Головна Освіта Вчителі Львівщини навчають дітей на сході України

Вчителі Львівщини навчають дітей на сході України

17 жовтня півсотні освітян Львівщини вирушили на схід України навчати місцевих школярів у межах проекту обміну педагогами. У свою чергу півсотні вчителів сходу вчитимуть науки школярів Галичини. Від Сокальського району поїхала вчитель англійської мови Сокальського НВК «ЗШ І ступеня – гімназія» імені Олега Романіва Юлія Ожга (на фото справа). Вона буде закріплена за Попаснянським районом, адже саме з Попаснянською військовоцивільною адміністрацією голова Сокальської районної ради Микола Пасько підписав угоду, мета якої створити платформу для об’єднання двох регіонів, які живуть в одній державі.

За словами голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина, це вже третій обмін вчителями між регіонами, організований спільно з Луганською обласною військовоцивільною адміністрацією на чолі з її очільником Юрієм Гарбузом.

«Учителі роз’їдуться по школах Луганщини, де два тижні вчитимуть дітей. У свою чергу освітяни зі сходу викладатимуть у школах Львівщини. Тішуся, що цього разу ще більше наших педагогів беруть участь у проекті, а дехто з них уже вдруге вирушили до дружньої нам області», – розповів Олександр Ганущин.

Зауважимо, що з обох сторін – учителі різних спеціальностей: філологи, історики, географи та інші.

«Навіщо ми це робимо? Щоб стирати нібито ментальні особливості між громадянами одної країни, котрі мешкають у різних її кінцях, насаджені в часі тривалою російською пропагандою», – наголосив голова обласної ради.

У планах – створити систему, за якої комунальні заклади освіти (школи) на Львівщині та Луганщині, що перебувають у партнерських стосунках, писатимуть на конкурси заявки на міжрегіональне співробітництво. «Тобто, кожна умовна школа з Білокуракиного, що товаришуватиме з аналогічною, приміром, з Бродів зможе сама подаватися на конкурс. Така співпраця передбачатиме для вчителів і вихованців обміни, методичну роботу, спільні семінари тощо», – пояснив О. Ганущин.
Додамо, що саме задля формування в учнівської молоді східної та західної України цінностей на засадах загальноукраїнської ідентичності та патріотизму, 16 вересня Міністерство освіти і науки України, Львівська обласна рада, Львівська облдержадміністрація, Луганська обласна військовоцивільна адміністрація підписали декларацію намірів співпраці в освітній галузі.

Вл. інф.