Головна Політика Про дороги, карантин, боротьбу зі злочинністю – на сесії Сокальської районної ради

Про дороги, карантин, боротьбу зі злочинністю – на сесії Сокальської районної ради

25 червня відбулася 51 сесія Сокальської районної ради. На порядку денному було двадцять питань.

Перед початком їх розгляду, головуючий Микола Пасько надав слово заступнику голови районної виборчої комісії Наталії Ростикус для зачитання протоколу-рішення. Відповідно до нього, у зв’язку з достроковим припиненням депутатських повноважень Глушка Петра Івановича (помер), обрано депутатом Сокальської районної ради наступного по черговості у списку політичної партії «Громадянська позиція» Віталія Грисюка. Новопризначений депутат В. Грисюк зачитав присягу та приступив до роботи.

Першим на порядку денному було питання «Про стан доріг на території Сокальського району та виконання районної Програми «Дороги Сокальщини». Доповів начальник відділу житлово-комунального господарства, екології, природних ресурсів, агропромислового розвитку, енергетики та інфраструктури райдержадміністрації Степан Шевчук:

– Якщо по дорогах загального користування державного значення ситуація більш-менш задовільна, то про дороги загального користування місцевого значення цього сказати не можна. До доріг загального користування місцевого значення відносяться сім доріг обласного значення протяжністю 120,4 км та 57 доріг місцевого значення (296,5 км). Аналізуючи їх стан можна сказати, що в загальному він на 6070% є незадовільним, а по деяким дорогам і критичним. Для проведення ремонту цих доріг потрібно великі кошти – орієнтовно 1,5 млрд. грн. Протягом останніх років на дорогах загального користування місцевого значення проводились ремонтні роботи різного виду за рахунок коштів з бюджетів усіх рівнів, а саме: державного – 51,5 млн. грн.; обласного – 39,3 млн. грн.; районного – 57,1 млн. грн.; бюджетів місцевих рад – 10,0 млн. грн.

А сума коштів з районного бюджету складає в загальному більше 57,0 млн. грн. Це найбільший показник серед усіх районів області. Щорічно Сокальський район звертався в облдержадміністрацію на виділення коштів на ремонт доріг з державного та обласного бюджетів, наголошуючи на тому, щоби розподіл коштів по районах проводився диференційовано, тобто, чим більше їх з районного, тим більше має бути з державного та обласного бюджетів для району. На жаль, наші клопотання не враховували жодного разу. Райдержадміністрація подала клопотання на ремонт таких доріг у 2020 році на загальну суму 140 млн. грн. А саме:

0141602 Сокаль – Стоянів (Сокальська міська, Поторицька, Тартаківська та Переспівська сільські ради, протяжність 10 км) – орієнтовна вартість 40,0 млн. грн.;
0141604 Червоноград – Перетоки (Сокальська міська, Свитазівська, Скоморохівська сільські ради, протяжність 5,0 км) – орієнтовна вартість – 20,0 млн. грн.;
С141611 Шарпанці – Тартаків (від с. Тартаків до с. Боб’ятин, протяжність 6,0 км) – орієнтовна вартість – 24,0 млн. грн.;
С141610 Ульвівок – Забужжя (від с. Теляж до с. Ульвівок, протяжність 5,0 км) – орієнтовна вартість 20,0 млн. грн.
С141604 Комарів – Переспа (від с. Зубків до с. Переспа, протяжність 2,0 км) – орієнтовна вартість 8,0 млн. грн.;
С141607 Тартаків – Княже (від с. Борок до с. Перв’ятичі, протяжність 2,0 км) – орієнтовна вартість 8,0 млн. грн.;
0141603 Сокаль – Бояничі (від с. Забужжя до с. Бояничі, протяжність 2,5 км) – орієнтовна вартість 10,0 млн. грн.;
С141613 Стаївка – Пристань (від с. Стаївка до с. Хлівчани, протяжність 2,5 км) – орієнтовна вартість 10,0 млн. грн.

Аналогічне звернення щодо виділення коштів на ремонт доріг скеровано і народному депутату України Ю. Камельчуку. На нині за результатами засідань профільної та бюджетної комісій Львівської обласної ради Сокаль-ському району на ремонт доріг виділено лише 12,5 млн. грн.

