Головна Право Череовноградська прокуратора виявила грубі порушення в ізоляторі тимчасового тримання у Сокалі

Череовноградська прокуратора виявила грубі порушення в ізоляторі тимчасового тримання у Сокалі

Проведеною Червоноградською місцевою прокуратурою перевіркою в ізоляторі тимчасового тримання №3 ГУ НП у Львівській області, який знаходиться в приміщенні Сокальського ВП Червоноградського ВП ГУ НП у Львівській області, виявлено грубі порушення статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 р., яка забороняє нелюдське чи таке, що принижує гідність поводження, статтей 11, 21 Закону України «Про попереднє ув’язнення» та вимог відомчої Інструкції.

Встановлено, що в установі з 27.03.2017 р. перебувала особа, затримана за фактом вчинення крадіжок в м.Червоноград, яка згідно з рекомендаціями лікаря потребувала стаціонарного лікування у зв’язку з наявним переломом нижньої щелепи двотижневої давності з гнійними виділеннями, який отримано до поміщення в ІТТ.

Незважаючи на неодноразові скарги арештованого на поганий стан здоров’я, відповідні лікарські рекомендації, упродовж шести днів ув’язнений продовжував утримуватись в умовах ІТТ, йому проводились медичні обстеження та консультації, при цьому належну та своєчасну медичну допомогу не було надано.

Лише за втручання Червоноградської місцевої прокуратури, 05.04.2017 р. арештованого доставлено для огляду та лікування у відділення черепнолицьової хірургії комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги у м Львів.
На усунення вищевказаних порушень Червоноградською місцевою прокуратурою внесено вказівку керівництву ГУ НП у Львівській області щодо проведення службового розслідування за вказаним фактом, усунення причин та умов, що сприяли допущеним порушенням та притягнення винних службових осіб до відповідальності.

Робота щодо захисту прав ув’язнених триває.

Наталія ІВАНОЙКО, начальник Сокальського відділу Червоноградської місцевої прокуратури.