Головна Освіта В Сокальських школах пройшли загальношкільні батьківські збори за участю керівників району

В Сокальських школах пройшли загальношкільні батьківські збори за участю керівників району

У Сокальських ЗШ №4 та 5 4-5 лютого пройшли загальношкільні батьківські збори за участю голови районної ради Миколи Паська, керівника комунального підприємства районної ради «Центр з обслуговування закладів освіти» (ЦОЗО) Миколи Мисака та начальника відділу освіти Сокальської райдержадміністрації Руслани Антонюк. Присутні обговорили зміни, які відбулись в освітній галузі району за останні два роки та перспективи розвитку вищеназваних навчальних закладів. М. Пасько та М. Мисак, акцентували увагу на вдосконаленні матеріально-технічної бази шкіл, звітували про фінансово-економічну та господарську роботу.

Микола Пасько повідомив, що Сокальська районна рада, як засновник закладів освіти, зобов’язана забезпечити утримання та розвиток матеріально-технічної бази шкіл Сокальщини. Водночас навчальні заклади, після прийняття Закону України «Про освіту» отримали розширені повноваження у сфері організаційної, фінансової та кадрової політики. Ця автономія дає значні можливості, але поряд з тим створює виклики для освітянських керівників. На допомогу директорам шкіл Сокаль-ського району приходить комунальна установа «Центр з обслуговування закладів освіти Сокальської районної ради», яка надає навчальним установам юридичні, бухгалтерські та господарські послуги.

Завдяки такій прозорій системі управління фінансами, вже за перший рік роботи ЦОЗО у 2018 році було зекономлено 14 млн. грн. освітньої субвенції і 1 млн. 275 тис. грн. коштів районного бюджету. І це стало вагомим підгрунтям для оновлення матеріально-технічної бази всіх шкіл району. Зекономлені гроші були пропорційно розподілені між всіма навчальними закладами Сокальщини. З них частина була скерована на загальні потреби, як, наприклад, придбання шкільних автобусів, а також вперше, за багато років, були виплачені премії педагогічним працівникам та технічному персоналу. Решту коштів передавали школам і колективи самостійно вирішували, на що їх скерувати. Микола Пасько наголосив, що така практика буде продовжена і цього року.

Виступаючи перед присутніми, голова районної ради зазначив, що матеріально-технічне забезпечення освітнього закладу відіграє не останню роль у навчально-виховному процесі, тому необхідно постійно сприяти його покращенню. А запорука позитивних змін в галузі освіти – у тісній співпраці Сокальської районної ради, ЦОЗО та керівників шкіл. Як результат, у 2018-2019 році, Сокальська ЗШ №4 придбала 17 комп’ютерів, 4 комплекти комп’ютерного обладнання та мультимедійного контенту в межах програми НУШ, зроблено капітальний ремонт гардеробу, облаштовано пандус. Окрім того, за кошти районного бюджету, в сумі 192 тис. 464 грн., була виготовлена проектно-кошторисна документація на реконструкцію даху басейну та стадіону. «В перспективі – це дасть можливість забезпечити місто сучасним стадіоном, а вихованців – хорошими умовами для занять плаванням. Адже четверта школа у 2020 році стала переможцем обласного конкурсу проектів місцевого розвитку і буде реалізовувати мікропроєкт «Капітальний ремонт басейну». В його межах буде зроблено ремонт всередині приміщення, а ми повинні знайти кошти, в сумі 3 млн. грн., для реконструкції покрівлі басейну», – наголосив Микола Пасько.

Цю думку підтримав і керівник «Центру з обслуговування закладів освіти» Микола Мисак. Він повідомив, що за результатами роботи ЦОЗО у 2019 році є також економія освітньої субвенції. Тому школа №4 може знову розраховувати на додаткове фінансування, яке буде самостійно скеровувати на вирішення проблем навчального закладу.

Водночас, у 2019 році Сокальська ЗШ №5 отримала 759 тис. грн. З них, з районного бюджету було виділено: 61 тис. грн. на ремонт підлогу в класній кімнаті, 71 тис. грн. – для реалізації мікро-проєкту, 32 тис. грн. – придбання робочого місця вчителя для класу Нової Української Школи, 186 тис. грн. – придбання обладнання та інвентарю, 50 тис. грн. на преміювання педпрацівників.

