Головна Свято У районному народному домі урочисто вітали педагогів Сокальщини

У районному народному домі урочисто вітали педагогів Сокальщини

ПРОВІДНИКИ ДІТЕЙ НА СТЕЖЦІ ЖИТТЯ ТА ЗНАНЬ

Напередодні День працівників освіти, 3 жовтня, у районному народному домі урочисто вітали педагогів Сокальщини.

За доброю традицією урочистості розпочалися вшануванням великого Учителя українського народу – Тараса Шевченка та покладанням квітів до пам’ятника Кобзарю. Цю почесну місію виконали педагоги Сокальської ЗШ ІІІІ ст. №2, лауреати обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року2019» Зоряна Баландюк й Володимир Мигасюк. А ведучі запросили на сцену почесного гостя – митрофорного протоієрея, настоятеля катедрального собору св. ап. Петра і Павла о. Ярослава Кащука. Духовний наставник благословив освітян Сокальщини та підкреслив, що освіта – це основа життя й подякував педагогам, що вони плекають дух і духовність дітей, за терпеливість і терпіння, за виховання юних для слави Божої і для добра народу.

Освітян із професійним святом привітав колишній директор Борятинської ЗШ Анатолій Єлізаров, який подякував Сокальській районній раді, РДА, відділу освіти та методичному кабінету за турботу, яку впродовж багатьох років відчували школи району. Спільними зусиллями вдалося значно покращити матеріальнотехнічний стан освітніх закладів, які стали сучасними та комфортними. Вони є окрасою сіл та міст.
– Наша професія – одна з найкращих, бо вибираємо її за покликом душі й серця, – наголосила в. о. начальника відділу освіти РДА Леся Ковалишин. – Учитель животворить людину. Водночас наша професія й найскладніша, бо кожен з нас повсякчас і кожен день повинен бути взірцем для маленьких дітей, для учнів і для молоді, бути прикладом для наслідування… Але ніхто з нас не міг би похвалитися своїми життєвими перемогами, фаховими досягненнями, якщо б у нас не було свого вчителя й наставника…

Л. Ковалишин підкреслила, що сьогодні педагоги Сокальщини мають усі підстави пишатися своїми досягненнями й здобутками. Адже вони вносять у розвиток освіти багато нових позитивних змін та якісних показників. Та за цим – важка праця педагогів, які є переможцями, лауреатами, активними учасниками різноманітних проєктів, конкурсів й програм районних, обласних, всеукраїнських. Вони представляють наш район не тільки в області, а й в Україні.

Освітян Сокальщини також привітали голова районної ради Микола Пасько, керівник апарату Сокальської РДА Віра Левандовська, директор Комунальної установи Сокальської районної ради «Центр обслуговування закладів освіти» Микола Мисак. Керівники висловили щиру вдячність педагогам району за високе служіння обраній справі, відданість професії, мудрість, терпіння, за щоденну подвижницьку працю.

– Ви знаєте наскільки динамічно нині змінюється школа?! – сказав Микола Пасько. – У матеріальному плані, переконаний на сто відсотків. Та скільки не будуй будинок, якщо у ньому нема душі й серця, ви не вклали в нього своєї працi – він порожній. Я схиляю голову перед вашою працею, вчителі, бо ви передаєте учням свої знання, любов до праці, до рідного краю. Бажаю, щоб ви бачили свій успіх через успіх ваших учнів, щоб ви гордилися ними.

Щороку сотні учнів Сокальщини беруть участь у шкільних, районних, обласних, всеукраїнських олімпіадах, конкурсах, змаганнях, турнірах і успішно там виступають. У той же час усі розуміють, що за цими перемогами – наполеглива праця вчителів, які докладають чимало зусиль для розвитку творчих здібностей школярів, допомагають їм пізнати себе, розкрити здібності.

Усі виступаючі побажали освітянам миру, Божого благословення, невичерпної енергії, талановитих і вдячних учнів, міцного здоров’я, наснаги, щоб мали високі досягнення в навчанні і вихованні дітей, молоді і пам’ятали, що діти – це наш скарб. Скарб – нашої країни. Є її надія, її майбутнє.

До привітань приєднався й Сокальський міський голова Вадим Кондратюк, який подякував вчителям та вихователям дошкільних установ за складну і надзвичайно важливу працю, бо щодень наповнюють серця дітей не тільки знаннями, але й любов’ю, формують їх характер та силу волі.

Завідувач районного методичного кабінету Галина Гібляк подякувала всім, хто впродовж року підтримував освітню галузь та представила талановитих і креативних педагогів, які поповнили цьогоріч освітянську родину.

Молоді вчителі підготували святкову концертну програму та вели її.

Голова профспілки освітян району Галина Дробиняк подякувала спілчанам за їхню роботу та вручила премії кращим головам
профспілкових комітетів.

Цього дня кращих педагогів району за сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток освіти Сокальщини та з нагоди свята нагороджено почесними грамотами Міністерства освіти на науки України, Львівської

ОДА та обласної ради, управління освіти й науки облдержадміністрації, райдержадміністрації та районної ради, подяками міського голови. Їх вручили керівники міста, району та відділу освіти РДА.

Під час урочистостей відбувся святковий концерт, де учні шкіл району та вихованці Будинку дитячої та юнацької творчості мали змогу привітати своїх педагогів піснями, танцями та віршами.