду директора відповіла, що «не бачить жодного конфлікту. Це право кожного кандидата подати на апеляцію і відстоювати свою позицію».

Микола Пасько ще раз наголосив, що процедура обрання керівника освіти відбулась відповідно до чинного законодавства, у відкритий спосіб (велись відеотрансляція та відеозапис). Отож, 26 голосів «за».

Наступним голосуванням депутати внесли зміни в рішення №797 від 15 серпня 2019 року «Про включення в перелік об’єктів, що підлягають приватизації» та в рішення №798 «Про окремі питання забезпечення вимог Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна».

Два питання про надання згоди на безоплатне прийняття з комунальної власності територіальної громади в особі Червоноградської міської ради, майна, яке знаходиться на балансі відділу освіти та відділу культури Червоноградської міської ради не проголосували. Депутати вважають, що поки остаточно не прийнято рішення по створенню Соснівської чи Сілецької громад, тому варто утриматись і вже на наступній сесії прийняти відповідні рішення по вже створеній ОТГ.

На цьому перше пленарне засідання сесії завершилося.

 

Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.