Головна Політика НА ЛІКВІДАЦІЮ КОПАЛЬНІ «ВІЗЕЙСЬКА» – МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ

НА ЛІКВІДАЦІЮ КОПАЛЬНІ «ВІЗЕЙСЬКА» – МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ

Депутати на сесії 18 травня

з Державного бюджету, а всі приміщення мають знести. Депутати районної ради – проти

Як вже інформував «Голос з-над Бугу», минулого четверга відбулася XVIII позачергова сесія районної ради VII скликання. На порядку денному було 17 питань. Цього дня відзначався День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Депутати хвилиною мовчання вшанували усіх жертв тоталітарного режиму.

Пленарне засідання співпало ще й з Днем вишиванки, тому всі прийшли на сесію у вишитих сорочках та блузках.

Голова районної ради Микола Пасько наголосив, що основна мета проведення позачергового засідання – додаткове співфінансування мікропроектів, які перемогли в обласному конкурсі. І рішення сесії до 31 травня треба подати в обласну раду.

Після затвердження порядку денного, депутати приступили до розгляду питань. Начальник фінансового управління райдержадміністрації Галина Леонова доповіла про внесення змін до показників районного бюджету Сокальського району на 2017 рік. Зокрема, проектом рішення пропонувалося збільшити загальний обсяг доходів районного бюджету на суму субвенції з обласного бюджету на співфінансування переможців обласного конкурсу мікропроектів – 4079234,5 грн. та збільшити видатки районного бюджету на суму 11889980,21 грн., в т. ч. за рахунок вільного залишку районного бюджету на суму 7463081 грн., за рахунок залишку медичної субвенції, яка утворилась станом на 1.01.2017 р. в сумі 347664,71 грн., за рахунок субвенції з обласного бюджету 4079234,5 грн. Основною метою прийняття рішення є забезпечення співфінансування з районного бюджету переможців обласного конкурсу мікропроектів. Загальна кількість мікропроектів, які дофінансовуються з районного бюджету складає 7, з них для відділу освіти на капітальні видатки 5 мікропроектів в сумі 635,081 тис. грн., та субвенція Стенятинській сільській раді на капітальний ремонт вуличного освітлення – 32,0 тис. грн., для відділу культури на капітальний ремонт бібліотеки в с. Хоробрів – 4,0 тис. грн.
За основу проекту рішення проголосувало 33 депутати. Було дві поправки: від райдержадміністрації та депутата Володимира Пограничного. Перша стосувалась відділу освіти – скерувати додатково кошти на капітальний ремонт школи в Угнові та внести зміни до Програми соціального захисту окремих категорій населення Сокальського району і виділити допомогу родинам шахтарів, які загинули та були травмовані під час аварії на шахті «Степова». За неї проголосувало 34 депутати.

Друга викликала обговорення та запитання. Серед пропозицій голови комісії з питань бюджету, соціальноекономічного розвитку та інвестицій – збільшити видатки на Програму пропагування Сокальського району на території України та за кордоном і виділення коштів на придбання музичної апаратури для Сокальського районного Народного дому. Запитання були у Романа Монастирського, Ярослава Гавриліва, Мирослави Ігнатюк, Ігоря Хом’яка, Ігоря Плечіня, Олега Кожушка. «За» віддали голоси 22 депутати. Я. Гаврилів вніс поправку, якою просив залишити кошти (сто тисяч гривень) для заміни підлоги у спортзалі, але його підтримали лише десять колег. А в цілому за проект рішення проголосувало 26 депутатів, двоє – утрималось, шестеро – не голосувало.

Внесено зміни в Програми:

– підтримки органів виконавчої влади Сокальського району на 2017 рік;

– збереження об’єктів культурної спадщини (заходи – виготовлення пам’яткоохоронної документації на пам’ятки архітектури (паспортизація), проведення ремонтнореставраційних робіт церкви св. Косми і Дам’яна в с. Цеблів (пам. нац. значення, 1862 р., дер.); розроблення проектнокошторисної документації на реставрацію та проведення реставрації церкви св. Івана Богослова в с. Фусів (пам. нац. значення, 1762 р., дер.); ремонтнореставраційні роботи церкви Покрови Пресвятої Богородиці в с. Комарів (пам. місц. значення, 1893 р., дер.); проведення робіт по виведенню з аварійного стану костелу св. Марка в с. Варяж (пам. нац. значення, XVII ст.); обстеження технічного стану з визначенням першочергових ремонтнореставраційних робіт, виготовлення ПКД церкви св. Миколая в м. Сокаль (пам. нац. значення, XVI ст.);

