Головна Освіта У Сокальській школі №2 1 вересня відкрито меморіальну дошку та вшановано пам’ять випуск­ника...

У Сокальській школі №2 1 вересня відкрито меморіальну дошку та вшановано пам’ять випуск­ника школи Романа Шпака

ГЕРОЮ СЛАВА – ВПИСАНО Й СЕРЦЯХ

У Сокальській ЗШ І-ІІІ ст. №2 1 вересня відкрито меморіальну дошку та вшановано пам’ять випуск­ника школи Романа Шпака, який загинув, захи­щаю­чи державний суверенітет та цілісність України.

Роман Шпак  народився 1 серпня 1978 року. З 1988 по 1993 рік навчався у Сокальській середній школі №2. Воював у 77-ій окремій аеромобільній бригаді «Народжені перема­гати», яка в лютому-березні 2023 року вела важкі бої за утримання Бахмута.

А  6  березня в запеклому, жорстокому бою Роман Шпак загинув.

І ось він знову повернувся до школи. Але, на жаль, не сам, а портретом на мармуровій дошці. На фасаді нашої школи з’явився ще один пам’ятний знак, який знову і знову буде нагадувати нам про війну, про героїв, про тих, хто загинув, захищаючи незалежність нашої держави, про материнське, людське горе. Хоч зараз важко нам, і неспокійно у нашому домі, але вже не раз доведено, що український народ здолає всі перешкоди.

Освятив меморіальну дошку священник Андрій Дутчак. На її відкритті були присутні учні школи, їх батьки, вчителі. Заступник Сокаль­ського міського голови Володимир Огін­ський подякував мамі Романа – Ользі Григорівні та батькові Мар’яну Рома­новичу за виховання сина та висловив їм щире співчуття. Спогадами про героя поділилася класний керівник Надія Крук.

Пам’ять про Романа Шпака ніколи не згасне в наших серцях.

«Я знаю Романа ще з дитячих років. Він був розум­ним, добрим та щирим хлопчиком. Батьки Ольга та Мар’ян виростили прекрасного сина, ввічливого та працьовитого, маючи надію, що на старості літ буде для них опорою. Та не судилось, бо клята московська війна забрала молоде життя. Світла та вічная пам’ять Герою!», – написала у Фейсбуці Надя Дацюк.

Герої не вмирають! Вони житимуть у пам’яті народ­ній у віках, будуть прикладом у вихованні героїзму та патріотизму учнів.

Любов КРАВЦОВА,

директор Сокальської ЗШ I-III ст. №2.