На проведення робіт у 2020-ому виділено:
– з місцевого бюджету – 7,5 млн. грн. (відтинок дороги від с. Перетоки до межі з Волинською областю);
– з обласного бюджету – 5 млн. грн. (Ульвівок-Забужжя, Тартаків-Шар-панці);
– з районного бюджету – 3,5 млн. грн. (Ульвівок-Забужжя та Тартаків-Шарпанці);
– з бюджетів місцевих рад – 0,2 млн. грн. (Телязька сільрада на дорогу Ульвівок-Забужжя і 700 тис. грн. Тартаківська сільрада на дорогу Тартаків-Шарпанці).
Усього сума становить 16,9 млн. грн.

С. Шевчук повідомив, що Департамент дорожнього господарства обласної адміністрації оголосив тендер на визначення підрядника по виготовленню проектно-кошторисної документації на реконструкцію мостового переходу через річку Західний Буг між м. Сокаль та смт. Жвирка на суму З млн. 300 тис. грн. Також оголошено тендер на проведення поточного середнього ремонту мосту на автомобільній дорозі Червоноград – Перетоки (між м. Червоноград та с. Бендюга) – вартість робіт складає 12 млн. 220 тис. грн. Розроблено ПКД на проведення ремонту автомобільної дороги Рава-Руська – Гайок (відтинок між м. Великі Мости та с. Реклинець).

У цьому році планується проведення капітального ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Червоноград-Рава-Руська та Червоноград -Жовква.

350 тисяч гривень виділено на облаштування додаткової смуги розвороту, тротуарні доріжки та освітлення проїжджої частини дороги Угринів -Хоробрів.
Проблема доріг у нашому районі стоїть гостро і тому в депутатів було чимало запитань.

Ярослав Гаврилів говорив про проблеми дороги Бояничі – Варяж. За його словами там скоро і велосипедом не можливо буде проїхати. Попросив розглянути можливість виділити кошти на цей відтинок.

Віталій Грисюк наголосив на критичності дороги Тартаків – Шарпанці, жителі прилеглих сіл якої змушені об’їжджати через інші населені пункти, а також польовими дорогами.

Михайло Веклин звернувся з проханням зробити вже нормальну дорогу в Угринові, оскільки «вона є обличчям нашої держави».

Володимир Пограничний в чергове наголосив на проблемному питанні влітку: «Тендер має проводитись в зимовий період. Щоб з настанням нормальних погодних умов техніка вийшла на дорогу і безпосередньо приступила до виконання робіт».
Микола Пасько нагадав, що за останні два роки районна рада виділила на дороги загального значення майже 70 млн. грн. Він висловив незадоволення тим, що до цього часу не виконуються ремонтні роботи на дорогах, кошти на які вже давно виділені:

– Власниками доріг є обласна адміністрація і вона не проводить тендерні процедури. З нашої сторони неодноразово наголошувалось на тому, що тендера потрібно проводити в лютому-березні.

Доповнив доповідь провідний інженер відділу поточних ремонтів, експлуатаційного утримання автомобільних доріг, штучних споруд та безпеки руху Служби автомобільних доріг у Львівській області Віктор Крупа.

– Вже близько шести років тягнеться історія з дорогою Червоноград – Рава-Руська. Нарешті, в липні вже повинна бути остаточна експертиза усіх проектів та робіт. Враховано всі нюанси. Роботи виконуватиме польсько-українська фірма, – наголосив він.

Микола Поліщук поцікавився, чому та ж сама фірма «Автомагістраль-Південь» виконує ремонт доріг на Волині і в нас, а якість дуже відрізняється. «Ціна одна, держава – зовсім інша. Чому на Волині за ці самі кошти влаштовується ширше покриття (не менше 8 м), більшість підйомів розвантажили третьою смугою, узбіччя підсипане, а в нас на Сокальщині – 7 м і тоненький шар?», – висловив своє обурення депутат.

В. Крупа: – Це є поточний ремонт, це не ті самі гроші. Можливо, у наступному році ця дорога вкриється повністю верхнім шаром.

