Головна Освіта У Сокалі на базі КЗДО №7 «Соколят­ко» відкрили «Клас безпеки»

У Сокалі на базі КЗДО №7 «Соколят­ко» відкрили «Клас безпеки»

«КЛАС БЕЗПЕКИ» У ДИТСАДОЧКУ «СОКОЛЯТКО»

З часу повномасштабного вторгнення ро­сій­ських військ в Україну в наших містах все частіше лунають повітряні тривоги, летять ракети, гинуть люди. І саме зараз ми зіштов­хнулися з необізнаністю наших дітей і до­рослих, які не завжди орієнтуються, як діяти в надзвичайних ситуаціях. Навчити школярів правил пожежної, мінної безпеки та ци­вільного захисту, ознайомлювати з алго­рит­мом дій у разі виникнення надзви­чай­них ситуацій, формувати в учнів навички надання домедичної допомоги й має на меті всеукраїнський проєкт  «Клас безпеки», який реалізовує нині міністерство освіти України.

У освітніх закладах Червоноградщини уже функціонують «Класи безпеки». А нещо­давно у Сокалі  на базі  КЗДО №7 «Соколят­ко» відкрили ще один. З цієї нагоди у дитячий садок прийшли Со­каль­ський міський голова Сергій Касян, начальник від­ділу освіти Сокальської місь­кої ради Леся Ковалишин та батьки вихован­ців.

Рятувальники та поліцейські на відкриття підготували занят­тя, під час якого в ігровій формі намагалися донести дітям важ­ливу інформацію, яка допоможе зберегти життя, дати собі раду в екстремальних умовах, а та­кож навчить відповідально ста­витись до власної безпеки, в ігро­вій формі пропрацювали ос­нов­ні правила безпечної пове­дін­ки.

Облаштувати такий клас було спільною ініціативою та зусил­лями освітян та рятувальників, зокрема багато зусиль приклали для цього начальник відділу освіти Сокальської міської ради Леся Ковалишин, директор КЗДО №7 «Соколятко» Оксана Пех, вихователь-методист Мирослава Войтко, педагогічні працівники та обслуго­вуючий персонал дошкільного закладу. Завдяки їм малюкам тут цікаво, затишно та комфортно. Для них облаштовані яскраві зони простору: «Пожежної безпеки», «Мінної безпеки», «Дорожнього руху», «Безпеки жит­тєдіяльності», «Психологічного розванта­жен­ня», «Домедичної допомоги», зони пе­регляду відео-уроків та ігрової зони. Консу­ль­­тували щодо оформлення класу, зон простору та оснастили клас методичним ма­­те­ріалом, спорядженням та інвентарем працівники Червоноградського РУ ГУ ДСНС України у Львівській області. Два тематичних стенди зробили вихованці КЗ «Сокальського будинку дитячої та юнацької творчості». Проводитимуть заняття з дітьми вихователі, поліцейські, рятувальники, медики та інші фахівці. Адже у воєнний час найважливіше наше завдання – це навчити дитину уникати небезпечної ситуації та вміти правильно поводитись у випадку її виникнення. На жаль, такі реалії сьогодення потре­бують від наших дітей вміння орієнтуватись і знахо­дити вихід з таких ситуацій. Тож класи без­пеки мають бути в кожній громаді району. В умовах воєнного часу, вони як ніколи актуальні.

Ірина БОЙКО,

жителька м. Сокаль.