«НАЙКРАЩА ОЦІНКА РОБОТИ ПОЛІЦІЇ – ДОВІРА ЛЮДЕЙ»
Після багатьох років роботи у поліції на пенсію пішов підполковник Володимир Звадюк і в районі відділення довгий час перебувало без керівника. Вкінці березня на цю посаду був призначений підполковник Мирон Григорович КАРАПАТА. Які будуть перші кроки на новій посаді, яка криміногенна ситуація на Сокальщині, – про це та інше ми говорили у першому інтерв’ю.
– Мироне Григоровичу, Вас нещодавно призначили начальником Сокальського відділення поліції. В районі Ви людина нова, розкажіть трохи про себе, про досягнення в професійній діяльності.
– Я народився на Яворівщині в 1970 році. Прийшов на службу в органи внутрішніх справ у 1993-ому. У Львові працював 22 роки, починав з сержанта патрульної поліції, потім – оперуповноваженим Державної служби по боротьбі з економічною злочинністю, став старшим оперуповноваженим Державної служби по боротьбі з економічними злочинами в бюджетній сфері щодо захисту бюджетних коштів у Львівській області. У 2007 році мене призначили начальником Державної служби по боротьбі з економічними злочинами у Шевченківському районі міста Львова, у 2009-ому – начальником Державної служби по боротьбі з економічними злочинами у Франківському районі Львова. У 2011 році був призначений начальником ДСБЕЗ міста Львова. Після реорганізації поліції Державну службу по боротьбі з економічними злочинами скоротили, тому в 2015 році мене призначили у Буське відділення поліції заступником начальника по оперативній роботі, пропрацював місяць і перевели
на посаду начальника Бориславського міськвідділу поліції. Згодом у 2016 році призначили керівником Дрогобицького відділу поліції, це кущовий район, туди входили Бориславське, Дрогобицьке, Стебницьке, Трускавецьке відділення. Останнє моє місце роботи – начальник Мостиського відділення поліції, де пропрацював три роки. Тепер керівництво вирішило зробити ротацію і мене призначили на посаду начальника Сокальського відділення поліції.
– Ви уже тиждень на новій посаді, розкажіть про перші враження від роботи сокальських поліцейських. Кажуть, що зміна керівника часто тягне за собою чимало кадрових змін, чи слід їх очікувати в Сокальському відділенні поліції?
– Так як зараз триває карантин, то офіційного представлення не було. Я вже поверхнево ознайомився з роботою райвідділу. Можу сказати, що у районі є дуже багато крадіжок, хуліганських проявів, роботи підлеглим є чимало. Мій попередник Володимир Звадюк довгий час працював у відділенні, він доклав багато зусиль, щоб згуртувати колектив. Думаю, спільно всім колективом будемо працювати і надалі, бо для мене найголовніша оцінка роботи поліцейських – це довіра громади. Великих кадрових змін, думаю не буде. Бо заступник начальника, полковник Ігор Муха – теж людина нова, у Сокальському відділенні працює лише місяць. Але до виконання обов’язків поставився сумлінно, відповідально, тому безумовно він працюватиме і надалі. Щодо інших кадрових змін, то скажу так: нових людей приводити не маю наміру, будуть працювати ті, хто хоче працювати, а не пересиджувати. Тільки прийшов на роботу, як з першого дня до мене звертаються люди з скаргами, маю факти, що деякі поліціянти дозволяють собі навіть не приїжджати на виклики. Для мене це нонсенс, такого бути не може. Поліція зобов’язана виїжджати на всі повідомлення і приймати рішення.
– Які першочергові завдання ставите перед поліцейськими?
– Перше, це толерантне і ввічливе поводження з громадянами, ми всі разом маємо заслужити довіру громади до поліції. Поліцейські повинні дотримуватись законності, не допускати вчинення злочинів, а якщо злочин стався – його повинні розкрити. Над цими завданнями буде зосереджена робота цілого відділення. Я закликаю поліцейських, що ми працюємо для людей, повинні з повагою ставитись до кожного, вникати в проблеми, допомагати людям у вирішенні проблем. Ввічливе ставлення до кож-ного та повна реєстрація всіх злочинів – ці два фактори, вважаю, допоможуть завоювати довіру до поліції. З перших днів бачу, що багато працівників поліції пішли на лікарняні, можливо вони хворіють, але допускаю що дехто пішов на лікарняний, бо прийшов новий начальник, а вони не звикли працювати.
– Яка зараз криміногенна ситуація на Сокальщині?
– Найбільше в Сокальському районі крадіжок приватного майна, багато випадків сімейного насильства, нанесення тілесних ушкоджень. Нині в області наше відділення нижче середнього рівня, маємо в деяких пунктах червоні показники, але я думаю, що на це повпливали ті фактори, що не було безпосереднього керівника поліції. Одні працювали, а інші – не робили нічого. Є такі правоохоронці, які не розкрили жодного злочину. Тепер працюватимуть усі, а хто не буде – йому не місце в поліції. З перших днів мого керівництва є певні зрушення – щоденно є розкриття злочинів різних категорій. Протягом останніх днів, зокрема, розкрито крадіжки телефону, велосипеда, автомагнітоли, нанесення тілесних ушкоджень, а також задокументовано та оголошено підозру особі, яка намагалась незаконно надати винагороду працівникові поліції. Якщо будуть всі добросовісно ставитись до своїх обов’язків – матимемо гарні показники. А ще у нас є вакантні посади, як офіцерські, так і сержантські: техніка-криміналіста, водія, дільничного офіцера поліції, інспектора сектору патрульної поліції, дізнавача.
Двері мого кабінету відкриті для сокальчан, я готовий вислухати будь-яку пропозицію чи побажання, на всі випадки скарг на роботу поліцейських теж реагуватиму. Не хочу бути багатослівним, але перші підсумки роботи зможемо побачити за кілька місяців.
– Зараз в Україні епідемія коронавірусу. Розкажіть, які заходи вживають поліцейські щодо мінімалізації поширення цієї інфекції.
– Згідно з Постановою Кабміну в поліції зараз посилений режим несення служби. Ми проводимо з людьми бесіди, щоб без потреби не виходити на вулицю. Поліцейські спілкуються з одинокими громадянами похилого віку, якщо комусь потрібно привезти продукти, то вони можуть привезти харчі. Маємо співпрацю з лікарями, поліцейські забезпечені спеціальними костюмами, лікарня на сьогодні ще не отримала таких костюмів, то ми обговорили з головним лікарем, що в разі потреби – позичимо їм спецзахист. Мали в районі одну підозру на коронавірус, жінка лежала в стаціонарі у Львові, але там проблеми з контактними хворими не було, вони вдома на самоізоляції. Їм допомагали сусіди, приносили продукти.
Також проводимо рейди по торгових закладах, чи закрито всі магазини, розважальні заклади, які згідно з розпорядженням міського голови мають припинити свою діяльність на час карантину. Правоохоронці виявили один торговий заклад, який порушував карантинний режим, за цей випадок складено адміністративний протокол. Також маємо інформацію від прикордонної служби про осіб, які повертаються додому і повинні бути 14 днів на самоізоляції, цих осіб ми теж контролюватимемо. Тож, користуючись нагодою, прошу громадян: залишайтесь вдома, тільки так ми зможемо запобігти поширенню коронавірусної інфекції.
Розмовляла Ольга ДЕНИСЮК. Фото автора