Оксана Береза, як представник Белзької зони, звернула увагу на проблемну дорогу Червоноград-Рава-Руська. «Дорога в дуже занедбаному стані. Ми чуємо обіцянки вже багато років і звикли до них. Чому стільки часу тягнеться відкладання всіх цих процедур, та на кому реально є відповідальність за цей бардак?»

В. Крупа: – Це навіть не від Львівської служби доріг. Ми отримуємо кошти від держави, надаємо пропозиції, але коли немає грошей, то не можемо нічого зробити.
Чимало зауважень депутатів стосувались недозавершення робіт фірмами (недороблені з’їзди, узбіччя).

Олег Кожушко зачитав відповідь Міністра інфраструктури України Владислава Криклія від 18 травня ц. р. на запит народного депутата України Михайла Цимбалюка на звернення жителів Белзької зони щодо пришвидшення капітального ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Т-14-04 Червоноград-Рава-Руська.

Мирослава Ігнатюк ознайомила депутатів ще з одним зверненням щодо ремонту цієї дороги з численними підписами мешканців (прийнято як запит).

З поправкою вцілому за це питання проголосувало 29 депутатів.

Відтак, сесія перейшла до розгляду питання «Про звіт голови Сокальської районної державної адміністрації про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку Сокальського району та делегованих повноважень у 2019 році». Голова РДА Ігор Дацюк подякував попереднику Андрію Дяченку за виконану роботу у 2019-ому. Очільник РДА прозвітував по соціальній, гуманітарній сферах та розвитку реального сектора. Окремо виділив ситуацію по коронавірусу в районі. «Найбільше тривожить ставлення людей до пандемії. Ситуація щоразу загострюється. Станом на нині (25 червня – авт.) у районі заразилися коронавірусом 108 осіб, 53 людини вже одужали. Стараємось здійснювати і роз’яснювальну роботу, і притягувати порушників правил карантину до адміністративної відповідальності. За червень складено тридцять протоколів на підприємців та фізичних осіб».

Більш детально про ситуацію в районі з цією тяжкою недугою та про використання коштів розповів головний лікар КНП «Сокальська ЦРЛ» Роман Швед.

– 316 травня відкрито лікувальний процес на соуісі-1 9 на базі Сокальської ЦРЛ. Національна служба здоров’я виділила 2 884 тис. грн. За них вдалось провести оплату праці, закупити медикаменти, продукти харчування, засоби індивідуального захисту та господарські товари.

З державного і обласного бюджету виділено 167 496 грн. З них використано 15 611 грн. на придбання масок, дихальних систем, маски кисневі, фільтри.
З місцевого бюджету виділено З млн. 716 тис. 400 грн. Використано – З 516 400 грн. на премії працівникам мобільних бригад, медикаменти та лікарські засоби, апарати ШВЛ – 2 шт., перевезення медпрацівників, засоби індивідуального захисту, костюми, захисні рукавиці, маски, бахіли, пробірки, лікарські та дезинфікуючі засоби, 3 шт. насосів шприцевих.

Радехівська районна рада виділила 300 тис. грн., Радехівська ОТГ – 120 тис. грн., Лопатинська ОТГ – 100 тис. грн., Червоноградська міська рада – 300 тис. грн. (ці кошти повністю використані), Сокальська міська рада – 100 тис. грн. та Тартаківська сільська рада – 10 тис. грн., їх не використано. З інших надходжень у сумі 1 579 570 грн. використано 582 808 грн.

На запитання Михайла Веклина, на який термін вистачить медпрацівникам закуплених засобів захисту, Роман Швед відповів, що запасів лише на 5-6 днів.
Також, головний лікар повідомив, що згідно з наказом міністра охорони здоров’я, з 1 липня Червоноградська міська лікарня прийматиме хворих на коронавірус. «Якщо брати по відсотках, то 62% займає Червоноград», – сказав він.