У 2020 цьому році п’ята школа не стала переможцем обласного конкурсу проектів місцевого розвитку, хоча і подавала відповідні документи. Тому батьки звернулись до голови з проханням підтримати їх ініціативу – відремонтувати спортзал. Тут потрібно вирішити проблеми протікання спортивного приміщення та зробити підлогу. М. Пасько наголосив, що Сокальська районна рада завжди підтримує ініціативні громади, які активно долучаються до вирішення своїх проблем. Тому він запевнив, що шукатиме можливості для того, щоб допомогти школі №5 відремонтувати спортзал.

11 лютого голова районної ради М. Пасько, начальник відділу освіти Сокальської райдержадміністрації Р. Антонюк, керівник «Центру з обслуговування закладів освіти» (ЦОЗО) М. Мисак взяли участь у проведенні загаль-ношкільних батьківських зборів у Сокальському ліцеї №1 імені Олега Романіва.

Микола Пасько зауважив, що такі зустрічі потрібні для того, аби налагодити діалог між владою та батьками: «Я б хотів мати зворотній зв’язок із тими людьми, які користуються послугами освіти. Це потрібно для того, аби формувати завдання та цілі для засновника – районної ради та ЦОЗО».

Очільник районної ради повідомив, що за два останні роки у ліцеї №1 імені Олега Романіва було суттєво оновлено матеріально-технічну базу. Зокрема, по програмі «Нова українська школа» (закупівля меблів, дидактики, комп’ютерної техніки) для першого класу було використано 83 тис. 265 грн. із районного бюджету. На закупівлю комп’ютерної техніки виділялось 18 тис. 511 грн. Поточні ремонти у 2018 році обійшлись у 16 тис. 40 грн., придбання шкільних дошок – 2 тис. 500 грн. Загалом по школі за 2018 рік було використано 121 тис. 43 грн.

У 2019 році Сокальській ліцей отримав фінансування з бюджетів різних рівнів у сумі – 1 млн. 394 тис. грн. З них: співфінансування НУШ – 89 тис. 472 грн., придбання обладнання та інвентарю -401 тис. 24 грн., заробітна плата (преміювання педпра-цівників) – 89 тис. 94 грн., закупівля меблів 12 тис. 60 грн. За 2019 рік було виділено кошти на поточні ремонти (встановлення пандусу в школі та ремонт гардеробу) – 118 тис. 60 грн.

Голова також торкнувся і проблемної для Сокальського ліцею №1 теми: можливості проведення ремонту майстерні школи. Адже, як раніше повідомляла директор закладу Любов Омеляш, навчальний заклад потребує додаткових класів для уроків хореографії, основ здоров’я, захисту Вітчизни та образотворчого мистецтва. В будівлі майстерні є вільні класи, які дають можливість проводити ці заняття, але вони потребують ремонту. Зокрема, щоб створити комфортні умови для перебування школярів, необхідно облашту-вати покрівлю, стелю, туалети тощо. Також необхідно впорядкувати і прилеглу територію.

Керівник ЦОЗО Микола Мисак підкреслив, що питання ремонту майстерні є пріоритетним. В першу чергу планується відремонтувати покрівлю приміщення.

Під час зустрічей (а вони відбулися вже у всіх школах Сокаля), Микола Пасько також коротко ознайомлював присутніх із електронними сервісами, які роблять роботу районної ради відкритою. Це електронна система «Голос», що дає можливість побачити як депутат відвідує сесії, скільки подає проектів рішень, як голосує. Окрім того, система «Голос» забезпечує онлайн трансляції сесійних засідань на каналі УоиТиЬе. Наступний сервіс – електронна інвестиційна карта Сокальського району «Інвестуй в Сокальщину», яка надає інформацію: скільки місцева рада змогла залучити коштів на свою територію і з яких джерел. Інші два сервіси стосувались саме освітньої галузі. Це проєкт «Стежками Героїв Сокальщини», що містить дані про історичні події, які мали місце на наших теренах, про відомі постаті, які народились, проживали чи діяли на Сокальщині. Такої інформації немає в жодному підручнику з історії України. Також йшлось і про освітню систему «Око», яка допомагає батькам побачити успішність своєї дитини та відвідуваність учнем навчального закладу.

Вчителі та батьки порушували проблемні питання, якій їх турбують. На завершення голова районної ради висловив свою вдячність всім, хто допомагає зробити час перебування учнів у навчальному закладі кращим: вчителям, батькам, обслуговуючому персоналу.

Ганна БРОДЮК.