– охорони навколишнього природного середовища Сокальського району на 20162020 роки. На 2017 рік коштів районного бюджету – 958,00 тис. грн. та обласного – 10000,00 тис. грн.;

– пропагування Сокальського району на території України та за кордоном: культурний розвиток Сокальського району у 2017 році (виготовлення книги та буклетів, а також організація і проведення святкування 90річчя від Дня народження Василя Макуха (14 листопада);
– «Дороги Сокальщини на 20152017 роки». На цей рік з районного бюджету вже виділено 14800,00 тис. грн. Завдання: проведення ремонту автомобільних доріг загального користування, дороги: С141632 Забужжя – (СокальЧервоноград); О141603 Сокаль – Бояничі; О141606 КПП «Варяж» – Бояничі; О141602 Сокаль – Стоянів; С141642 Жвирка – Завишень; О140601 РаваРуська – Гайок; С141611 Шарпанці – Тартаків; С141607 Тартаків – Княже; С141606 Скоморохи – Роятин; С141603 Хоробрів – Опільсько; О141604 Червоноград – Перетоки;
– соціального захисту окремих категорій населення Сокальського району на 2017 рік (50 тис. грн. – виплата одноразової грошової допомоги сім’ям, які постраждали внаслідок аварії на шахті «Степова»: сім’ї загиблого – 10,0 тис. грн.; постраждалому – 5,0 тис. грн.
Затверджено Програми:

– газифікації населених пунктів Сокальського району на 2017 рік. (У районі незавершене будівництво газопроводів у Жужелянській, Мурованській та Корчівській сільських радах. Фінансове забезпечення реалізації Програми здійснюється за рахунок коштів обласного, районного та місцевих бюджетів. Обсяг фінансування на реалізацію заходів Програми за рахунок районного бюджету становить 300,0 тис. грн., обласного бюджету становить 680,0 тис. грн. та бюджету Мурованської сільської ради – 120,0 тис. грн. Співфінансування з місцевих бюджетів становить не менше 10% від передбачених коштів обласного бюджету. Перелік об’єктів, який пропонується для фінансування на відповідний рік, формується відділом ЖКГ, цільових програм та розвитку інфраструктури Сокальської РДА на підставі поданих пропозицій місцевими радами за погодженням з районною радою).

– технічного і фінансового забезпечення, удосконалення та розвитку системи централізованого оповіщення і зв’язку Сокальського району. Основна її мета – реалізація державної політики, спрямованої на створення умов для забезпечення безпеки населення і територій, підвищення рівня їх захисту від впливу шкідливих природних, техногенних та екологічних факторів за рахунок підвищення ефективності функціонування системи оповіщення та інформування. Передбачається виконання таких заходів: розроблення та винесення на затвердження сесіями міських та сільських рад програм збереження та розвитку системи оповіщення відповідних територій, як складових місцевої системи оповіщення. Вирішення питання щодо виділення необхідних коштів на придбання та встановлення відповідно до потреби: – електронних сирен; – стаціонарного обладнання гучномовного зв’язку; – пристроїв відтворення інформації з цифрових носіїв та устаткування для формування спеціальних повідомлень цивільного захисту для встановлення їх на підприємстві телекомунікаційних послуг СЛД №1 м. Сокаль Львівської філії ПАТ «Укртелеком» та придбання переносних електронних мегафонів.
Питання «Про затвердження опорних шкіл та їх філій серед загальноосвітніх закладів району» доповів начальник відділу освіти РДА, депутат Роман Монастирський. Він наголосив, що створення опорних шкіл дозволить додатково залучити фінансування для галузі освіти району. Рішення приймається для наших дітей і пропонується п’ять опорних шкіл: Великомостівська, Сілецька, Белзька, Острівська, Сокальська №4 (раніше – чотирнадцять). Головний освітянин району відповів на запитання Романа Шевчука (яка позиція в цьому питанні обласного керівництва, чи не суперечить це чинному законодавству) – область пропонує дві опорні школи, а будьякі рухи з перейменуванням зараз недоречні, адже є період видачі атестатів. Олег Солодяк сказав, що голосуватиме проти, адже ще не створені ОТГ, а опорна школа має бути в центрі громади.