Враховуючи поправку Євгенії Плетінки (голові Сокальської РДА Дацюку І. М. у місячний термін розглянути питання щодо вжиття заходів дисциплінарного впливу до начальника Служби у справах дітей Сокальської РДА Федаш Г. 3.; голові Сокальської РДА Дацюку I. М. у місячний термін вжити усіх необхідних заходів щодо оформлення документів для передачі адміністративної будівлі, що знаходиться за адресою м. Сокаль, вул. Шептицького, 26 у спільну комунальну власність територіальних громад Сокальського району), в цілому «за» було 27 депутатів.

Про виконання районного бюджету Сокальського району за і квартал 2020 року доповіла начальник фінансового управління РДА Галина Леонова. За цей період до районного бюджету надійшло податків і зборів у сумі майже 60 млн. грн. А це становить 97,2%. Через запровадження карантину та невиплати заробітної плати працівникам вугільної промисловості недопоступило для виконання бюджету майже два мільйони гривень.

Наступним рішенням депутати затвердили (з поправкою) розпорядження голови Сокальської районної державної адміністрації.

Інформацію Червоноградської місцевої прокуратури Львівської області про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території Сокальського району у 2019 році за участю прокуратури Львівської області надав в. о. керівника Червоноградської місцевої прокуратури Львівської області Ярослав Гарасимчук.

– Враховуючи динаміку та структуру кримінальних правопорушень на адміністративній території Сокальського району, завдяки вжитим правоохоронними органами заходам, у тому числі координаційного характеру, вдалося стабілізувати криміногенну ситуацію. Як наслідок – зменшилась кількість облікованих кримінальних правопорушень на 10,6% (з 461 в 2018-ому до 410 у 2019 р.). Зменшилась кількість облікованих особливо тяжких кримінальних правопорушень на 50,0% (з 14 до 7), тяжких кримінальних на 27,1% (з 188 до 137), середньої тяжкості – на 3,7% (з 135 до 130). Наявні позитивні тенденції до зменшення окремих видів злочинів. Так, зменшилась їх кількість проти власності на 22,3% (з 265 до 206), зокрема, крадіжок – на 24,7% (з 227 до 171), крадіжок з квартир – на 34,8% (з 23 до 15), грабежів – на 33,3% (з 9 до 6).

Кількість кримінальних правопорушень проти громадської безпеки зменшилась на 9,1% (з 11 до 10), зокрема, доля кримінальних правопорушень за фактом незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами зменшилась на 36,4% (з 11 до 7). Менше стало й кримінальних правопорушень у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів – з 36 до 22 (на 38,9%).

Наявна позитивна тенденція щодо зменшення кількості кримінальних правопорушень, вчинених неповнолітніми на 25% (з 4 до 3), та у стані алкогольного сп’яніння на 55,6% (з 18 до 8). Відсутня тенденція до збільшення привласнень та розтрати майна. Упродовж 2019 року до суду скеровано чотири обвинувальні акти у кримінальних провадженнях у бюджетній сфері та чотири – у сфері корупційних кримінальних правопорушень, а також один – за фактом незаконної вирубки лісу. Покращено стан розкриття злочинів за остаточними результатами досудового розслідування, який становить 49,7% та є вищим від середнього показника по області –44,3%.
Повідомив прокурор і про позитивну динаміку впродовж поточного року. Значна увага прокуратурою і працівниками поліції приділяється протидії незаконному обігу наркотичних засобів на території району.

Начальник Сокальського відділення поліції Червоноградського відділу поліції ГУНП Мирон Карапата інформував про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території Сокальського району у 2019 році. Статистичні дані свідчать про те, що протягом 2019 року в журналі Єдиного обліку було зареєстровано 8399 заяв та повідомлень про кримінальне правопорушення та інші події. З них в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 721 кримінальних правопорушень.

Олега Кожушка цікавив стан справи з львівським сміттям, та які заходи застосовано до молодиків, що вчинили акт вандалізму у сокальському парку та біля пам’ятника Т. Шевченку. На це керівник поліції повідомив, що кримінальне провадження по сміттю порушувало Червоноградське відділення поліції, однак на даний час немає ніякого рішення, а вже майже два місяці працівники місцевої поліції змушені охороняти автомобілі. Щодо вандалізму, то впродовж дня встановили осіб, а збитки відшкодовано.

Ярослав Гаврилів в чергове порушив питання про нічні реви мотоциклів, які порушують сон мешканців.

