Головна Освіта Весело та незабутньо мину­ли зимові свята для учнів та виклада­чів Угнівського аграрно-будівель­ного...

Весело та незабутньо мину­ли зимові свята для учнів та виклада­чів Угнівського аграрно-будівель­ного лі­цею

В ЛІЦЕЇ, ХОСПІСІ, ТА У ПРИКОРДОННИКІВ…

Весело та незабутньо мину­ли зимові свята для учнів та виклада­чів Угнівського аграрно-будівель­ного лі­цею, які розпочалися з 19 грудня 2021 року, коли сюди завітав свя­тий Миколай. «Ой, хто, хто Мико­лая любить» співали дів­чата 13 групи: І. Гринда, Д. Теглі­вець та учень 21 групи А. Котас. Святкове дійство повернуло учнів та праців­ників освітнього закладу в дитин­ство, в часи Чудотворця, який нагороджував подарунками чемних, слухняних дітей. Присутні смакува­ли солодощами, подарова­ними святим.

Дійство продовжувалось в Угнів­ському хоспісі, який за традицією уже кілька років відвідує Миколай (викладач ліцею І. Сич). Хворі, самотні, немічні люди зі сльозами на очах дякували за солодкі пода­рунки, виготовлені майбутніми кон­дитерами нашого навчального зак­ладу, та за хвилини радості, що повертають у дитинство.

Цього ж дня ми відвідали і при­кордонників. Святий Миколай да­рував кожному солодку торбинку від ліцеїстів.

24 грудня в Угнівському АБЛ від­булось Різдвяне дійство. 12 міся­ців, Новий рік, Старий рік, ялинка – це ті герої, які стали символом святкового настрою. Зі сцени лу­нали пісні, колядки, зокре­ма, «О, свята Марія-мати», а всі підхоплю­вали: «Христос родився! Христос родився!»

Захоплювалися глядачі не тільки побудо­вою дійства, а й  костюма­ми, відповідно до пори року, з її барва­ми, багатством кольорів, панора­мою свят кожного місяця. Святкова атмосфера була переси­пана жар­тами й гумором, різними конкурса­ми. Присутніх місяці час­тували фруктами й солодощами.

Український народ багатий на національні обряди та традиції, які передаються від покоління до поко­ління. Першим та одним з найве­личніших свят зимового циклу є Різдво Христове. А яке Різдво без української коляди та вертепу? Тому в ліцеї відбулася постановка різдвяного вертепу, учасниками якого стали наші учні. Юні артисти з великим сумлінням поставилися до дійства. Треба відзначити тала­новиту гру задіяних ліцеїстів та їхні костюми. Звичайно, вертеп був на­повнений гарними колядками, віншуваннями. Ми нині маємо відрод­жувати обряди, вигадані мудрими пращурами на знак народження Божого Сина. Так хочеться сподіва­тися: Божа благодать засяє над нашою країною і принесе мир у кожну оселю.

Оксана ВОВК,
заступник директора з навчально-виховної роботи Угнівського аграрно-будівельного ліцею.