Довів правову інформацію і голова районної ради Микола Пасько. Він наголосив, що рішення потребує обговорення в школах і громадах. Районна рада звернулася до органів місцевого самоврядування дати оцінку рішень щодо створення опорних шкіл. Одні – підтримують, інші – ні. Очільник районної ради мав розмову з директором департаменту освіти та науки Львівської ОДА Любомирою Мандзій, яка підтвердила, що це рішення не відповідає чинному законодавству. А з 178 тільки 15 рішень щодо створення опорних шкіл в Україні прийнято правильно. Має бути Положення про створення опорної школи і т. д. Тому питання потрібно доопрацювати.

Депутати, зваживши на це, відхилили запропонований проект рішення («за» проголосувало тільки 17 обранців).

Олег Солодяк доповів питання «Про проект ліквідації шахти «Візейська» ДП «Львіввугілля». Виступили також Сілецький сільський голова Володимир Саїв та керівник ДП «Шахта «Візейська» Анатолій Титюк. Копальня працювала з 1971 року. У зв’язку з відпрацюванням запасів, Постановою Кабінету Mіністрів від 2005 року прийнято рішення про ліквідацію копальні. За клопотанням ДП «Львіввугілля» у 2015ому ДП «Шахта «Візейська» була виділена зі складу ДП «Львіввугілля» і створене як самостійне державне підпримство «Шахта «Візейська», з подальшою метою її ліквідації. І щоб все «змести» – заплановано виділити 67 млн. грн. Як сказав депутат Микола Поліщук, «це варварство». Василь Бойко повідомив, що «не маємо права погоджувати рішення, де все знищать до фундаменту, адже приміщення в задовільному стані». Олег Кожушко наголосив, що вже давно хотіли на базі цих приміщень створити Сокальський держлісгосп, але, на жаль, у Києві не дають дозволів. Сесія районної ради рекомендувала адміністрації ДП «Шахта «Візейська» внести зміни та доповнення до проекту ліквідації копальні, зокрема: будівлі та споруди, які залишились після закриття ДП «Шахта «Бендюзька», а також об’єкти електропостачання, водопостачання, каналізаційні споруди, земельні ділянки та під’їзні дороги необхідні для їх обслуговування та ефективного функціонування, передати безоплатно в комунальну власність територіальної громади Сілецької сільської ради. Депутати підтримали цей проект рішення, також узгодивши щодо внесення поправки О. Солодяка (звернутися до міністерства енергетики та вугільної промисловості).

На виконання рішення Господарського суду Львівської області від 21. 02. 2017 року у справі № 914/3238/16 за позовом виконуючого обов’язки керівника Червоноградської місцевої прокуратури депутати проголосували за проект рішення «Про прийняття з концесії та передачу в оперативне управління відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської районної державної адміністрації цілісного майнового комплексу кінотеатру та гаражів за адресою: м. Сокаль, вул. Шептицького, 72» (згідно з рішенням суду угода з концесіонером була розірвана і зобов’язано останнього повернути до бюджету несплачені концесійні платежі).

Повноваження по створенню Комісії Сокальської районної ради по прийняттю від концесіонера – Товариства з обмеженою відповідальністю «Скорпіон» та передачі в оперативне управління відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської районної державної адміністрації цілісного майнового комплексу кінотеатру та гаражів, делегували голові Сокальської районної ради.
Сесія затвердила технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (на земельні ділянки для оформлення спадщини, що знаходились у власності у гр. Андрусів Ганни Григорівни для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Опільської сільської ради (за межами населених пунктів).

Прийняті також звернення:
– Про необхідність проведення Всеукраїнського референдуму з питання заборони продажу земель сільськогосподарського призначення в Україні;
– До Президента України, Верховної Ради України, голів Львівської обласної ради та Львівської державної адміністрації щодо присвоєння звання Героя України Макуху Василю Омеляновичу (посмертно);
– До Львівської обласної державної адміністрації, Львівської обласної ради, Служби автомобільних доріг у Львівській області щодо ремонту автомобільних доріг загального користування у Сокальському районі. (Друкуються на 5ій стор.).
На завершення пленарного засідання заступник голови районної ради Василь Бойко зачитав звернення депутата Я. Гавриліва до голови РДА та голови районної ради щодо виділення коштів на заміну підлоги у спортзалі Варязької школи; О. Солодяка – до ДП «Львіввугілля» та Корчівської сільської ради – щодо організованого доїзду гірників на копальню «Степова».

Василь СОРОЧУК.

Фото Мар’яни Укальської.