Микола Пасько попросив звернути увагу на діяльність слідчої і взяти під особистий контроль проведення досудового розслідування:

– Сокальська районна рада зверталась 03.10.18 р. в Сокальську поліцію щодо встановлення правопорушень при діяльності начальника служби у справах дітей Галина Федаш. На диво слідча п. Прус за півтора роки опитала лише одну людину – п. Федаш і винесла постанову про закриття справи. Ми змушені були звернутися в суд і 24 червня ним підтримано наші аргументи та скасовано постанову про закриття справи.

Інші питання розглянуто в режимі спрощеної роботи. Депутати затвердили:
– Програму сприяння матеріально-технічному забезпеченню військової частини 2418 (Кінологічного навчального центру) Державної прикордонної служби України);
– структуру та чисельність комунальної установи районної ради «Центр з обслуговування закладів освіти Сокальського району».

Надали дозвіл на списання транспортних засобів (6 застарілих шкільних автобусів, внесено поправку, що два з них дозволяється продати).
Проголосовано й питання «Про обрання, призначення на посаду та звільнення з посади керівників закладів освіти спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища, міст Сокальського району».

Затверджено нову редакцію Статуту Сокальської дитячо-юнацької спортивної школи «Соколяни» та в новій редакції статути закладів освіти (з поправкою).
Внесено зміни і встановлено межі сіл Городище та Волсвин Волсвинської сільської ради.

Про роботу комунального підприємства районної ради «Сокальська районна друкарня» доповідала в. о. керівника Наталія Підцерковна:

– У липні 2019 р. розпорядженням голови районної ради мене було призначено в. о. керівника. Станом на 1 липня КП «Сокальська районна друкарня» заборгувало виплату зарплати всім працівникам. Сума 287454,46 грн. та кредиторська заборгованість перед бюджетом – 165125,00 грн. Для забезпечення друку поліграфічної продукції мною було налагоджено співпрацю з новими постачальниками та здійснені домовленості про закупівлю паперу під реалізацію за цінами у двічі дешевшими, ніж за попередній період. Це сприяло збільшенню виробничої діяльності, завдяки чому погасили заборгованість перед ПрАТ «Львівобленерго» та Управлінням Пенсійного фонду, внаслідок чого рахунки підприємства були розблоковані. Ми шукаємо усі можливості для погашення заборгованості.

Звіт в. о. керівника друкарні депутати затвердили.

Відтак, сесія підтримала ряд звернень. Зокрема, до Львівської обласної державної адміністрації, Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА щодо окремих аспектів функціонування КНП «Сокальська ЦРЛ». Як пояснив голова районної ради М. Пасько, його суть полягає у тому, щоб «підтримати сокальських медиків, розвантажити трохи нашу лікарню і мати можливість працювати в інфекційному відділенні. А також дозволу на запуск відділень та повноцінної роботи ЦРЛ».

Наступне звернення до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо термінового реагування на надзвичайну ситуацію, яка склалася в Карпатах. Водночас, від такого не застраховані і мешканці нашого району. Так напередодні, до голови районної ради звернулась мешканка, повідомивши, що в неї знесло паркан і затопило все подвір’я і хату. На найближчому засіданні комісії ТЕБ ДНС розглянеться це звернення.

Проголосовано й за звернення до Президента України, голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, народного депутата України Ю. Камельчука щодо проведення ремонту дороги Т-14-04 «Червоноград – Рава-Руська.
Сокальська районна рада звернулась до Державної екологічної інспекції у Львівській області щодо надання копії матеріалів позапланової перевірки, протоколів та приписів, їх виконання та інформації щодо результатів виявлення фактів спроби несанкціонованого відвантаження, складування твердих побутових відходів на території Сокальського району.

Наостанок підтримано депутатський запит до голови Сокальської РДА щодо надання роз’яснень стосовно заборони діяльності закладів громадського харчування та надання можливості ознайомитись з розрахунками ознак значного поширення випадків соуіd-19, коефіцієнтом виявлення випадків інфікування соуісИ9, показником динаміки зростання випадків інфікування коронавірусом у Сокальському районі.

Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.